Дизайн інтер’єру дитячої та ігрової кімнати
Сучасна дитяча кімната
Всі діти люблять грати, гратися і пізнавати навколишній світ за допомогою ігор і предметів. Які ж сьогодні бувають дитячі кімнати та кімнати для ігор? Якісний, красивий, ергономічний і безпечний дизайн інтер’єру дитячої та ігрової кімнати в квартирі, будинку та ін. приміщеннях пропонує для вас студія дизайну «Artinterior».
- Дитяча в квартирі — дизайн інтер’єру дитячої в квартирі фото показує, що обстановка тут може бути різною, як і площа самого приміщення. При дизайні дитячої кімнати в квартирі керуватися слід не тільки зовнішнім виглядом меблів та аксесуарів, але також можливістю їх застосування в кімнаті без захаращення цінного простору. У нас ви можете замовити проект дитячої для квартири — досвідчені дизайнери розроблять відповідний варіант обстановки кімнати з урахуванням її розмірів, природного освітлення, ваших смакових уподобань і побажань.
- Дитяча зі спортивним куточком — це та ж дитяча кімната, в якій, крім традиційних зон, є ще й зона для занять спортом. У ній може розташовуватися шведська стінка, турніки і мати, а може бути встановлений кімнатний батут.
- Дитяча, поєднана з гардеробом та ванною кімнатою — варіант, більш підходящий для заміського будинку. Така кімната може бути витримана в будь-якому стилі, адже площа її велика. Кімната, поєднана з ванною і гардеробом — ідеальний варіант для підлітка, що мріє швидше «жити окремо».
- Дитяча з виходом на терасу також прекрасний варіант розташування дитячої кімнати в заміському будинку: можливість милуватися краєвидом і завжди свіже повітря в кімнаті благотворно позначаться на психологічному, фізичному здоров’ї дитини.
- Міні-дитяча — це, швидше дитячий куточок, де є все найнеобхідніше для дитини: письмовий стіл, стілець і ліжко. Міні-кімната, що дуже важливо, повинна бути правильно освітлена, в ній все повинно бути «на своїх місцях», та й меблі в неї підбирають особливо ретельно.
- Дитячий ігровий для офісів — приміщення, відведене для дитячих ігор, в якому діти затримуються співробітників можуть весело і цікаво провести час в очікуванні батьків. Інтер’єр дитячої в офісі може являти собою як кімнату, призначену для рухливих ігор, так і кімнату для дитячої творчості.
- Ігрова при ресторанах — це ігрова кімната для дітей, куди в будь-який час знаходження в ресторані батьки можуть привести своїх непосидючих малюків. Влаштувати ігрову в ресторані — це вигідний маркетинговий хід, який може стати, якщо не «фішкою» ресторану, то, як мінімум, залучити набагато більшу кількість відвідувачів.
- Дитячий куточок в магазинах, спортзалах, салонах і торгових центрах — популярний сьогодні спосіб розширення клієнтської бази. Багато молоді батьки мріють відвідати салон, не поспішаючи пройтися по рядах торгового центру, але з маленькою дитиною зробити це буває дуже складно. Дизайн інтер’єрів фотогалерея показує, якими цікавими можуть бути кімнати для дитячих ігор.
Дизайн-студія «Artinterior» пропонує професійний дизайн квартир, дизайн будинків – Київ (Одеса, Львів, Харків, Дніпропетровськ), а також дизайн дитячого садка та ігрових кімнат. Роботи дизайнерів інтер’єру нашої студії — це завжди оригінальний, що запам’ятовується і продуманий до дрібниць інтер’єр!
З історії дитячих кімнат
Раніше облаштувати для дитини окрему кімнату могли лише дуже заможні люди. Бідні ж люди і на Русі, і на Заході проживали всією родиною в одному приміщенні. Але інтер’єр дитячої кімнати в багатих будинках з сучасною обстановкою мало чим був схожий — кімната, скоріше, підходила більше під приміщення для сну (не було ігрової зони).
