Колоніальний стиль в дизайні інтер’єру

Історія виникнення колоніального стилю

Колоніальний стиль з’явився в Англії в 16-17 вв., Під час активної колонізації європейцями країн Африки, Азії та Америки. У цей період почалося змішування європейських традицій оформлення житла між собою і приєднання до них екзотичних елементів африканської, латиноамериканської та азійської обстановки.

По поверненню з подорожей колонізатори привозили і «впроваджували» в рідну культуру звичні за іноді довгі роки мандрів предмети інтер’єру, сувеніри та риси облаштування житла тих країн, звідки вони припливали.

Колоніальний стиль в дизайні інтер’єру квартири або будинку – це об’єднання, змішання Східної і Європейської культур.

Даний стиль в кожній колонії мав свої відмінні риси, адже його зовнішній вид визначався багато в чому місцевою культурою. Однак у всіх колоніальних інтер’єрів були присутні загальні особливості, які і дозволили до початку 19 століття виділити цілий стилістичний напрям – Колоніальний стиль.

Основні риси та актуальність стилю в наш час

Сьогодні Колоніальний стиль в оформленні інтер’єрів дуже популярний: він дозволяє створити в приміщенні унікальну колоритну обстановку, з’єднавши традиції і екзотику. Цікавий і самобутній, що поєднує європейський комфорт і східну розкіш, дизайн в Колоніальному стилі припаде до душі людям з розвиненим почуттям прекрасного і високими естетичними запитами щодо оформлення інтер’єрів.

Також Колоніальний інтер’єр обов’язково оцінять шанувальники еклектики: одночасно в кімнаті можуть бути присутніми елементи відразу декількох культур і стилів, при цьому виглядає таке співіснування завжди цікаво і природно.

  • Кольорова гама

Пануючими кольорами при оформленні будинку в Колоніальному стилі є теплі натуральні відтінки. У матеріалах обробки доречні неяскраві кольори: пісочний, жовтий, світло-кремовий і помаранчевий (на зразок сухої глини). Також в інтер’єрі, оздобленому в Колоніальному стилі, можна побачити всі відтінки коричневого, чорний, бордо і золотий кольори, відтінки червоного і зеленого кольорів. Здавалося б, колірна гамма в матеріалах оздоблення досить стримана, але це, скоріше, перевага, що дозволяє зробити акцент на аксесуарах, меблів.

  • Меблі в Колоніальному стилі

Колоніальний стиль в інтер’єрі квартири або будинку дозволяє поряд з традиційними європейськими меблями, виготовленими, як правило, з дерева, уживатися і легким меблям в африканському (східному) стилі: гамаки, плетені з лози і ротанга крісла і скрині, меблі з бамбука.

Диван в Колоніальному стилі може бути виготовлений з екзотичної і дорогої деревини: червоного дерева, азіатського горіха, ебена, тика.

  • Декоративні елементи, аксесуари

На фоні плетених меблів відмінно виглядають металеві предмети декору (з бронзи, латуні). Декоративні тарілки, маски, панно, картини виконані на замовлення, художній розпис стін, зброя, предмети побуту різних країн підкреслять Колоніальний стиль в інтер’єрі. Фото приміщень в цьому стилі демонструють, що тут бувають доречні шкіряні валізи, саквояжі, циновки, плетені килими ручної роботи і кошики.

  • Освітлення

Колоніальний стиль має передбачає простір і велику кількість сонячного світла в будь-якій кімнаті, будь то спальня, ванна або кухня. З цієї точки зору реалізувати Колоніальний стиль в інтер’єрі заміського будинку буде простіше: великі вікна забезпечать достатню кількість природного світла. У квартирі ж доведеться встановити багато освітлювальних приладів: точкових світильників, підлогових торшерів або ламп.

Люстра в Колоніальному стилі може бути виконана як в класичному дизайні (з плафонами і куванням), так і в будь-якому етнічному стилі (східні світильники або африканські лампи, прикрашені орнаментом або малюнком). При виготовленні люстр в цьому стилі можуть використовуватися різні матеріали: так, часто поєднують мармур, бронзу і шкіру.

  • Текстиль в Колоніальному стилі

Повсюдно в Колоніальному інтер’єрі використовується сукно: його застосовують для пошиття грубих штор і покривал, а також безпосередньо для обробки приміщень. Свого часу в інтер’єрі заможних американців були широко поширені шовк, парча і оксамит. У дизайні приміщень використовується будь-який текстиль, якщо він натурального походження (льон, вовна, шкіра і замша).

