Дизайн інтер’єру спальні в будинку і квартирі

Спальня — кімната, призначена виключно для відпочинку, тому комфорт і зручність тут — самі першорядні вимоги. Як облаштувати інтер’єр спальні, щоб вона не тільки моментально розташовувала до відпочинку, але ще й виглядала гармонійно, відбивала і підкреслювала індивідуальність? Професійний дизайн інтер’єру спальні в будинку або квартирі дозволить зробити це саме інтимне і особисте приміщення в будинку не тільки естетично привабливим, але і створити в ньому заспокійливу атмосферу затишку і гармонії.

Якими бувають спальні

  • Спальня в квартирі

«Традиційними» спальнями в квартирі можна назвати ізольовані кімнати, призначені тільки для відпочинку і сну. Великим плюсом таких кімнат є можливість їх декорування практично в будь-якому стильовому напрямку (залежно від площі кімнати і висоти стель, власних смакових переваг), без необхідності суміщення з іншими кімнатами і, відповідно, використання складних прийомів зонування.

  • Гостьова спальня з гостьовим санвузлом

Дизайн-проект спальні для гостей і поєднаного з нею санвузла — вельми практичне і популярне в наші дні рішення. Крім того, подібне об’єднання в прямому сенсі слова дозволить гостям відчувати себе «як удома»: не доведеться привертати увагу, ходячи вночі в сорочці і створюючи зайвий шум.

  • Вітальня спальня

Таке поєднання просторів, скоріше, вимушений захід в однокімнатних квартирах, ніж примха. При подібному суміщенні просторів зонування просто необхідно: щоб розмежувати зону прийому гостей від зони сну і відпочинку можна використовувати меблі (шафи, стелажі), розташувати ліжко на підвищенні, використовувати гіпсокартонні перегородки. Дизайн вітальні спальні для зовсім маленькою за площею кімнати передбачає, як варіант, меблі-трансформер.

  • Спальня, поєднана з вбиральнею

В ідеалі в кожній спальні має бути спеціальне місце для зберігання речей: з цим завданням, крім звичайної шафи, відмінно впорається гардеробна. Якщо спальня поєднана з вбиральні ще при проектуванні будинку — це відмінно. Якщо ні, то є кілька варіантів «створення» невеликий вбиральні прямо в спальні:

— За допомогою установки дерев’яної, скляної, гіпсокартонної перегородки (залежно від загального стилю).

— Виділивши один кут кімнати по діагоналі під гардеробну за допомогою розсувних дверей.

Замовити проект спальні з гардеробною ви можете в нашій студії.

  • Спальня, сполучена з кабінетом

Сьогодні це одне з найбільш популярних рішень суміщення просторів в спальні. Робочу зону, як правило, розташовують біля вікна, а зону відпочинку — на протилежній стороні. Дизайн інтер’єру спальні виглядає цікаво, коли для розмежування зон використовуються прийоми колірного і світлового зонування. Якщо спальня невелика або в її інтер’єр не вписується ніяк комп’ютерний стіл, то його можна розмістити в шафі-купе. Якщо простір дозволяє, то для розмежування таких абсолютно різних за призначенням зон можна використовувати такі прийоми зонування, як мобільні перегородки, ширми, подіуми.

  • Спальня, поєднана з ванною кімнатою

Говорити про практичність суміщення ванної кімнати та спальні можна довго, але, що стосується зовнішнього вигляду, то такі сучасні спальні при грамотному плануванні виглядають дуже гармонійно, як єдине ціле. Сьогодні популярно відокремлювати спальню від ванною лише склом-перегородкою. Таке рішення виглядає дещо екстравагантно, однак, як показує практика, дуже красиво, цікаво і сучасно.

  • Спальня з виходом на терасу

Спальня з прямим виходом на терасу – мрія багатьох власників заміських будинків: велика кількість сонячного світла, тепла і свіжого повітря. У той же час, наприклад для денного відпочинку, завісити вихід можна щільними шторами. Дизайн спальні з терасою відкриває широкий простір для творчості, втілення в життя власних задумів і бажань (терасу можна декорувати екзотичними рослинами, можна встановити на ній телескопом і милуватися в нічний час зірками).

