Дизайн інтер’єру кабінету в квартирі, будинку, офісі
Сьогодні все частіше респектабельні, успішні та творчі люди стали обладнати в своєму будинку і квартирі окреме приміщення під робочу зону або кабінет. І це дуже просто пояснити: людині не доводиться щодня витрачати цінний час на дорогу, орендувати приміщення далеко від дому, та й працювати в домашній спокійній обстановці набагато приємніше. Так, якщо деяким для продуктивної діяльності цілком достатньо комп’ютерного столу і крісла, то іншим в силу своєї діяльності і необхідності прийому відвідувачів доводиться виділяти в будинку або квартирі цілу окрему кімнату.
У будь-якому випадку, незалежно від діяльності людини, дизайн інтер’єру кабінету в квартирі, будинку, офісі слід продумувати ретельно і без поспіху. Яким же може бути робочий кут і як облаштувати інтер’єр свого кабінету?
Види кабінетів
- Окремий кабінет в квартирі, будинку
Окремий кабінет в будинку або квартирі повинен розташовуватися в залежності від виду діяльності людини. Так, якщо рід його занять, так чи інакше, пов’язаний з прийомом відвідувачів, клієнтів, то приміщення під робочу зону слід відвести максимально близько до вхідних дверей або в будь-якій частині будинку, подалі розташованої від приватних кімнат. Це ж стосується і людей творчих, для зосередження яким потрібна тиша.
- Кабінет у вітальні
На жаль, не всі можуть виділити під кабінет цілу кімнату. Проте якщо є потреба працювати вдома, слід добре продумати розташування письмового столу (щоб він вписувався в інтер’єр вітальні і, навпаки, був максимально прихований від поглядів). Щоб зробити робоче місце максимально непомітним, можна придбати стіл-трансформер: в закритому вигляді він нагадує сервант або шафа, а у відкритому вигляді передбачена відкидна стільниця. Найпростіший варіант для облаштування кабінету у вітальні — це відкидний стіл, який в закритому вигляді навіть помітити складно. Такий варіант підходить більше для роботи з легким ноутбуком, ніж зі стаціонарним комп’ютером.
Вітальня — кабінет дизайн передбачає більш складний, якщо площа кімнати дозволяє. У такому випадку можна обладнати повноцінний письмовий стіл, повісити полиці або навіть встановити пару стелажів. Однак не варто тут забувати і про зонування цих абсолютно різних за своїм призначенням зон.
- Кабінет в спальні
Дизайн кабінету в спальні, так само як і дизайн суміщеної вітальні і кабінету передбачає певні прийоми зонування приміщення. У малогабаритній спальні, головним чином, це світлове зонування простору, а у великій кімнаті можна використовувати більш яскраві прийоми: гіпсокартонні конструкції, модульні стелажі, подіум та ін. Так само, як варіант, в спальні в якості робочого місця можна задіяти кутовий шафа. Такий варіант підходить, якщо ви боїтеся порушити стиль кімнати, який не передбачає сучасну техніку або приміщення невелике.
- Кабінет на кухні
На кухні розташовують кабінет, як правило, якщо квартира однокімнатна або малогабаритна. Також такий варіант підходить людям, які звикли працювати ночами за чашкою кави або чаю. Якщо ширина підвіконня дозволяє, то можна її використовувати замість робочого столу. Як варіант, можна працювати прямо за обіднім столом, а для необхідних для роботи матеріалів можна виділити кілька невеликих полиць. Дизайн кухні кабінету, якщо передбачається постійна діяльність, краще довірити професіоналові.
- Кабінет на лоджії і балконі
Популярне сьогодні рішення оформлення робочого простору. Такий варіант підходить людям, переважно працюють за комп’ютером або ноутбуком: заощадити цінний простір можна, об’єднавши територію робочого столу і сам підвіконня. Перевагою такого розташування кабінету є постійне достатню кількості світла, можливість швидко розслабитися, відволіктися: для цього достатньо виглянути у вікно. Кабінет на балконі дизайн фото показує, наскільки цікаво можна облаштувати свою робочу територію.
- Кабінет-бібліотека
Якщо сфера діяльності людини тісно пов’язана з великою кількістю літератури, то логічно поєднати його робоче місце з місце зберігання книг, тобто створити кабінет-бібліотеку. В оформленні такого поєднаного приміщення особливу увагу слід приділити облаштуванню зручного місця для читання. Також важливо, щоб інтер’єр вийшов гармонійним і затишним, щоб у ньому ніщо не відволікало від читання і роботи.
