Ергономіка в дизайні інтер’єру квартири, будинку, офісу та інших приміщень від студії «Artinterior»

Ергономіка в дизайні інтер’єру – сучасна наука, яка займається вивченням життєвого простору людини, грунтуючись на оптимальному і гармонійному розташуванні предметів побуту в кожному приміщенні. Завданнями ергономіки вважають розробку форм меблів та аксесуарів, які б робили максимально зручним використання житла, офісу, підприємства. Основні принципи ергономіки: безпека пересування, зручність і комфорт.

Принципи ергономіки приміщень

  • Ергономіка зон відпочинку враховує ідеальні параметри предметів, спирається на антропометричні дані: при дотриманні важливих принципів ергономіки знижується стомлюваність, зберігається здоров’я. Меблі для зони відпочинку проектують таким чином, щоб врахувати градус нахилу сидіння і спинки. Зона сну, обладнана за всіма вимогами, забезпечує повноцінний нічний сон. Розміри ліжка, його довжина і ширина враховують всі положення людини, сприяють відпочинку – це наявність високого узголів’я, упора для спини, додаткових поличок, з яких можна брати книги і дрібні речі, не встаючи з ліжка.
  • Ергономіка кухні: дизайн враховує оптимальне розташування обіднього столу і кухонних меблів – в кухні не повинно бути нічого сковуючого пересування домогосподарки, приготування їжі. Зона прийому їжі вимагає наявності простору, достатнього для зберігання та обробки харчових продуктів, безперешкодного доступу до посадочних місць. Розміри стола підбираються залежно від габаритів кухонного приміщення. Меблі для сидіння купують, виходячи з висоти столів і ширини кухні.
  • Ергономіка ванній враховує максимально комфортне і зручне розташування раковини, душової кабіни, ванни і інших аксесуарів санвузла.
  • Відповідність обстановки кабінету вимогам ергономіки робочого місця підвищує ефективність праці. Висота сидіння стільця або ергономічного крісла визначається довжиною гомілки сидячої людини. Ергономіка крісла дозволяє легко встати або розвернутися за столом, дістати документи та канцтовари, розташовані по периметру робочого місця. Ергономіка столу враховує оптимальне положення тіла людини, що сидить за ним.
  • Ергономіка кімнати і інтер’єр, побудований на принципах раціоналізму, мають на увазі наявність природного освітлення, яке простіше організувати грамотним проектуванням вікон. Ергономіка в офісі досягається шляхом раціонального поділу приміщення за допомогою перегородок або зручного зонування будівель.
  • Інтер’єри кафе і закусочних дуже відрізняються від розподілу кухонного простору в будинках або квартирах: тут враховується ергономіка барної стійки, нетривалий час прийняття їжі, легкий і оригінальний дизайн приміщення, можливість одночасного обслуговування десятків відвідувачів.
  • Ергономіка простору готелей проектується так, щоб практично використовувати кожен квадратний метр установи: до меблів і побутової техніки готелів пред’являються особливі вимоги, відомі фахівцям. Це ж стосується і організації виставок на невеликих просторах: тільки професіонали зможуть розташувати експонати найбільш вигідним чином.
  • Ергономіка дитячої кімнати передбачає наявність зручних меблів, які мають можливість трансформації, «підростаючи» разом з дитиною. Це регульовані по висоті і куту нахилу парти та столи, ліжка «на виріст» з регулюванням висоти, а також зручні крісла, стільці та спортивні конструкції.

Щоб дізнатися більше про принципи ергономіки в дизайні середовища, рекомендуємо звернути особливу увагу на книгу «Основи ергономіки. Людина. Простір. Інтер’єр».

Наши фахівці розроблять дизайн-проект з урахуванням всіх стандартів ергономіки. При цьому всі побажання клієнта будуть відображені в проекті: обладнання інтер’єру буде підібрано і розраховано таким чином, щоб кожна кімната, квартира або будинок були максимально зручними для проживаючих. Тому важлива складова дизайн-проекту будь-якого приміщення – докладний, масштабувати план розподілу простору, що включає оптимальну розстановку меблів.

Студія дизайну «Artinterior» спроектує ергономічний інтер’єр також і для офісних або промислових приміщень. Це буде грамотно створений дизайн з ідеальним розкладом колірних і фактурних поєднань. Ергономіка робочого місця, кабінетів, кімнат відпочинку персоналу буде ретельно продумана дизайнерами студії: всі приміщення стануть придатними для приємної і комфортної роботи.

Організація ергономічного інтер’єру для людей з обмеженими можливостями

Люди з особливими потребами потребують індивідуального підходу до проектування меблів і предметів побуту: в таких випадках широке поширення набувають різні поручні й тримачі, якими обладнуються важливі зони житла або відпочинку, приміщення для реабілітації інвалідів. Також, при необхідності монтуються пандуси та підйомники.

Одним з основних параметрів ергономічних меблів є її безпека, особливо для інвалідів. Звичайно параметри безпеки закладаються вже на етапі проектування елементів моделі. Для максимальної безпеки рекомендується згладжувати всі кути, робити її більш міцною, правильно підбирати її форму і розміри. Також, в  шафи додатково встановлюються пантографи та інші пристосування, щоб забезпечити максимальний комфорт при їх використанні. Санітарні зони також відрізняються максимальною зручністю: завдяки ручкам і поручням люди з обмеженими можливостями зможуть легше обслуговувати себе.

Такі інтер’єри, пристосовані для життя і відпочинку інвалідів, важливо передбачити також у лікарнях, приватних клініках, реабілітаційних центрах, в санаторіях, пансіонатах і хоспісах.

Замовлення ергономічного дизайн-проекту в київській студії «Artinterior»

Щоб будинок, квартира, офіс або салон були оформлені стильно та на основі сучасних тенденцій, варто звернутися до послуг нашої студії. 

Ми готові розробити проект для приміщень будь-якої складності. Ви можете замовити дизайн квартири, будинку, офісу в Києві (Одесі, Львові, Дніпропетровську, Харкові). Наші фахівці оберуть оптимальний дизайн обов’язково з урахуванням принципів ергономіки в інтер’єрі. 

Всі складові ми опрацюємо ідеально – готовий проект включатиме найбільш ергономічні меблі, які будуть гармонувати із загальною концепцією обраного стилю приміщень.  Точна проробка досягається використанням найпрогресивніших комп’ютерних програм: це метод 3d-візуалізації інтер’єру з об’ємними реалістичними моделями людини і оточуючого його простору.  Результатом роботи стануть успішні проекти житлових і робочих зон, спалень, кабінетів і гостьових кімнат, а також грамотно спроектована ергономіка вітальні.

Замовити проект нескладно – достатньо зв’язатися з нами за телефоном або скористатися формою замовлення на сайті. Терміни і розцінки, креативність команди і чудові результати порадують вас!