  • Дитячі спальні

Дитячі спальні увазі відмінний від спальні дорослих дизайн інтер’єру і навіть меблювання. Так, спальня для дівчинки одночасно є і кімнатою для ігор і виконання уроків. Але є й багато спільного між спальнями дітей і дорослих: необхідність правильної розстановки меблів, використання правильного освітлення (з урахуванням зон кімнати) і гармонійного поєднання всіх предметів обстановки та декору між собою.

  • Міні-спальні

Маленька — міні спальня увазі грамотне розміщення меблів на маленькій площі. Дизайн маленької спальні може бути найрізноманітнішим: для облаштування інтер’єру використовують подіуми або ліжка, встановлені на спеціальні тумби з шухлядами, можна замовити вбудовані шафи-купе, куди заховати все зайве. У міні спальні важливо не перестаратися, ховаючи все підряд: маленька площу не означає відсутність декору. Інтер’єр маленької спальні, як і великий, часто ґрунтується на дрібницях, а тому підходити до вибору аксесуарів, текстилю, колірної гами слід особливо ретельно.

  • Кутові спальні

Кутові спальні увазі, що в кімнаті буде використовуватися кутовий спальний гарнітур. Як правило, це кутова шафа, який може використовуватися безпосередньо за призначенням або ж «маскувати» робоче місце. Спальні меблі фото демонструють, наскільки різноманітні за своїм стильовому напрямку і зовнішнім виглядом можуть бути кутові шафи.

  • Кухня зі спальнею

Кухня, поєднана зі спальнею, знову-таки, швидше за все необхідність. Таке поєднання зробить кімнату більш світлою, просторою, а при використанні потужної витяжки можна повністю уникнути розповсюдження запахів підготовлюваної їжі в кімнаті. Варто відзначити, що сьогодні популярні квартири-студії, де якраз і відсутні звичні перегородки між кімнатами: складний дизайн кухні спальні гардеробної краще довірити професіоналові.

У нашій студії ви можете замовити дизайн спальні. Київські дизайнери майстерно вирішать проблему малогабаритної спальні (дизайн спальні 12-15 кв.м і менше), розроблять авторський дизайн інтер’єру та втілять його в життя.

Трохи історії

Дозволити собі обладнати окреме приміщення для сну раніше могли тільки королі або знатні вельможі. Прості городяни і селяни спали, в основному, в загальній кімнаті, а іноді ділили одне приміщення навіть з худобою. Тільки до 16 століття спальня перестала бути чимось «недоступним» для людей: ті, хто міг собі це дозволити, стали обладнати окремі кімнати для сну собі і своїм дітям.

На Русі заможні люди також могли дозволити собі мати окрему спальню, яка називалася Одріна або ложницю.

Ергономіка в спальні і 3d візуалізація: застава комфортної обстановки

Розташування меблів і предметів у кімнаті, розробка їх розмірів і форм з метою забезпечення максимального комфорту в приміщенні — ось основна задача ергономіки. Сучасний дизайн квартир і наука «ергономіка» тісно пов’язані: так, гарний інтер’єр спальні — це обов’язково ретельно продумане планування з урахуванням пропорцій і форми кожного предмета, загальною площею кімнати та деяких інших факторів.

Сьогодні за допомогою 3d візуалізації можна побачити і оцінити точну копію майбутнього інтер’єру спальні ще на етапі його проектування. Замовити 3d візуалізацію спальні – це уникнути можливих несподіваних «сюрпризів» по закінченню дизайнерських робіт: бачачи об’ємне зображення своєї майбутньої спальні, замовник може внести в будь-який момент проектування в нього свої побажання.

Студія-дизайну «Artinterior» пропонує професійний дизайн квартир в Києві, послуги 3d візуалізації та втілення в життя розробленого проекту.

Організація правильного освітлення в спальні і вибір світильників

Займатися організацією правильного освітлення слід на етапі проектування і обробки спальні: необхідно знати точне місце прокладки кабелів в стіні, розташування розеток і місць монтажу освітлювальних приладів.

