Дизайн інтер’єру кухні в квартирі, будинку, офісі

Яка вона, сучасна кухня?

Багато людей задаються цим питанням, готуючись до переїзду в нове житло або плануючи черговий капітальний ремонт у своїй квартирі або будинку. Насамперед, дизайн інтер’єру кухні в квартирі, будинку, офісі повинен бути виконаний з урахуванням правил ергономіки та загальної стильової спрямованості. При облаштуванні кухонного простору, слід керуватися такими критеріями, як:

  • Функціональність: сучасна кухня просто неможлива без різного роду техніки.
  • Практичність
  • Затишок

У даній статті ми спробуємо приділити увагу всім складовим інтер’єру сучасної кухні, а також розкриємо деякі «секрети» правильного оформлення кухонного простору.

Кілька слів про виникнення поняття «кухня»

Всього лише 150 років тому було сформовано звичне сьогодні уявлення про кухню. До того часу ця багатофункціональна частина сучасного інтер’єру не вважалася привабливою кімнатою: її розташовували в підвальних приміщеннях, іноді навіть з окремим входом.

На Русі місце приготування їжі називали стряпущей, кашеварней або поварня. Слово ж «кухня» походить від німецького «кюхе», і саме німці запозичили слово з латині (coquo — варити, готувати, coquina — місце приготування їжі).

Планування і розташування кухні в сучасній квартирі, будинку або офісі

«Традиційна» кухня в квартирі (будинку) являє собою відокремлене від решти кімнат приміщення. Якщо квартира розташована в старому будинку, то кухня там зазвичай невелика, площею до 10 кв.м. Інтер’єр маленької кухні представлений зазвичай невеликим прямолінійним кухонним гарнітуром, мийкою, холодильником, плитою і невеликим обіднім столом. Знайомо, чи неправда?

Бажаючи оформити інтер’єр квартири максимально комфортно, цікаво і нестандартно, багато людей сьогодні вдаються до об’єднання двох самодостатніх приміщень в одне. Кухня, поєднана з житловою частиною квартири, відкриває не тільки широкий простір для прояву фантазії і виглядає дуже затишно, але також дозволяє оформити та витримати приміщення в будь-якому стилі (особливо це важливо якщо стиль, що сподобався, для свого втілення в інтер’єрі потребує простір).

  • Дизайн кухні-вітальні – найпопулярніше рішення об’єднання двох кімнат. Варто відзначити, що таке суміщення використовується не тільки з метою зорового розширення простору, але також і для створення універсальної кімнати, що дозволяє «головному кухареві» в процесі приготування їжі перебувати разом з сім’єю.
  • Житлова кімната, об’єднана з кухнею, називається кухнею-студією. Вона передбачає повне або часткове знесення стіни між приміщеннями. Фото дизайну інтер’єру кухні-студії в квартирі дозволяє повною мірою оцінити всю зручність подібної планування. Сьогодні багато архітекторів у процесі проектування будинку передбачають поєднання кухні і кімнати, тому власникам таких квартир не загрожують роботи, пов’язані із знесенням стін. Дизайн кухні суміщеної з кімнатою безмежно різноманітний, однак, для створення «єдиного цілого» деякі знання в галузі дизайну все ж знадобляться. Спробувати самому оформити таке «складне» з дизайнерської точки зору приміщення можна, але все ж краще замовити дизайн-проект кухні-студії у професійних дизайнерів «Artinterior». Київ, Одеса, Львів, Харків, Дніпропетровськ – ми працюємо по всій Україні.
  • Кухня-кабінет – рідкісний, але, тим не менш, набирабчий популярність варіант об’єднання приміщень. Особливо популярно таке суміщення серед тих, хто любить попрацювати вночі: ніщо не заважає плідній діяльності, та й випити чашечку кави можна «прямо на місці».
  • Міні-кухня для невеликого офісу відрізняється своєю функціональністю і компактними розмірами. Часто кухня в офісі являє собою шафу, яка у відкритому стані перетворюється невелику кухню, оснащену найнеобхіднішим. Інтер’єр суміщеної кухні з офісом повинен бути ретельно продуманий, а сам «шафка» гармоніювати із загальним дизайном, стилем і кольором інтер’єру всього приміщення. Кухня для великого офісу – просто необхідність, але перш ніж приступити до її вибору, слід визначитися з місцем, яке ви збираєтеся відвести під неї. Великий офіс передбачає і більшу кількість співробітників, отже, можна підібрати трохи більшу модель (2-4 кв.м  займаної площі).
  • Інтер’єр кухні-їдальні в квартирі передбачає об’єднання кухні з прилеглою до неї кімнатою з метою створення кухні-їдальні. Таке об’єднання виконується з метою розмежування простору на певні зони. При цьому використовуються найрізноманітніші прийоми зонування простору.