Дитяча ігрова кімната в тому вигляді, в якому ми звикли її бачити з’явилася тільки після Другої Світової війни в багатих будинках. У цей час почала з’являтися меблі, призначені саме для дітей, дитячі кімнати почали зонувати.
Кольори і колір в інтер’єрі дитячої та ігрової кімнати
Кольори в інтер’єрі дитячої кімнати не тільки визначають її красу і настрій, але так само впливають на поведінку і настрій самої дитини.
Кольорове рішення дитячої кімнати слід вибирати, виходячи з віку дитини, її особистих переваг і особливостей характеру. Також уважно слід ставитися і до колірному поєднанню: воно повинно бути гармонійним, яскравим, але ні в якому разі не кричущим. Найкраще під час дизайну дитячої кімнати поєднувати теплі і холодні відтінки. І психологи, і дизайнери не рекомендують в дитячій кімнаті використовувати занадто багато яскравих фарб.
Вибір штор для дитячої кімнати
Таке на перший погляд нескладна справа, як вибір штор в дитячу кімнату, насправді, вимагає відповідально підходу. Перш за все, слід керуватися безпекою матеріалів: так штори не повинні бути бистровоспламеняющіміся, містити шкідливі речовини і кріпитися на важкі складні карнизи (кріплення повинні бути міцними, стійкими до додаткового вазі). По-друге, при виборі штор слід враховувати стать і вік дитини, її побажання і темперамент. По-третє, колір і матеріал повинен підходити під загальний дизайн інтер’єру дитячої.
Що стосується форми і зовнішнього вигляду штор, то вибір грунтується на власних смакових перевагах і стильової спрямованості інтер’єру дитячої кімнати. Крім звичайних прямокутних штор або штор, декорованих ламбрекеном, сьогодні дуже часто в дитячій кімнаті вікна завішують римськими шторами (можливе комбінування зі звичайними прямокутними фіранками) та австрійськими шторами. Також популярні пластикові жалюзі яскравих кольорів і бамбукові жалюзі, рольштори з печаткою картинок і зображень на дитячу тематику.
Матеріали підлогового покриття в дитячій кімнаті, килими
В якості підлогового покриття в дитячій кімнаті допустимо використання наступних матеріалів: лінолеум, ламінат, коркове покриття, паркет і ковролін. Основні вимоги: матеріал слід вибирати високої якості і гіпоалергенний. Також слід враховувати вік дитини: ковролін в кімнаті дошкільника може бути безнадійно зіпсований стійкими фарбами, а паркет подряпаний. У кімнаті малюків дошкільного віку на підлогу краще покласти ламінат або лінолеум.
Килим в дитячій кімнаті допоможе створити обстановку тепла і затишку, приглушить звуки, знизить ризик сильного удару при падінні і зігріє грає на ньому дитини. Вибирати килим слід, виходячи з його практичності (легкості в чищенні і збиранні), екологічності та характеристик збереження тепла. Так, найтеплішими є килими з натуральної вовни, синтетичні килими гріють мало, але добре переносять вологе прибирання. Ще одним видом килимового покриття є килими з спіненого поліетилену. Вони екологічно чисті, легкі та влагоустойчивиє.
Правильне освітлення дитячої кімнати і вибір освітлювальних приладів
Правильна організація освітлення дитячої кімнати важлива для психологічного здоров’я дитини, гостроти зору і загального самопочуття. При виборі штучного освітлення головною вимогою є якість самого світла: так, світло повинен бути м’яким, в міру яскравим і рівномірно розсіяним по всьому простору кімнати. У кожній зоні дитячої кімнати до висвітлення пред’являються різні вимоги:
- над дитячим ліжечком бажано помістити каганець: він створить спокійну обстановку і маленька дитина зможе швидше заснути.
