Український етнічний стиль в дизайні інтер’єру

Існує безліч варіантів використання різних напрямків старовинної і сучасної народної творчості при проектуванні дизайну інтер’єрів. Привітний і затишний Український стиль в дизайні інтер’єру традиційно використовувався для оформлення кафе, ресторанів, готелів. Нерідко в інтер’єрі були присутні не тільки елементи традиційного внутрішнього оздоблення, але й елементи оформлення двору.  

Інтер’єр в Українському стилі (фото) часто може бути перевантаженим, крім того, українські дизайнери інтер’єрів  його часто розбавляють іншими етнічними або сучасними мотивами. Останнім часом Український стиль в інтер’єрі квартир і заміських будинків стає все більш популярний.

Справжній Український стиль в інтер’єрі будинку, квартири, ресторану, готелю, кафе, магазину – це:

  • Використання натуральних будівельних матеріалів і тканин (це риса, спільна для всіх етнічних стилів, крім сучасного італійського): дерево, кераміка, льон і бавовна;
  • Український стиль в інтер’єрі квартири – це грамотна стилізація: елементи народного житла та побуту не копіюються буквально, а делікатно використовуються для створення відчуття національного колориту. Зазвичай це деякі предмети меблів з натурального дерева – стільці, столи, комоди, килими та штори з національним малюнком;
  • Український національний стиль в інтер’єрі заміського будинку або дачі найбільш автентичний: білена піч, яку покриває орнамент в Українському стилі, дерев’яний стіл і лавки, дзеркало, прикрашене вишитим рушником, об’ємний скриню, розписний керамічний посуд, червоний кут з іконами, прибраний квітами. Інтер’єр Української хати виглядає живим і гостинним, ошатним і затишним;
  • Характерна колірна гамма – це білий і бежевий фон, відтінки дерева (меблі) та яскраві акценти (зелений, червоний, жовтий, оранжевий);
  • Цей стиль характеризує велика кількість текстильних виробів, традиційний орнамент в оздобленні стін, предметів побуту;
  • Основи стилю – простота, барвистість, природність, затишок.

Особливості стилю

Меблі

  • Інтер’єр в Українському стилі (фото) складно уявити без простих, дерев’яних меблів (доречні будуть штучно зістарені або дійсно старовинні меблі).
  • Основні елементи меблів – обідній стіл з лавами або стільцями, скрині для зберігання речей, відкриті полиці для кухонного начиння, шафи і тумбочки з розписом або різьбленням;
  • В саду будуть доречні плетені меблі: стіл і стільці;
  • Меблі повині бути простими, навіть грубуватими.

Текстиль

  • Кімната в Українському стилі завжди наповнена текстильними виробами: серветки і скатертини, рушники і прихватки, подушки і покривала, шторки і накидки.
  • Характерний візерунок – рослинний (маки та волошки, соняшники і колосся, яблуневі або горобинові гілки і т.д.). Доречний і геометричний повторюваний орнамент (ромби, смуги і трикутники).
  • Вишиті рушники прикрашають стіни, віконні прорізи, піч, червоний кут.
  • Велика кількість тканинного декору надає інтер’єру обжитий, затишний, домашній вид. Український стиль в інтер’єрі (фото) – це натуральні тканини, яскраві візерунки і ручна вишивка.

Оздоблення та декор

  • Український дизайн інтер’єру передбачає використання лише натуральних оздоблювальних матеріалів. Пол повинен бути дерев’яним. У стилізованому приміщенні допустимо використання якісного лінолеуму «під дерево», керамічної плитки пісочного відтінку, імітації кам’яного покриття.
  • Стелю можна побілити або прикрасити дерев’яними балками.
  • Інтер’єр будинку в Українському стилі (а також ресторану, готелю, магазину чи квартири) передбачає декілька варіантів оздоблення стін:
  1. побілка або декоративна штукатурка: грубувата фактура стін додасть приміщенню природний сільський вигляд;
  2. керамічна плитка (особливо доречний цей варіант при оформленні кухні та ванної кімнати): можна прикрасити кімнату традиційним орнаментом або стилізованими зображеннями птахів, квітів, фруктів і т.д.
  3. розпис стін в Українському стилі: яскрава і ошатна розпис прикрасить приміщення, додасть йому святковий і одночасно традиційний вид.

Для оформлення стін будь-яких приміщень можуть бути ефектно використані картини в Українському стилі або якісні репродукції картин відомих у всьому світі українських художників минулого сторіччя – Марії Примаченко, Катерини Білокур та сучасних художників, що працюють в національних традиціях. Це ж можна віднести і до виробів з кераміки, дерева та інших матеріалів.

  • Поряд з текстильними елементами, доречні такі декоративні деталі, як витягнуті бутлі і плетені кошики, зв’язки часнику та цибулі, пучки трав, старовинні лампади і свічі, глиняні тарілки, глечики, вази, глечики, а також розписні обробні дошки, дерев’яні ложки і т. д.

