Дизайн спортивного клубу, басейну, фітнес центру, тренажерного залу, секції від студії «Artinterior»

Відкриття спортивного клубу, басейну, фітнес-центру, тренажерного залу завжди пов’язане з рядом труднощів: тут потрібно вибрати правильне підлогове покриття, продумати раціональне розташування вентиляційних пристроїв і освітлювальних приладів, інженерних комунікацій і врахувати велику кількість інших нюансів. Більше того, обстановка приміщення повинна стимулювати відвідувачів до регулярних занять спортом, підштовхувати до досягнення дійсно високих результатів. Але як не упустити жодної деталі і все прорахувати, щоб приміщення для занять спортом не асоціювалося у відвідувачів зі шкільним спортзалом, сірим і похмурим? Ви можете вибрати дизайн спортивного клубу, фітнес центру, секції або спортзалу в Києві від студії «Artinterior»: наші фахівці створять цілісний, ретельно продуманий і функціональний дизайн-проект будь-якого приміщення для занять спортом.

Особливості дизайну інтер’єру спортивних приміщень

Сучасний ритм життя вимагає від будь-якої людини неймовірної витривалості та здоров’я. Саме тому заняття спортом з кожним днем ​​стають все популярнішими серед людей, для яких спорт – спосіб поліпшення самопочуття, підняття настрою або розслаблення. Заняття фізкультурою вимагають регулярного відвідування таких приміщень спортивного призначення, як:

1) Спортивні клуби з басейном

Сьогодні спортивні клуби з басейном дуже популярні серед людей різних вікових груп. Відповідно, зростання кількості спортивних приміщень з басейнами сприяє розробці все нових і нових дизайнерських концепцій, що враховують не тільки міжнародні стандарти якості та певні технічні вимоги, але також і продуманий і гарний дизайн басейнів (фото).

Будівництво басейнів, відповідних вимогам відвідувачів і сучасних, можливе лише за наявності грамотного проекту і подальшого неухильного дотримання всіх його пунктів. Замовити дизайн басейну – це врахувати не тільки всі інженерні «нюанси», а й складне в монтажі обладнання басейну, системи освітлення та вентиляції. Крім цього, дизайн інтер’єру басейну повинен залучати відвідувачів своїм комфортом, бути функціональним і оригінальним. Також дизайн басейну повинен бути витриманий з обов’язковим урахуванням вимог до безпеки використовуваних матеріалів (наприклад, плитка для підлоги не повинна бути слизькою).

Додатково спортивні клуби з басейном можуть оснащуватися сауною і ваннами-басейнами для немовлят, що також накладає особливі правила на планування і дизайн.

2) Фітнес-клуби

Людям необхідно піклуватися про своє здоров’я і хорошу фізичну форму, а власникам фітнес-клубів – про притягнення постійних клієнтів. Дизайн інтер’єру фітнес клубу обов’язково повинен бути незабутнім і стильним: адже досить складно у великому місті домогтися успіху серед натовпу конкурентів.

Замовити дизайн фітнес клубу або дизайн фітнес-центру в Києві (Одесі, Львові, Харкові, Дніпропетровську) – це обов’язково врахувати його напрямок Так, можна розділити спортивні клуби та фітнес-центри на кілька категорій, кожна з яких передбачає деякі особливості дизайну та проектування.

Спортивні фітнес клуби повинні, в першу чергу, проектуватися з урахуванням характерних особливостей виду спорту.

Тренажерні зали

Замовити дизайн тренажерного залу – це передбачити грамотно організоване розташування обладнання: здебільшого, саме від цього залежить і успішність тренувань. Сучасний спортивний клуб – тренажерний зал також передбачає і продуманий стильовий напрям в дизайні: створення стимулюючої до тренувань атмосфери досягається шляхом ретельного підбору кольорової гами інтер’єру і освітлення. Приватний спортивний клуб з тренажерним залом повинен мати вільну прохідність і достатню кількість вільного простору.