- ігрову зону слід висвітлювати максимально: саме тут дитина проводить більшу частину часу. Ідеально над ігровою зоною помістити світильник, а якщо вона розташована в кутку кімнати, то зробити світло яскравіше можна, використовуючи вбудовані точкові світильники.
- робоча зона додатково освітлюється за допомогою настільних ламп, вбудованих подсветок і настінних світильників.
При виборі конкретної моделі освітлювального приладу необхідно звернути увагу на його безпеку: в дитячій кімнаті (особливо в кімнаті дошкільника, дитини молодшого шкільного віку) не рекомендується використовувати скляні світильники. Ідеальними стануть прилади з пластику або розжареного скла. Також слід уникати світильників з довгими проводами: необхідно завчасно продумати розташування розеток. Використання підлогових торшерів допустимо лише в кімнатах дітей старшого шкільного віку. Настільні лампи для читання можна замінити зручними і безпечними лампами на кронштейнах, що кріпляться до стіни. Будь світильник у дитячій кімнаті, що знаходиться в безпосередній близькості до дитини (настільна лампа, наприклад) повинні бути обов’язково закриті плафонами: так, дитина не зможе випадково обпектися.
Рослини в інтер’єрі дитячої та ігровий
Красивий інтер’єр дитячої часто увазі наявність живих квітів і рослин. Так, для кімнати школяра ідеально підходять цитрусові рослини, толстянка, хризантеми, папороть, герань і багато інших. Важливо, щоб рослини були не отруйні! Кімнату маленької дитини також можна прикрасити квітами, але розташувати їх важливо в недоступному місці.
Устаткування для дитячої та безпеку дитячої кімнати, важливість ергономіки
Про те, що інтер’єр дитячої кімнати повинен бути безпечним, було сказано вище, але можна додати сюди ще кілька пунктів:
- вікна в кімнаті маленької дитини обов’язково повинні бути з замком. Залишати дитину в кімнаті з відкритим вікном дуже небезпечно. Варто відзначити, що москітні сітки захищають лише від комарів, але ніяк не від випадання з вікна.
- розетки в дитячій кімнаті бажано розташувати в недоступному місці, а також використовувати для них спеціальні запобіжники.
- використовуйте сучасне обладнання та досягнення технології, щоб знати, чим в дану хвилину займається ваш малюк («радіоняня», «видеоняня», системи відеоспостереження).
Дизайн дитячої бажано довірити професіоналові: він зможе розробити проект кімнати з урахуванням усіх необхідних вимог, у тому числі безпеки. У нашій студії ви можете замовити 3D візуалізацію інтер’єру дитячої кімнати, що дозволить в тривимірному масштабі оцінити майбутню обстановку інтер’єру, максимально раціонально з точки зору ергономіки розташувати меблі і зонувати приміщення.
Меблі в дитячу кімнату: комфорт, естетика і безпека
Сучасний інтер’єр дитячої немислимий без практичною, красивою і комфортних меблів. Важлива і її функціональність і безпеку самої конструкції. Меблі для дитячої кімнати слід вибирати, виходячи з розмірів приміщення. Так, якщо кімната невелика, то віддати перевагу краще багатофункціональною і компактної меблів: вона повинна зручно складатися і розкладатися в потрібний момент.
Також розумно придбання меблів-трансформера, яка в міру дорослішання дитини не потребують заміни. Так, дитяче ліжко-трансформер може легко перетворюватися з звичайному ліжку дитини-дошкільника в повноцінне спальне місце підлітка. Так само просто диван «перетворюється» на двоярусну ліжко. Придбання таких меблів вигідно з усіх боків: вона не вимагає частої заміни, економить цінне простір. До такої «зростаючої» разом з дитиною меблів можна віднести дитячі столи та стільці, деякі моделі яких розраховані на дітей від 3 років до 8-10 (а деякі на зростання аж до 2 м!).