- Міні кабінет
Міні-кабінет — це невелика частина будинку, відведена під робоче місце. Так, міні-кабінетом можна назвати виділений під робочу зону кут в кімнаті, де розташовується письмовий стіл. Людина може розташовуватися обличчям до кімнаті (якщо, наприклад, доводиться наглядати за дитиною і працювати одночасно) або, навпаки, обличчям до куті. Тут важливо відзначити, що психологи не рекомендують сидіти спиною до входу в кімнату: людина не зможе повністю розслабитися через закладеної на рівні підсвідомості «можливу небезпеку».
- Кабінет директора
Кабінет директора, підприємця, політика — це його візитна картка: від того враження, яке справляє дизайн інтер’єру кабінету, його обстановка, багато в чому залежить і успішна діяльність керівника, передбачуване співпраця чи партнерство з іншими компаніями та особами. Дизайн кабінету керівника повинен бути продуманий до найменших деталей, тут важливо все: від меблів і колірної гами приміщення, до аксесуарів і матеріалів обробки. Інтер’єр кабінету керівника — це не тільки його особиста робоче місце, але також місце зустрічі з клієнтами (нарад), а тому інтер’єр приміщення важливо зробити ще й максимально комфортним для цих цілей.
- Кабінет секретаря
Інтер’єр маленького кабінету в офісі, призначеного для роботи секретаря повинен бути детально продуманий. Тут важливо врахувати, що кабінет постійно відвідують можливі клієнти — необхідно для них відвести зручне місце. Дизайн маленького кабінету секретаря або великий приймальні дуже важливий для створення іміджу компанії: адже саме сюди в першу чергу приходять відвідувачі. Продуктивність роботи секретаря також багато в чому залежить від зручній і ергономічній планування кабінету — все має бути на своїх місцях, але в той же час «під рукою».
Замовити дизайн-проект кабінету директора для офісу, кабінет керівника великої компанії або кабінет секретаря для приймальні можна у нас — дизайн-студія «Artinterior» розробить всі деталі інтер’єру кабінету так, щоб він налаштовував свого власника або персонал на діловий лад і відповідав всім вимогам, що пред’являються .
Історична довідка
Перші кабінети стали з’являтися в Європі, починаючи з середини 17-ого століття. Це була окрема кімната, призначена, як правило, для роботи і самоти тільки одного члена сім’ї. Розташовувався кабінет зазвичай недалеко від спальні і був відносно невеликих розмірів. В інтер’єрі кабінету тих часів були присутні книжкові шафи, столи, приміщення прикрашали творами мистецтва.
Слово «кабінет» походить від французького «cabine», що означає будка, каюта, кабіна. З 1705 року в російській мові слово кабінет стало вживатися для позначення робочого місця.
Важливість ергономіки в дизайні кабінетів
Сьогодні все більше людей приходять до висновку, що професійний дизайн — це, скоріше, не розкіш, а необхідність. Давайте спробуємо розглянути сучасний дизайн офісів і розібратися, чому ж він так потрібен.
По-перше, офіс — місце, де співробітники проводять більшу частину свого робочого часу, а тому дизайн-проект офісного кабінету, розроблений професійним дизайнером з урахуванням вимог ергономіки , приносить величезну користь:
- Підвищує в рази працездатність
- Сприяє поліпшенню творчого мислення
- Створює позитивний настрій
По-друге, професійний дизайн інтер’єру офісу — це одна зі складових іміджу компанії. Люди, що приходять в офіс – кабінет, завжди оцінюють внутрішню організацію компанії і, якщо вони знаходять її привабливою і відповідної стилю і брендбуку компанії, то йдуть з бажанням повернутися знову. Отже, дизайн кабінетів офісу — це прибуток фірми.
В ідеалі, дизайн робочого кабінету керівника повинен бути окремо розроблений саме під свого власника: у нього і справ більше, і відвідувачів.
Красивий інтер’єр кабінету — це інтер’єр, де продумано все до найдрібніших деталей: і освітлення, і меблі, і матеріали обробки. Сьогодні в цілях створення максимально функціонального кабінету можна скористатися послугою 3d візуалізації.
Студія дизайну «Artinterior» пропонує вам замовити 3d візуалізацію кабінету, щоб створити комфортну і ергономічну обстановку для співробітників, виділитися на тлі конкурентів і залучити нових постійних клієнтів, партнерів свої продуманим дизайном офісу.
Оформлення кабінету
1. Світло в інтер’єрі кабінету
Дизайн кабінету у квартирі на увазі наявність хорошого природного освітлення. Так, якщо кухня з кабінетом або дизайн вітальні кабінету можуть впоратися з цим завданням шляхом розташування письмового столу біля вікна, але що робити, якщо під кабінет хочуть відвести підсобне приміщення без вікон або працювати в кабінеті доводиться ночами?