Спортивні секції та гуртки

Фізкультурно-спортивні клуби одночасно можуть вирішувати безліч завдань, починаючи з секцій по заняттях силовими видами спорту і закінчуючи кружками аеробіки, пілатесу або гімнастики. Дизайн спортзалу (фото) обов’язково продумується з урахуванням напрямку занять: так, наприклад, дизайн залу для занять аеробікою припускає наявність дзеркал і спеціального підлогового покриття, а ось в інтер’єрі боксерського залу важливо приділити особливу увагу просторової організації.

Спортивний клуб єдиноборств і клуб спортивних танців поряд з особливою організацією простору передбачає також широкий вибір спортивних снарядів і оснащення, їх раціональне розташування (з урахуванням вимог ергономіки).

Може здатися, танцювально – спортивний клуб і студія стрип-денсу не предбачають особливих складнощів в дизайні і плануванні, але це не так. По-перше, клуб спортивних танців і жіночий спортивний клуб стрип пластики повинні мати оригінальний дизайн інтер’єру для залучення клієнтів, що важливо серед величезної конкуренції. По-друге, дизайн жіночого фітнес клубу (фото) для занять стрип денсом також важливо правильно і ергономічно обладнати: вибрати найбільш підходящі місця для розташування звукової апаратури, пілона та ін.

Студія йоги

Для тих, хто займається йогою, велике значення має і сам інтер’єр приміщення, безумовно, тут краще замовити дизайн. Студія йоги повинна мати стильний інтер’єр, передбачати дзеркала (дозволяють коректно контролювати положення тіла). Йога студія світло повинне бути максимально природним, а щоб перебування відвідувачів було комфортним Київ йога студія повинна мати роздягальні з місткими шафками, душові для приведення себе в порядок після занять. Також бажано обладнати спеціальні класи, де можуть займатися майбутні мами по популярним в наш час програмам для вагітних.

Жіноча студія танцю, дизайн дитячого спортклубу

Жіночі спортивні клуби та жіночі фітнес-студії повинні бути продумані з урахуванням жіночого фітнесу: тут використовуються не тільки спеціальні програми тренувань, а й спеціальне обладнання.

Дитячі спортивні клуби, дитячі басейни повинні бути оформлені максимально безпечно: тут важливі як оздоблювальні матеріали, так і використовуване обладнання, колірна гамма інтер’єру і освітлення (для психологічного комфорту дитини).

—  Жіночий спортивно-оздоровчий клуб, кінно-спортивний клуб, тренажерні зали і т.д. – кожен заклад має бути оформлений безпечно, ергономічно, практично і естетично. Тільки так можна привернути постійних клієнтів і добитися успіху в бізнесі!

Планування і ергономіка в приміщеннях для занять спортом

Організація спортивного клубу, створення його цілісного дизайн-проекту – завдання не з легких. Просторий, добре обладнаний і стильно оформлений спортивний клуб пропагує здоровий спосіб життя і сам по собі привертає клієнтів.

Дизайн-проект фітнес клубу має свою специфіку: розробляється він з урахуванням особливостей всіх спеціальних приміщень і необхідністю обладнання інтер’єру численними тренажерами. При розробці дизайну приміщень фахівцями студії використовується 3d візуалізація інтер’єру, яка дозволяє відобразити реальний вигляд майбутнього інтер’єру фітнес-центру (фітнес клубу), ще до початку ремонтно-оздоблювальних робіт. Замовити дизайн спортклубу Київ (Львів, Одеса, Харків, Дніпропетровськ) можна в нашій студії: професійні дизайнери «Artinterior» створять оригінальний і грамотний дизайн-проект фітнес клубу, виходячи зі згаданих умов.

Сучасний інтер’єр фітнес залу повинен не просто передбачати просторий тренажерний зал і використання новітнього обладнання і тренажерів, але також обов’язково оснащуватися інноваційними вентиляційними системами і системами кондиціонування.

Також спортивні клуби Київ, в оформленні яких беруть участь наші дизайнери – це особлива атмосфера і енергетика, що отримується шляхом правильного декорування інтер’єру, ергономічного і зручного розташування вхідних дверей, сучасних освітлювальних приладів і відповідних меблів.