Функціональні зони кухні

Сучасний дизайн-проект кухні повинен обов’язково ґрунтуватися на основних функціональних зонах приміщення:

  1. Робоча зона або зона приготування їжі: ця частина кухні повинна відрізнятися зручним розташуванням кухонного гарнітура, мийки, варочної поверхні та ін., Робоча зона повинна бути простою в прибиранні.
  2. Зона прийому їжі – це зона, в якій розташовується певний набір меблів, традиційно стіл і стільці.
  3. Зона зберігання продуктів і кухонного інвентарю оснащується зручними ящиками і стелажами.
  4. Інтер’єр кухні-вітальні передбачає наявність зони відпочинку. Як правило, це меблі і різного роду техніка, що дозволяють час обіду і післяобідній час проводити з максимальним комфортом.

Авторський дизайн інтер’єру з використанням 3d візуалізації дозволить розташувати функціональні зони кухні з урахуванням правил ергономіки, що істотно скоротить час та сили, які щодня витрачаються на приготування їжі.
Замовити проект кухні ви можете у нас, а ми, в свою чергу, завдяки 3d візуалізації інтер’єру кухні створимо виключно якісний дизайн-проект. Також ви можете замовити 3d візуалізацію кухні-студії або іншого приміщення квартири, будинку, офісу.

3D візуалізація кухні  або, як часто говорять, 3d дизайн кухні – дуже популярний, сучасний і обов’язковий елемент розробки якісного дизайну цього приміщення.

Потрібен дизайнер інтер’єру для розробки комплексного проекту квартири, будинку або офісу? – Студія дизайну «Artinterior» пропонує свої послуги для тих, хто бажає жити в комфортній і ексклюзивної обстановці.

Прийоми зонування кухонного простору

Дизайн кухні в будинку особливу роль відводить зонуванню простору за допомогою:

  • Освітлення

Ефектно розмежувати зону приготування від зони прийому їжі можна за допомогою освітлення. Так, для кожної зони кухні може використовуватися окреме освітлення. Наприклад, освітлення робочої зони потрібно зробити яскравіше, використовуючи вбудовані точкові світильники, в той час світло в зоні прийому їжі повине бути м’якше. У цих цілях використовуються різні настінні світильники, а над столом підвісні лампи (в ідеалі з можливістю регулювання висоти підвісу).

Інтер’єри віталень з кухнею, як і інтер’єри відокремлених кухонь, передбачають локальне освітлення: тобто кожна функціональна зона повинна мати своє джерело світла.

  • Барної стійки

Такий легкий елемент інтер’єру відмінно впишеться в простір будь-якої кухні: барна стійка підійде для размежевкі кухні та іншого поєднаного з нею приміщення. На невеликій кухні ця ефектна деталь допоможе заощадити цінний простір і замінити для нечисленної родини обідній стіл. Інтер’єр кухні з барною стійкою відмінно підійде молодим парам і любителям посиденьок з друзями.

  • Кольору

Інтер’єр кухні фото можна назвати стильним, якщо зонування простору вирішується за допомогою колірного оформлення стін. Красиво виглядає єдина колірна гамма з плавними переходами відтінків, але такий варіант – не строге правило. При поєднанні кухні і їдальні, вітальні і кухні часто функціональне зонування будується на контрасті (виділений «фартух» над робочою зоною, наприклад).

Важливо! Дизайн кухні в квартирі, де вона поєднана з іншою кімнатою, повинен бути витриманий в одному стилі.

  • Використання різних будівельних та оздоблювальних матеріалів, як прийом зонування

Розмежувати простір між функціональними зонами кухні або візуально розмежувати кухню і поєднане з нею приміщення можна за допомогою різних матеріалів підлогового покриття (так в робочій зоні можна покласти кахель, а в зоні відпочинку або прийому їжі – ковролін, паркет або ламінат).

Непогано продублювати границі підлоги за допомогою подіуму або рівня стелі. Стіни кухні та стіни вітальні можуть не тільки контрастувати за кольором, але і мати різну фактуру.

Ідеї ​​в інтер’єрі та декорі

  • Готувати і дивитися улюблений серіал можна, розмістивши у вітальні телевізор з кроншейн-кріпленням.
  • Використовуючи настінні стікери і картини, можна зробити акцент на зоні відпочинку.
  • Якщо кухня маленька – витримайте її в світлих відтінках: кремовому, білому, світлих пастельних кольорах.
  • Цікаво, в якості прийому зонування кухні та кімнати виглядає великий акваріум, особливо з морськими мешканцями.
  • Невеликі круглі і овальні столики завдяки відсутності кутів візуально зроблять маленьку кухню просторішою. Також візуально збільшать розміри кухні прозорі столи і стільці зі скла або акрилу.
  • Використовуйте подіум в інтер’єрі суміщеного простору: кухня, встановлена ​​на ньому, стане справжнім куточком затишку.
  • Використовуйте гіпсокартонні конструкції, полуарки і колони при зонуванні інтер’єру.
  • В інтер’єрі офісу міні-кухню можна відокремити від решти простору за допомогою стелажів: вийде і цікаво, і практично.
  • У великому офісі, обробленому в сучасному стилі, кухню можна відокремити за допомогою дзеркальної або скляної перегородки.