Спальня — кімната, призначена не тільки для сну: тут можна почитати книгу, переодягнутися, привести себе в порядок. Тому мислення слід розділити спальню на зони: робочу, відпочинку, гардеробну і т. Д., Якщо вони заплановані.

Зона відпочинку в спальні повинна висвітлюватися м’яко, світ не повинен бути надто яскравим. Робоча зона, навпаки, передбачає яскраве освітлення.

Стилі оформлення спальні визначають в деякій мірі можливість використання тих чи інших освітлювальних приладів. Так, наприклад, історичні стилі не сприймають демонстрації сучасної освітлювальної техніки.

Бажано, щоб кожна умовна зона в спальні, крім основного джерела світла, також висвітлювалася окремо.

У головах ліжка можна розташувати вбудовані світильники, настінні бра, торшери в абажурах на прікроватних тумбах. Такого освітлення достатньо, щоб почитати книгу, не заважаючи при цьому дружині або чоловіку спати.
Використовуючи вбудовані світильники можна ефектно підсвітити ніші, перегородки, меблі, одним словом, все, що завгодно.
Для створення романтичної обстановки в інтер’єрі можна використовувати свічники: сьогодні їх вибір нескінченно широкий і вибрати відповідну модель буде не важко.

Колір в інтер’єрі спальні

Дизайн інтер’єру спальні в квартирі показує, наскільки різноманітним тут може бути колірне рішення. Колір в інтер’єрі спальні визначають смакові переваги, задане стильове спрямування і деякі особливості кімнати. Дизайн спальні в будинку, за порадами багатьох психологів, повинен бути витриманий в світлих пастельних відтінках: така обстановка благотворно позначається на загальному самопочутті, сприяє відпочинку і розслабленню.

Деякі стилі інтер’єру спальні допускають і припускають присутність в інтер’єрі кімнати яскравих кольорів або колірних контрастів. На нашому сайті можна прочитати статтю про те, як впливає той чи інший колір на стан людини, її настрій і психологічної рівновагу.

Про вибір штор в спальню

Якщо вікна спальні спрямовані на схід, то в штори для спальні можна придбати легкі, тонкі з напівпрозорого матеріалу: вони не будуть перешкоджати проникненню світла в кімнату. Але такий варіант підходить тим, хто представляє свою спальню «повітряної» і світлою.

Для тих, хто прагне привнести в інтер’єр спальні нотки таємничості слід звернути увагу на щільні портьєри темного кольору.

Рулонні, римські, плісе, жалюзі, японські штори — який би варіант декору вікон спальні ви не вибрали, відштовхуватися потрібно не тільки з власних уподобань, але також кольору і форми меблів, стилю кімнати.

Обробка підлоги в спальні

При виборі підлогового покриття для спальні визначте для себе, які характеристики покриття для вас найважливіші: тепло і приємні відчуття, легкість у прибиранні, гіпоалергенність, міцність або зовнішня краса. Визначили?

Теплим і приємним для ніг покриттям підлоги є натуральне дерево, паркетна дошка і ковролін.
Простим в догляді — лінолеум, ламінат
Міцним — коркове підлогове покриття
Спальня, головним чином, місце, куди приходять відпочивати і спати, а тому іноді можна поступитися якимись якісними характеристиками матеріалу на користь його естетичної краси.

Спальня: чим прикрасити кімнату і що в ній встановити

Квіти в спальні можуть посприяти досягненню психологічного комфорту, скидання напруги і міцному сну. Більше того, вони очищають повітря, а багато рослин ще й мають бактерицидні властивості.
Іонізатори та очищувачі повітря посприяють зняттю втоми, зроблять повітря в кімнаті максимально схожим з природним свіжим повітрям. Це, безсумнівно, поліпшить сон.
Дизайн інтер’єру фото наочно демонструє, що в інтер’єрі спальні можна встановити найрізноманітнішу техніку: lcd панелі, телевізори, домашні кінотеатри. Також можна обладнати будинок інтелектуальної електронікою (система «розумний дім»).
Дзеркало в спальні, вмонтований у стіну або дверцята шафи візуально розширить приміщення. Цікавий варіант для спальні — дзеркало з вбудованою підсвічуванням. Примітно! Спальня по фен-шуй не сприймає ніяких дзеркал: вважається, що дзеркало поглинає енергію людини, коли той спить.
Картини, статуетки, вази і шкатулки — звичний і незамінний декор в спальні. Знову-таки, вибирати треба лише підходящі до стильового оформлення кімнати аксесуари. Так, спальня в класичному стилі може бути прикрашена картинами в дорогих рамах без зайвого декору.