Забезпечити кабінет необхідною кількістю світла — дуже важливо, як для здорового зору, так і для власного комфорту. Саме тому до вибору освітлювальних приладів, місць їх розміщення слід уважно підійти ще на етапі проектування робочого місця.
Стилі оформлення кабінетів у великій мірі задають переважний зовнішній вигляд освітлювальних приладів. Так Класичний дизайн кабінету передбачає використання вишуканої стельової люстри складної форми і досить великого обсягу, у той час як кабінет в сучасному стилі може бути освітлений оригінальними люстрами і світильниками різних кольорів і форм. Також, наприклад, дизайн вітальні кабінету передбачає додатково наявність локального освітлення в кожній зоні.
У кабінеті крім стельового освітлення бажано використовувати:
- Настільну лампу для читання або зручний пересувний настінний світильник, що кріпиться до стіни на кронштейні. Вибір залежить від розташування кабінету, його суміщення з іншими кімнатами і, безумовно, стилю інтер’єру.
- Торшери будуть доречні в окремому кабінеті, кабінеті керівника, кабінеті-бібліотеці. Поставивши торшер в зоні відпочинку можна створити затишну і розслаблюючу атмосферу.
- Вбудовувані світильники на стелю і вбудована підсвітка дозволяють ефектно виділити ту чи іншу частину кабінету, виділити стелажі і деякі предмети декору.
2. Кольорове оформлення кабінету
Дизайн домашнього кабінету має одну важливу складову, необхідну для психологічного комфорту — колірне рішення інтер’єру. Завдяки правильно підібраному колірному поєднанню можна значно знизити втому і підвищити працездатність. Дизайн кабінету — фото показує, що переважно в інтер’єрі приміщення переважають спокійні і стримані відтінки: вони дозволяють швидше сконцентруватися на роботі.
Надається перевага стилі оформлення кабінету в чому визначають колірну гаму приміщення, але не варто забувати про власні переваги. Дизайн кабінету в будинку, де він суміщений з іншою кімнатою, повинен бути витриманий в єдиній колірній гамі.
3. Штори та килими в інтер’єрі кабінету
Якщо ви мрієте не тільки про функціональне кабінеті, але й хочете зробити його затишним, не варто забувати про штори. Прямокутні штори, римські, жалюзі, рольштори, штори з ламбрекенів — вибір відповідного варіанту залежить від стилю кімнати. Наприклад, якщо інтер’єр витриманий в історичному стилі, то для оформлення вікон підійдуть штори з дорогого матеріалу (парча, оксамит, муар), можливо з ламбрекеном і тасьмою.
Якщо штори для спальні більшою мірою повинні створювати розслаблюючу атмосферу, то штори в кабінеті — ділову. Багато в чому вибір штор визначає і рід діяльності людини: якщо творчим людям «дозволено» в інтер’єрі використовувати будь-які нестандартні рішення (незвичайна форма штор і яскраве кольорове рішення), то керівнику солідної компанії подібним чином декорувати вікно не варто.
В іншому ж, вибір штор залежить від місця розташування кабінету, його освітленості і площі.
Дизайн інтер’єру кабінету в квартирі (фото) показує, що килими, як і штори, багато в чому визначають затишок і комфорт в приміщенні. Вибирають килими, знову-таки, виходячи з стилю оформлення кімнати. Килим додасть інтер’єру елегантності і м’якості.
4. Предмети декору, рослини та аксесуари в кабінеті
Предмети декору та аксесуари не лише додають в інтер’єр кабінету затишок і піднімають настрій, але також здатні багато розповісти про сам власника. Тому, сучасний інтер’єр кабінету керівника предметами і деталями з особистого життя не повинен бути перевантажений. Дизайн вітальні кабінету або спальні кабінету допускає такі аксесуари, але тут також важливо не переборщити.
Набагато краще в кабінеті використовувати аксесуари і предмети, що створюють ділову обстановку. Це можуть бути письмове приладдя на робочому столі, годинники, декоративні лотки для паперу та підставки для книг, шкатулки і антикварні предмети інтер’єру.
Якщо кабінет директора дизайн більшою мірою увазі наявність перерахованих аксесуарів, то в офісі будуть доречні картини, стікери, плакати, магнітні дошки, календарі. Квіти в інтер’єрі кабінету і офісу привнесуть в інтер’єр свіжі фарби і яскраві кольори, «розбавлять» строгість інтер’єру.