- Вибір дитячого ліжка
Міцність — один з головних критеріїв вибору дитячого ліжка для дітей будь-якого віку. Ліжечка для новонароджених обов’язково повинні бути виготовлені з якісного та гіпоалергенного матеріалу, дно повинно регулюватися по висоті (підростаючий карапуз енергійно намагається з неї вибратися). Дитяче ліжко від 3 років, крім екологічності і міцності, також не повинна мати гострих кутів, бути просторою і, якщо дитина постійно крутитися уві сні, мати бічний обмежувач.
Дитяче ліжечко купити яку можна в меблевому салоні, а можна зробити на замовлення, безумовно, повинна гармоніювати із загальним стильовим оформленням кімнати.
- Меблі в кімнату для двох дітей
Якщо дитяче ліжко повинна бути стійкою, міцною, то двоярусні ліжка повинні бути подвійно міцніше: надійна конструкція повинна забезпечувати повну безпеку дітей, витримувати великі навантаження.
Дитячі меблі — фото показує, що в ідеалі дитяча кімната повинна бути обставлена найбільш підходящими за віком дитини предметами обстановки. Якщо дитяча кімната призначена для дитини віком до 3-ох років, то її обстановка може обмежитися ліжечком (як варіант, з висувними ящиками), пеленальним столом-комодом (бажано, щоб місце для сповивання надалі можна було зняти), невеликим столом і стільчиком. У кімнаті дитини постарше (від 3 до 7 років) може знадобитися і деяка інша меблі: дитяче ліжко, шафа, стелажі для іграшок. До шкільного віку дитячий інтер’єр включає куди більше меблів: з’являються всілякі полиці, мобільні тумби з шухлядами, повноцінне робоче місце (комп’ютерний стіл або парта), стілець.
Сьогодні можна купити дитячу, що включає всю необхідну для того чи іншого віку меблі. Дитяча кімната для двох дітей потребують обліку не тільки основних критеріїв вибору меблів, але також і її правильної розстановки. Кімнату, в якій проживають різностатеві діти, діти з великою різницею у віці можна розмежувати декоративною перегородкою або акваріумом.
Сучасний дизайн дитячої: як створити в кімнаті розташовує атмосферу
Замовити дизайн дитячої в квартирі — це оформити кімнату так, щоб дитині в ній було комфортно і затишно. Дитяча кімната повинна викликати у дитини будь-якого віку бажання перебувати в ній. Саме тому слід рахуватися зі смаками не тільки дітей-підлітків, але навіть найменших. Зверніть увагу на предмети і кольору, до яких ваш малюк небайдужий.
Вибираючи дизайн-проект дитячої, обов’язково враховуйте стать дитини. Так, дизайн дитячої для хлопчика може, наприклад, містити такі елементи, як шведська стінка, ліжко у вигляді машини чи круглий килим із забарвленням футбольного м’яча.
Дизайн дитячої для дівчинки зовсім не припускає саме «рожевий інтер’єр», маленький столик для «лялькового чаювання» та інші дитячі товари «а-ля Барбі». У кімнаті маленьких дівчаток так само, як і хлопчиків, можуть бути присутніми спортивні споруди та гімнастичні м’ячі. Крім них в дитячому інтер’єрі можна знайти місце для різного роду шкатулок і кошиків, невеликого туалетного столика, де маленька леді зможе чепуритися. Магазин дитячих товарів сьогодні — це величезний асортимент іграшок та декору для дитячої кімнати.
Дизайн маленької дитячої для дитини-підлітка — це, крім традиційної меблювання, ще й популярні крісла-мішки, в яких зручно розташуватися і почитати книжку. В інтер’єрі дітей будь-якого віку можна встановити аромалампу: натуральні ефірні масла будуть сприяти розслабленню дитини, зміцненню його імунітету і міцному сну.
Дизайн дитячої кімнати — фото демонструє, що для декору стін і стелі часто використовують розпис:
Замовити розпис стін дитячої – це не просто візуально збільшити простір, але і підкреслити характер та інтереси дитини.