Меблі в спальню: особливості

Спальня меблі фото — наочний приклад того, як повинен виглядати сучасний інтер’єр спальні — місце, де можна відсторонитися від суєти, побути наодинці з собою.

Найчастіше меблеві набори складаються з ліжка, шафи, комода.

Ліжко в спальню слід вибирати надійну, з якісного матеріалу. Інтер’єр спальні — фото показує, що стиль оформлення ліжка задає саме її узголів’я: воно може бути дерев’яним, оббитих тканиною або шкірою, кованим або комбінованим та ін.
Кутові шафи в спальню сьогодні просто незамінні. Вони можуть бути як вбудованими, так і корпусними. Також шафа за своєю формою може бути кутовим, радіусним або прямим: вибір залежить від площі приміщення і її планування.
Дизайн інтер’єрів — фотогалерея показує, що доречно в спальні виглядають пуфики, туалетні столики, тумбочки і комоди. Вони можуть продаватися як в наборі, так і окремо. Якщо ви хочете придбати будь-які меблі окремо, то уважно слід поставитися до її кольору: він повинен поєднуватися з іншими предметами інтер’єру.

Найпопулярніші стильові рішення для спальні

  • Класичні спальні — це світлі просторі приміщення, що відрізняються використанням виключно якісних меблів і декору. Класичний дизайн спальні увазі дотримання певних правил щодо колірного рішення, вибору відповідного декору та текстилю. Спальня в Класичному стилі – це, як правило, прямокутне приміщення, з розташованою узголів’ям до стіни ліжком і стриманим декором.  Дизайн спальні в класичному стилі — завжди актуальне рішення, яке вибирають люди, які цінують стабільність і традиції.  Класичні італійські спальні — це розкіш і шик , тільки якісні матеріали і вишуканий зовнішній вигляд. Спальні Італії — визнана у всьому світі меблі, що заслужила прекрасну репутацію також завдяки своїй міцності і зручній конструкції.
  • Спальня в сучасному стилі — це простий і зручний інтер’єр, з функціональної меблями і раціональним її розташуванням. Сучасний стиль спальні фото показує, наскільки різноманітна планування може бути в кімнаті.
  • Спальня в Японському стилі легко вгадується: проста, але виразна меблі, відсутність зайвих предметів інтер’єру, природна кольорова палітра.  Ліжко в спальні, витриманої в Японському стилі часто встановлюють на подіум.
  • Спальні в стилі Прованс — це завжди пастельні відтінки в матеріалах обробки і самих меблів, тільки натуральний текстиль (льон, сатин, батист). Інтер’єр спальні Прованс не повинен бути побудований на контрастах, а меблі в даному стилі невисока прямокутна («приземиста»). Якщо вам подобаються білі спальні, то стиль Прованс — підходящий варіант.

Дизайн інтер’єру квартир — це створення «свого» куточка, затишного і розташовує до хорошого проведення часу. Ви мрієте замовити дизайн спальні в квартирі? — До ваших послуг дизайн-студія «Artinterior»: у нас ви можете замовити проект спальні і його гарне втілення в життя, але, що важливо, ви самі зможете взяти участь у процесі. Послуги дизайну Київ недорого сьогодні дуже затребувані. Ціна наших послуг Вас приємно здивує!

Також наші дизайнери і конструктори зможуть забезпечити Авторський нагляд на етапі будівельної та технічної реалізації проекту. Додатково ми пропонуємо послуги з декорування інтер’єру — ви можете замовити  художній розпис стін і стелі спальні  або оформити замовлення на  авторські картини для інтер’єру вашої спальні.

[easy-social-share]