Фітнес дизайн: зонування фітнес залу

Дизайн фітнес залу повинен бути обов’язково привабливим і комфортним: максимальної функціональності інтер’єру вдається домогтися за допомогою прийомів просторового зонування. Так, план спортивного клубу зазвичай передбачає поділ приміщення, де проводяться тренування і заняття, на певні зони. Це обумовлено тим, що зал для занять повинен бути розрахований на велику кількість відвідувачів, бути затишним, але, в той же час, його обстановка повинна мотивувати і надихати.

Інтер’єр фітнес клубу (фото) може мати такі зони:

Кардіозона – місце, призначене для розминки перед силовими тренуваннями. У цій зоні, як правило, розміщують бігові доріжки, велотренажери. Також передбачається і місце, спеціально обладнане для розтяжки і розігрівання м’язів.

Площа, де розташовані основні тренажери: тренажери для тренування рук, ніг, спини і т. д.

Зона стрейчинг – місце, де відбувається завершальний момент тренування – розтяжка. Тут розташовуються турніки, жердини, килимки, всілякі стійки і дзеркала.

Замовити дизайн фітнес клубу – це також передбачити і норми техніки безпеки.

Про фірмовий стиль та дизайн приміщень

Значно підвищити свою конкурентоспроможність можна за допомогою фірмового стилю: назви спортивного клубу, що запам’ятовується, різноманітних рекламних матеріалів і, безумовно, ексклюзивного і яскравого дизайну всього приміщення. Фірмовий стиль повинен простежуватися в інтер’єрі всіх приміщень: тільки так у відвідувачів в пам’яті залишиться єдиний цілісний образ.

 • Зона ресепшн і хол, гардероб: тут можна розставити зручні меблі, використати різне підлогове покриття. Також, в цих зонах можна цікаво обіграти колірне рішення і додати декор.
 • Спорт-бар і салат-бар в клубах: замовити дизайн спорт-бару (фото) – це передбачити великі потоки відвідувачів і, відповідно врахувати це при виборі меблів і оздоблювальних матеріалів. Також важливо витримати єдиний стильовий напрям.
 • Дитячі куточки: наявність спеціальних дитячих куточків може в рази збільшити відвідуваність спортивного центру. Можна облаштувати приміщення, призначене для спортивних дитячих ігор: гімнастичні м’ячі, шведські стінки, бруси.
 • Замовити дизайн масажного кабінету – це створити м’яку, що сприяє максимальному розслабленню атмосферу. Тут важливо все: від температури в приміщенні, використовуваних кольорів і закінчуючи декором – тут він буде доречний.

Салон краси в спортивних установах – сьогодні не рідкість. Тому слід продумати кожен предмет інтер’єру, навіть невеликий аксесуар – все повинно поєднуватися. Дизайн солярію також повинен відповідати загальному стильовому напрямку інтер’єру, щоб не порушити його цілісність. Розробку дизайну салону краси і солярію в спортивних закладах краще довірити професіоналам: вони знають основні принципи, як ергономіки, так і тонкощі створення максимально комфортного інтер’єру. 

Таким чином, якщо спортивний клуб претендує на ексклюзивність, то і всі приміщення в ньому мають бути оформлені «на висоті».

Кольорове рішення

Психологи давно довели, що колір в інтер’єрі грає дуже важливу роль: на людину він може діяти, як розслаблюючий, так і, навпаки, збуджувати і дратувати. Спортивний клуб (фото) можна витримати в різних відтінках, але з точки зору психологічного комфорту, щоб наповнити приміщення свіжістю та енергією слід використовувати світлі кольори в його оформленні. Як правило, достатньо одного кольору і його відтінків – це допомагає створити атмосферу, яка розташовує до занять. Якщо є бажання використовувати кілька кольорів в дизайні приміщення, то вони повинні неодмінно між собою поєднуватися. На приглушеному фоні завжди ефектно виглядають смислові яскраві плями.

