ІСТОРИЧНІ СТИЛІ ІНТЕР’ЄРУ

Історичний – класичний стиль в інтер’єрі

Історичний інтер’єр – це показник високого статусу, вишуканого смаку і особливого розуміння краси в класичному сенсі. Історичний стиль в інтер’єрі квартири, будинку, офісу або готелю може бути різним: величним і стриманим, розкішним і строгим, витонченим або загадковим, але він завжди залишається елегантним і привабливим.  Неповторний Історичний стиль в інтер’єрі підходить тим, хто цінує якість, стабільність, надійність і респектабельність. Це стиль для впевнених у собі людей, що віддають перевагу класичним дизайнерським рішенням і природній красі дорогих речей.

Історичний стиль в дизайні інтер’єру квартири, будинку, офісу, ресторану, готелю, салону, магазину – це:

 • Натуральні оздоблювальні матеріали;
 • Дорогі тканини, предмети меблів і елементи декору;
 • Картини великих художників (насамперед, середньовічна західна культура з її релігійними мотивами і епоха Відродження, що оспівує торжество людського тіла і духу), антична скульптура, античні люстри, фрески і т.д .;
 • Стримана кольорова гамма: коричневий, темно-синій, білий, винний, чорний, а також золотистий, мідний, темно-сірий, кремовий, блакитний. Цей стиль не сприймає неприродних відтінків, а також зайвої строкатості;
 • Основи Історичного стилю – респектабельність, класична краса, натуральність, вишуканість, розкіш.

Інтер’єр в Історичному стилі (фото) – це прекрасне рішення для заможних людей з витонченим смаком. Історичний – це класичний дизайн інтер’єру. Стиль класика в інтер’єрі: впізнаваний, розкішний, стильний, урочистий.

Види Історичних стилів

Історичні стилі в дизайні інтер’єру можна розділити на декілька напрямів:

 • Строгі: одухотворений Античний, делікатний Класицизм, респектабельний Вікторіанський, аскетичний Романський, лаконічний Конструктивізм.

Ці напрямки дозволяють створити продуману і елегантну обстановку, підкреслити смак власника і надати приміщенню вишуканість і особливий характер, властивий тій чи іншій епосі.

 • Розкішні: романтичний і таємничий Рококо, урочистий і пишний Бароко, піднесений і шикарний Ренесанс і т.д.

Ці стилі прагнуть уразити розкішшю, королівським шиком, палацової вишуканістю меблів, обробки і декору. Їх основа – блиск і урочистість, багатство і насиченість.

Можна виділити й іншу класифікацію:

 • Класичні: гармонійний Античний, величний Ампір, урочистий Готичний, строгий Романський, монументальний Бароко, вишуканий Рококо, розкішний Ренесанс, респектабельний Вікторіанський, навантажений Маньєризм і т.д.

Кожен з цих стилів відображає особливості свого часу: епоха бароко, епоха класицизму, епоха відродження – кожен період задає свій настрій, свій дух, має свої характерні риси в оздобленні.

 • Нові: витончений Ар-Нуво, яскравий Ар-деко, провокаційний Авангард, строгий Колоніальний, оригінальний Модерн, сміливий Постмодерн і т.д.

Ці стилі втілюють історію XX в. – неоднозначну, яскраву, мінливу, динамічну.

Особливості Історичного стилю

Дизайн в Історичному стилі (фото) – багатство, розкіш, краса і особлива гармонія палацових покоїв і елегантних салонів. Це стиль еліти – політичної, економічної культурної.

Меблі в класичному стилі, шпалери в класичному стилі, класичні штори – все це дорого, шикарно і вишукано. Класичні меблі (фото) – масивні, важки, прикрашені різьбленням, іноді – позолотою та інкрустацією.

 • Основні оздоблювальні матеріали – дерево, камінь, високоякісні декоративні штукатурки з різними ефектами на основі  натуральних матеріалів;
 • Меблі – з дорогих порід дерева, вишукані і одночасно масивні;
 • Тканини – натуральні та якісні: оксамит, парча, атлас, шовк: штори і тканинні шпалери, драпірування і оббивка меблів;
 • Світло – шикарні люстри і світильники в класичному стилі: кришталь, муранське скло, бронза, срібло, позолота.

Історія виникнення Історичних стилів

Античний

Основа цього стилю – антична культура: культура античного Риму та Греції. Строгий, просторий, лаконічний і світлий – ось інтер’єр в античному стилі. Йому властиві симетрія, ліпні візерунки, фрески, статуї і арки. Стиль виник на початку нашої ери.