Свої особливості має український інтер’єр в кожному регіоні країни:

  • Центральна і Південно-Східна частина України: Подніпров’є має свою оригінальну культуру розпису зовнішніх і внутрішніх стін хат із зображеннями дивовижних квітів і птахів. Село Петриківка відомо унікальними декоративними розписами по дереву, склу, металу та кераміці. У вишивці використовується рослинний орнамент червоного, чорного і синього кольорів із зображеннями звірів.
  • Слобожанщина цікава елементами козацької та російської культур, у Причорномор’ї протягом століть активно взаємодіяли культури українців, болгар, греків, молдаван.
  • Народні культурні традиції Українського Полісся зберігають риси розселення волинян, древлян, дреговичів, що залишило відбиток на культуру та традиції населення. Особливе місце в художній творчості займають плетені вироби з деревної кори і різних видів шкіри, унікальна вишивка, в якій переважає біло-синя колірна колористика.
  • Основні промисли Південно-західного регіону України включають: ткацтво, гончарство, вишивку з домінуючим рослинним орнаментом, часто тільки світлих кольорів.
  • Землі Поділля поневолювали османські завойовники, частково і влада Литви, а потім – Польщі, після чого і Австрії, а Східне Поділля було включено до складу Російської імперії. Тому на культуру регіону впливали всі народи, які оселялися тут. Це забезпечило багату культурну спадщину, що представляє інтерес також для дослідників і антикварів.
  • У Карпатській зоні переважала культура полонинського господарства з промислами обробки вовни, дерева, шкіри, лози та ін. Центральна частина Карпат багата такими промислами, як ткацтво, виготовлення виробів зі шкіри, дерева, гончарство. Сучасні вироби народних промислів, у тому числі у вигляді історичних копій і реплік, можливо придбати на спеціалізованих туристичних ринках.

Історія виникнення стилю

Народна творчість, традиції українського народу (як і інших народів світу) формувалися на двох потужних основах: історичний розвиток, який зберігся, як пам’ять про минуле, і природа – оточуючі людей ландшафти, світ рослин, тварин і птахів. Так створювалася символіка, що пронизує всю систему уявлень і вірувань.

Українці селилися на великій території, тому в різних регіонах народна творчість завжди відрізнялося своєю системою образності. Територіальні особливості, культура і традиції сусідів також впливали на розвиток різних видів діяльності і ремесел.

Сьогодні, розглядаючи культурну спадщину України, можна побачити величезну різноманітність форм і типів устрою житла, видів і предметів побуту – меблів, тканин, килимів, виробів з кераміки, дерева, натуральної шкіри, металу, соломи, кістки. У кожному регіоні в сільській місцевості досі використовуються свої будівельні матеріали, архітектура, оформлення зовнішніх і внутрішніх стін, меблі, ткацтво і вишивка, яким притаманні особлива колірна гамма, форма та візерунки – символи.

Де доречний Український стиль?

Заміський будинок в Українському стилі виглядає затишно і красиво, особливо яскраво і нарядно виглядає кухня в Українському стилі. Квартира в Українському стилі – швидше стилізація, так як відтворити інтер’єр Української хати в сучасному житло досить складно.

Сучасний Український стиль в інтер’єрі – це грамотне поєднання народних традицій і модних тенденцій, традиційних текстильних виробів і візерунків з останніми досягненнями дизайнерської думки. Це вибір тих, хто цінує традиції і сучасний комфорт, і мріє створити по-українськи святкову і привітну атмосферу, не відмовляючись від досягнень техніки та сучасних стилістичних рішень.

Дизайн інтер’єру в Українському стилі – відмінне рішення не тільки для будинку або квартири

  • Ресторан в Українському стилі виглядає самобутньо і барвисто. Затишок і добротність цього стилю відмінно поєднуються з вабливими ароматами ситної української кухні. Якщо ви хочете порадувати своїх гостей затишною обстановкою і привітністю персоналу, вам варто замовити дизайн ресторану чи кафе в Українському стилі.
  • Магазин в Українському стилі манить покупців традиційними предметами побуту, тематичними подарунками, ошатним текстилем, пам’ятними сувенірами.
  • Замовити дизайн готелю або хостела в Українському стилі – значить привернути увагу тих, хто цінує традиції українського народу чи хоче познайомитися з ними. Цей стиль уособлює затишок, привітність і гарний настрій.

Замовити дизайн інтер’єру в Українському стилі ви можете в «Artinterior»! 

Наші дизайнери інтер’єру в Києві мають можливість практично безмежного вибору елементів оздоблення та декору для створення оригінального, привабливого, і історично автентичного інтер’єру в Українському стилі. Студія дизайну «Artinterior» створить для вас дизайн інтер’єру з урахуванням всіх особливостей обраного стилю і, звичайно ж, ваших власних побажань.

Замовити дизайн будинку в Українському стилі (а також кафе, магазину чи ресторану) ви можете у нас: студія «Artinterior» – це завжди яскравий, продуманий і стильний дизайн інтер’єру в Києві або Київській області.  Також пропонуємо вам замовити дизайн квартири, проект офісу, інтер’єр салону, павільйону в Українському стилі.

Додатково ми рекомендуємо нашим клієнтам картини на замовлення (живопис олією, графіка, пастель, Петриківський розпис) і розпис стін на заказ від студії «Artinterior» як гарантовано стильне і якісне рішення для самих різних інтер’єрів, і, особливо, для Українського етнічного інтер’єру.

[easy-social-share]