Кабінет будинку дизайн припускає також з використанням аксесуарів: це можуть бути антикварні карти, картини і гравюри, глобуси або вишукані шкатулки, привезені з інших країн сувеніри — вибір декору залежить лише від ваших смакових уподобань.
Інтер’єр кабінету, це простір, який важко уявити без оргтехніки та електроніки. В інтер’єр кабінету відмінно впишеться така сучасна техніка, як lcd панелі, телевізори, система «розумний дім».
5. Підлогове покриття в кабінеті
В якості підлогового покриття в кабінеті можуть використовуватися ламінат, паркетна дошка. Сучасні виробничі технології дозволяють створювати підлогове покриття будь-якого забарвлення і з будь-яким зображенням, що робить можливим використання даних матеріалів в будь-якому стилі оздоблення інтер’єру. Як варіант, в кабінеті можуть використовуватися пробкові підлогові покриття: цей матеріал відрізняється високою зносостійкістю і хорошими звукоізоляційні характеристики.
Меблі й стильовий напрям в дизайні кабінету
Кабінети – меблі на фото видно, що меблювання кабінету може бути як стандартної, так і нестандартної.
Стандартна меблювання передбачає таку меблі: п ісьменний стіл, до Реклю, до нижні шафи (шафи), д іван, полиці.
Оригінальна комплектація кабінетів меблями з урахуванням стилів інтер’єру:
Сучасне різноманіття використовуваних для створення меблів матеріалів дозволяють створювати в інтер’єрі кабінету неповторну атмосферу і обстановку для різних стилів.
- Так кабінети в Класичному стилі протягом багатьох століть прикрашають двотумбові, добротні і міцні дерев’яні столи. Дизайн кабінету в класичному стилі — це, можна сказати, найпопулярніше рішення облаштування робочого простору.
- Книжкові шафи для кабінету можуть бути абсолютно різними: з орними або розсувними дверцятами, вбудованими та вартими окремо. Класичні італійські кабінети — це шик і витонченість, ознака достатку і високого становища, що досягаються шляхом поєднання дорогих матеріалів: цінних порід дерева і натуральної шкіри.
- У нестандартну комплектацію кабінетів, крім перерахованих меблів можуть входити барна стійка, міні-кухня, пуфи і вітрини для колекцій. Така незвичайна меблювання ефектно впишеться і поповнить інтер’єр у стилі Хай-тек.
- Кабінет в стилі Лофт — це популярне і досить оригінальне рішення дизайну інтер’єру робочого місця: зістарені матеріали тут вдало поєднуються з блискучими поверхнями, «напоказ» виставляється цегляна кладка або елементи труб.
- Кабінет в стилі Арт-деко передбачає чітке розташування меблів, виділення композиційного центру — тут це не відрізняється значними розмірами витончений письмовий стіл. Всі інші елементи розташовуються навколо столу.
- Кабінет в Англійському стилі — це крісла та дивани з дерева з оббивкою з натуральної шкіри, велюру, льону, а письмовий стіл, як правило, виготовляють з масиву дуба.
Стильний дизайн інтер’єру – фото демонструють, наскільки цікаві та незвичайні існують варіанти меблювання кабінету.
Ваше рішення замовити дизайн кабінету київські дизайнери «Artinterior» допоможуть втілити в життя з урахуванням усіх побажань, спроектувавши дизайн кімнати розташовує і до роботи, і до відпочинку. У студії можна замовити дизайн квартир в Києві, замовити дизайн офісу, замовити дизайн будинку в Києві або іншого приміщення, у тому числі замовити дизайн кабінету в квартирі або офісі в унікальному або оригінальному стилі інтер’єру.
Також ми пропонуємо такі послуги як:
– Дизайн косметологічного кабінету
– Дизайн масажного кабінету
– Дизайн манікюрного кабінету-салону
– Дизайн стоматологічного кабінету
– Дизайн приватного лікарського кабінету
Проекти топових дизайнерських інтер’єрів демонструють, що кожна людина, незалежно від роду своєї діяльності може мати своє робоче місце, оформити яке важливо з урахуванням ергономіки і використовуючи сучасний підхід до вибору технологічних оздоблювальних матеріалів.
Наші дизайнери інтер’єру квартир і нежитлових приміщень допоможуть втілити в життя всі ваші ідеї, оформити інтер’єр квартири оригінально і красиво, підкреслити солідність і хороший смак.
Також фахівці й конструктори «Artinterior» зможуть надати Авторський нагляд на етапах: будівництва, обробки, технічної реалізації проекту. Додатково рекомендуємо вам скористатися нашими послугами з декорування інтер’єру і замовити художній розпис стін кабінету в офісі або квартирі, замовити авторські картини для вашого інтер’єру.
[easy-social-share]