У період Відродження цей стиль став вважатися класичним.

Романський

Середньовічна культура і традиції породили романський стиль: грунтовний, грубуватий, похмурий і величний. Це стиль епохи воєн і лицарів, фортець і імперій, повстань і битв.

Цей стиль сформувався в XI-XII ст. нашої ери.

Готичний

Культура Середньовічної Європи створила і готичний стиль – піднесений і урочистий, елегантний і контрастний. Готичний стиль з’явився ще в XII ст., Але його розквіт припадає на XIV в.

Ренесанс

Культура епохи Відродження подарувала світові чудовий стиль Ренесанс – витончений і розкішний, урочистий і гармонійний. Це стиль вишуканої краси, багатства і повернення до античних канонів в поєднанні легкості і витонченості, величної простоти і свободи.

Час появи стилю – XV-XVI ст.

Бароко

XVII-XVIII ст. – Час пишного та урочистого, монументального і розкішного Бароко. Мальовничий і химерний, вигадливий і навіть помпезний, інтер’єр у цьому стилі виглядає дорого і шикарно.

Рококо

Загадковий і грайливий, декоративний і елегантний Рококо з’явився в XVIII в. Цей стиль став стилем безтурботного заможного життя, вічного свята, карнавалу, театру. Інтер’єр в цьому стилі – навантажений декоративними елементами, багатий і яскравий – радує цінителів розкоші і задоволень.

Класицизм

Цей стиль перейняв все краще з Античного стилю, увібравши в себе гармонію, симетрію, простоту і продуманість. Класицизм – стриманий, строгий, лаконічний і респектабельний – зародився в XVII в. і не втрачав актуальності два століття.

Ампір

Урочистий, пишний і в теж час строгий і монументальний Ампір зародився в XIX в. Його основа – військова тема в поєднанні з палацової розкішшю.

Вікторіанський і Еклектика

Час зародження цього стилю – друга половина XIX ст. Його можна охарактеризувати як респектабельний, елегантний, строгий, складний (поєднання декількох культур).

В цей же час з’являється і Еклектика: змішання кількох класичних стилів, або змішання класичного стилю з новим (на той період). * Сучасна Еклектика в інтер’єрі допускає змішання класичних стилів із сучасними та етнічними, але провідним стилем в цій композиції зазвичай виступає один або кілька Історичних – класичний стилів.

XX ст.

Модерн, Конструктивізм, Ар-Нуво, Ар-Деко і Постмодерн – створення XX в. Ці стилі поєднують химерність і прагматичність, яскравість і функціональність, красу і незалежність. Культура постмодернізму в дизайні інтер’єру – це інтер’єр будинків в Історичному стилі на сучасний лад: яскраві тони і відтінки, штучні матеріали і химерні форми.

Де доречний Історичний стиль?

Історичний – класичний стиль в інтер’єрі – це ідеальне рішення як для будинку або квартири, так і для офісу, ресторану, салону, готелю, бару чи кафе.

Різноманітність Історичних стилів дозволяє вибрати оптимальний варіант для найрізноманітніших приміщень:

 • Замовити дизайн ресторану, бару чи кафе в Історичному стилі – значить оточити своїх клієнтів розкішшю, красою, вишуканістю і пишністю. Обід або вечеря в класичному інтер’єрі – це королівська трапеза;
 • Замовити дизайн офісу, магазину або салону в стилі класика варто, якщо ваші клієнти цінують респектабельність, надійність, стабільність та високий статус. Дизайн інтер’єру в класичному стилі підійде для банків та інших фінансових контор, юридичних організацій, для офісу політичного діяча, керівника великої компанії, вченого, ректора вузу і т.д .;
 • Класичний інтер’єр готелю – це поєднання комфорту і вишуканості, краси і гармонії, величі палацових покоїв і зручності сучасного житла;
 • Дизайн квартири в класичному стилі – це розкіш і респектабельність, багатство і елегантність, простір і свобода;
 • Дизайн будинку в класичному стилі – вибір тих, хто цінує якість, вишуканість, надійність і вікові традиції обробки приміщення, меблів та декору.

Замовити дизайн інтер’єру в Класичному стилі ви можете у нас: студія дизайну інтер’єру «Artinterior» – грамотні фахівці, багаторічний досвід роботи, індивідуальний підхід. Замовити дизайн квартири або будинку в Історичному стилі у професіоналів легко – «Artinterior»!

[easy-social-share]