Деталі інтер’єру кухні

Красива кухня завжди має продуманий інтер’єр, адже недарма кажуть, що «стиль в деталях». До вибору кожної деталі інтер’єру кухні і особливо кухні-вітальні слід підходити уважно.

  • Штори для кухні вибирають з урахуванням площі приміщення, при цьому тканини підбирають з матеріалів, найбільш бажаних для реалізованого стилю.
  • Квіти в інтер’єрі кухні допоможуть «вдихнути життя в технологічний інтер’єр» приміщення. Також декоративні горщики і діжки з квітами можуть використовуватися в якості елемента зонування.
  • Годинник для кухні – прекрасний декоративний і функціональний елемент декору, який обов’язково підбирається під стиль інтер’єру, з урахуванням «колірної схеми» приміщення.

Вибір меблів і техніки для кухні

Стильні кухні – це, перш за все, правильне планування, доречний дизайн і форма кухонних фасадів та меблів, а також технічне оснащення інтер’єру.

Кухонні меблі повинні підбиратися відповідно до загальної стильової спрямованістю інтер’єру. Так, наприклад, дизайн кухні в класичному стилі передбачає кухонний гарнітур з масиву дерева, столешню з натурального каменю (столешні можуть виготовлятися з ДСП, сталі, акрилу, скла, керамічної плитки, дерева).

У деяких стилях сучасна побутова техніка повинна бути максимально «замаскована» щоб не порушувати цілісність всього образу. Також неактуально виставляти побутову техніку на загальний огляд на кухні-вітальні: тут найкращий варіант – вбудована техніка.

Якщо кухня сполучена з вітальнею, то можна придбати острівну кухню: вона буде розмежовувати простір, стане зручним місцем для приготування і навіть прийому їжі (заміна барної стійки), зберігання посуду та інвентарю. Безумовно, це не найдешевші кухні, але такий недолік з лишком компенсує її функціональність.

Мийка для кухні може бути виготовлена ​​з нержавіючої сталі, кераміки, штучного каменю та деяких інших матеріалів. Вона може вбудовуватися в столешню або накладатися на неї зверху.

Кухонні гарнітури «задають» стиль кухні-їдальні або кухні-вітальні, а тому і до їх вибору слід підходити з усією відповідальністю.

Але не тільки кухонні куточки важливі в інтер’єрі суміщеного простору, але і меблі. Підбирати столи та стільці слід в єдиній колірній гамі, а також враховуючи стилі оформлення кухні.

Сьогодні кухні на замовлення від виробника виконуються в різних стилях і з різного матеріалу. Найпоширеніші – це кухні з масиву і МДФ. Також ви можете самостійно придумати і замовити дизайн кухні. Київські майстри в найкоротші терміни виготовлять кухню, відповідну саме для Вашого будинку.

Меблі для кухні

Стилі дизайну кухні визначають зовнішній вигляд меблів і матеріал, з якого вони виготовляються.

Класичні кухні, кухня в сільському стилі, кухня в стилі Кантрі, кухня в Скандинавському стилі і кухня в Італійському стилі передбачають столи і стільці з масиву дерева. Фото кухні в стилі Прованс показує, наскільки широка колірна гамма натурального дерева.
Кухня в стилі Хай-тек, кухня в стилі Арт-деко , кухня в стилі Модерн, кухня в стилі Лофт, одним словом, всі кухні в сучасному стилі можуть використовувати скляні столи. Незважаючи на гадану крихкість, такі меблі відрізняється термостійкістю і стійкістю до механічних пошкоджень. Стилі кухні фото підтверджують, наскільки ретельного підходу до вибору меблів вимагають стилі інтер’єру кухні.

Неважливо, мрієте ви про кухні в Класичному стилі, хочете стильно облаштувати інтер’єр кухні 6-9 кв.м, 12 кв.м або інтер’єр кухні побільше, реалізувати всі Ваші ідеї допоможе дизайн-студія «Artinterior». Київ давно користується послугами наших фахівців. Ціни на дизайнерські послуги вас приємно здивують. Також у нас ви можете замовити дизайн квартир та будинків в Києві будь-якої складності.

[easy-social-share]