Замовити розпис стелі в дитячій — це зробити кімнату дитини унікальною, цікавою, посприяти розвитку творчих здібностей і смаку у малюка.
Крім розпису в інтер’єрі інтер’єр дитячої фото може прикрашати картина. Замовити картину для дитячої кімнати – це посприяти розвитку уваги та просторового мислення у дитини, збагаченню його внутрішнього світу.
Популярні стилі оформлення дитячих
Дизайн дитячої в квартирі або будинку можна вибрати тематичний і, тим самим, домогтися повного стильового відповідності та гармонії при виборі колірної гами інтер’єру, меблів (сьогодні тематичну меблі випускають багато виробників) і аксесуарів.
- Дитяча кімната в Морському стилі – це справжній простір для уяви: дизайн дитячої фото показує, що облаштувати кімнату в цьому стилі можна і у вигляді піратського корабля, і у вигляді капітанською каюти або навіть палуби військового морського судна. Застосовуйте в дизайні кімнати відповідні обраної тематики аксесуари: рятівний круг, підзорна труба, карти, встановіть в кімнаті скриню, а на стіну повісьте вітрило. Використовуйте в інтер’єрі блакитний і синій кольори для декору стін, штори в морському стилі (можна з зображенням чайок, риби та морських мешканців, штори кольору морської хвилі та ін.). Дитяча в піратському стилі може бути прикрашена якими аксесуарами, якось пов’язаними з піратами: використовуйте в дизайні канати і шнури, гамаки, декоративний штурвал, стікери на стіну із зображенням піратів з мультфільмів тощо. У таких кімнатах доречно встановити акваріум.
- Дитяча в сучасному стилі і інтер’єр дитячої Хай-тек – це прекрасний вибір дизайну кімнати, де буде жити школяр. Також такі стилі інтер’єру дитячої підійдуть для оформлення кімнати для двох дітей: в нього відмінно впишеться різного роду трансформуються меблі, ліжка-горища та двоярусні ліжка. Якщо кімната маленька, то придбати можна дитячий куточок з ліжком та письмовим столом («ліжко-горище»). У сучасному інтер’єрі знайдеться місце для яскравих колірних рішень і цікавого декору.
- Дитяча кімната в стилі Прованс або дитяча в Класичному стилі – це переважання світлих пастельних відтінків в інтер’єрі: кремовий, білий, пастельні відтінки рожевого, беж та ін. Такі стилі допоможуть створити в інтер’єрі дитини розташовує до відпочинку атмосферу. Дизайн дитячої в Класичному стилі – це завжди актуально і стильно.
- Дитяча в стилі Печворк – це затишок і тепло, оригінальність, барвистість. Така кімната — справжня казка для маленьких дітей!
- Дитяча в стилі Манга-аніме – це не тільки дуже популярно, але й оригінально, барвисто і досить цікаво. Якщо ваша дитина захоплено дивиться японські мультфільми, то для нього кімната в цьому стилі — справжня мрія!
- Дитяча в стилі ІКЕА (IKEA) – це екологічність, функціональність і комфорт. У цьому стилі можна оформити кімнату дитини будь-якої статі і віку, а завдяки багатофункціональності меблів їй можна сміливо обставляти невелике за площею приміщення. Якщо ви хочете облаштувати кімнату для двох дітей, то в ІКЕА ви знайдете двоярусні ліжка та цікаві перегородки-стелажі для зонування простору.
У нашій студії ви можете за доступною ціною замовити дизайн ігрової кімнати або замовити дизайн дитячої. Київські батьки вже давно оцінили надійність співпраці з нами і високу якість надаваних нами послуг.
У процесі безпосередньої реалізації дизайн-проекту дитячої або ігрової кімнати — монтажі конструкцій, обробці, декоруванні, ви завжди можете скористатися додатковою послугою нашої дизайн-студії «Авторський нагляд».
[easy-social-share]