Хотілося б відзначити, що колірне рішення приміщення для занять спортом вибирається також і відповідно до передбаченого виду тренувань:

 • Насичені фарби діють на психіку збудливо і провокують до посилених тренувань. Спортивний клуб єдиноборств, боксерські зали можна сміливо витримати в яскравому кольорі.
 • Дитячий спортивний клуб повинен бути оформлений в яскравих, насичених відтінках, але, у жодному разі, не «кричущих» або «гнітючих».
 • Кольорове рішення інтер’єру з басейном може бути різним, і вибір залежить від стильової спрямованості. Спортивно-оздоровчий клуб в приміщеннях з басейном, як правило, передбачає меблі: це можуть бути столи, крісла, шезлонги та ін. предмети обстановки. Вони-то і задають сам стиль. Безумовно, колір для інтер’єру басейну вибирають також залежно від площі приміщення.

Спортзал в будинку, домашній спортзал в квартирі та будинку, офісі

Добре, якщо в квартирі або будинку знайдеться окреме приміщення, яке можна обладнати під спортзал. Дизайн домашнього спортзалу можна виконати самостійно, але довірити роботу професіоналу – це залишитися впевненим, що враховано все:

 1. Раціонально використана площа
 2. Обладнана вентиляція
 3. Звукоізольована підлога
 4. Продумано освітлення

Спортзал в будинку дизайн або в офісі, де для занять спортом виділено просторе приміщення, передбачає обов’язкове зонування простору. Бажано, щоб в кімнаті були вікна: «заняття в глуху стіну» викликають певний дискомфорт. Але, навіть якщо вікна і не передбачені, досвідченим дизайнерам під силу обладнати тренажерний зал, знаходження в якому буде завжди в задоволення.

Дизайн спортзалу в приватному будинку або в квартирі, де немає можливості обладнати окреме приміщення, повинен обов’язково опрацьовуватися з урахуванням дизайну кімнати, з якою він буде поєднаний.

Чому приділити особливу увагу

Свіже повітря з невисокою температурою повине бути невід’ємною складовою будь-якого спортивного залу. У цих цілях використовуються кондиціонери, вентиляційні пристрої й осушувачі повітря. Варто відзначити, що всі перераховані системи повинні гармонійно вписуватися в дизайн приміщення без втрати ефективності своєї роботи.  Дизайн фітнес центру в спортивних комплексах з басейнами не повинен порушуватися зовнішнім виглядом очисних систем для води – всі фільтри повинні бути недоступні погляду або максимально ретельно «замасковані».

Зал для тренувань повинен обов’язково добре висвітлюватися. Відмінно, якщо в приміщенні є вікна, якщо їх немає – необхідно подбати про джерела світла, які за своїми характеристиками максимально наближені до природного яскравого освітлення. У роздягальнях, коридорах, холі освітлювальні прилади краще підібрати з більш розсіяним світлом.

Переважні стильові напрями в дизайні спортивних закладів

Сучасний стиль в інтер’єрі спортивного клубу або фітнес-центру не сприймає ніякої помпезною розкоші: акцентується увага на функціональності кожного предмета обстановки.

 • Високі стелі, простір, достаток світла – стиль Лофт – відмінний варіант для інтер’єру тренажерного залу, залу аеробіки або спортивного центру з басейном.
 • Для йога-студії, як варіант, можна вибрати східний стиль оформлення інтер’єру. Тиха музика, затишок, приємні аромати подарують відвідувачам спокій і умиротворення, змушуючи приходити знову і знову.
 • Хай-тек в дизайні інтер’єру спортивного клубу – це обстановка, яка завжди запам’ятовується: стримана кольорова гама з можливими яскравими акцентами, підкреслена функціональність і технологічність.

Студія дизайну «Artinterior» пропонує вам розробити фірмовий стиль інтер’єру для вашого спортивного закладу, будь-якої складності і в залежності від ваших особистих вподобань. Також ми допоможемо підібрати підходящі для обраного стилю колірні і світлові рішення і створимо якісний дизайн-проект із застосуванням професійної 3d візуалізації інтер’єру. На всіх етапах будівельних та оздоблювальних робіт ми завжди зможемо надати Авторський нагляд за їх проведенням.

[easy-social-share]