Якщо в інтер’єрі використовуються килими, то вони повинні відображати обрану культуру: африканські, східні мотиви.

  • «Звірина» тематика і зелені насадження в інтер’єрі

Подекуди на Сході прийнято вважати, що зображення тварин є оберегами. У Колоніальному дизайні використовується такий прийом, коли обриси меблів або якісь їх частини повторюють диких тварин і їх повадки. У цьому стилі можна побачити меблі, ніжки яких зображують левові лапи. Спинки диванів і ліжок часто прикрашені фігурками слонів, а на стінах можна спостерігати роги диких тварин.

Після повернення на історичну батьківщину колонізатори часто привозили з собою екзотичні рослини. В інтер’єрі будуть доречні пальми, бамбукові стебла в горщиках і вазах, папороті і яскраві квіти, нетипові для нашого клімату.

Колоніальний стиль в інтер’єрі (фото) зробить обстановку в будинку несхожою ні на що інше. У цьому стилі навіть найменший аксесуар має якийсь сенс і акцентує увагу на унікальності і незбагненній красі змішання зовсім різних культур.

Кімната в Колоніальному стилі: як зробити її атмосферу затишної

Шик і екзотичні нотки Колоніального стилю не можуть залишити байдужими нікого. Але як обіграти інтер’єр будинку або квартири так, щоб жити в ній було приємно і комфортно?

Відразу варто відзначити, що Колоніальний стиль оформлення інтер’єру не має строгих правил: адже він – змішання етностилів. Тому ми постараємося висвітлити лише деякі моменти, яким бажано слідувати для створення комфортної обстановки в тій чи іншій кімнаті.

  • Вітальня в Колоніальному стилі

У Колоніальному стилі під вітальню слід відводити просторе приміщення з великими вікнами, в якому навіть з урахуванням меблів і численних аксесуарів залишиться досить вільного місця: обставлена ​​меблями вітальня не повинна виглядати захаращеною.

Колоніальний стиль в інтер’єрі вітальні припускає достаток натуральних матеріалів. Стіни приміщення можна оббити панелями з натурального дерева з різьбленими елементами. Також стіни можна декорувати тканиною (відмінно підійде дамаст, шовк і бархат). В якості підлогового покриття можна використовувати паркет, морену дошку, ламінат.

  • Спальня в Колоніальному стилі

У спальні, як і в будь-який інший кімнаті, важливо не перетворити Колоніальний стиль в лише етнічний. Тому тут бажано використовувати тільки або екзотичні аксесуари, або меблі. Ліжко з балдахіном привнесе в інтер’єр кімнати особливий шарм.

  • Кухня в Колоніальному стилі

Колоніальний стиль не сприймає явного зонування, тому виділити зону відпочинку і прийому їжі на кухні, можна, наприклад, використовуючи подіуми, різну обробку стін. Так, «кухонний фартух» можна оздобити плиткою-мозаїкою ручної роботи, а для оздоблення інших стін використовувати фактурну штукатурку.

  • Ванна в Колоніальному стилі

В якості підлогового покриття для ванної кімнати можна використовувати стилізований під камінь кахель або натуральне мармурове або кам’яне покриття.

  • Кабінет в Колоніальному стилі

Робоче місце в Колоніальному стилі – це книжкові шафи, великий письмовий стіл на стилізованих ніжках, виготовлений з дерева, і шкіряне крісло. Замовити дизайн кабінету в Колоніальному стилі – це створити атмосферу спокою і стабільності.

Відмінні риси деяких напрямків Колоніального стилю

  • Англійський колоніальний стиль – лаконічний і елегантний, багато в чому схожий з Класичним, але при цьому із зовсім іншою атмосферою: приміщення зберігає риси британської Класики, але при цьому основний настрій задають саме еклектика і екзотика в ньому.
  • Іспанський колоніальний стиль – затишний і яскравий, що тяжіє до багатого внутрішнього оздоблення і функціональності.
  • Американський колоніальний стиль, як і Англійський, зберіг в собі найкращі риси Класики і доповнив їх еклектичним текстилем, зробленими вручну аксесуарами і предметами обстановки.

Замовити дизайн інтер’єру в Колоніальному стилі ви можете в нашій студії! 

У нас ви можете замовити дизайн будинку (проекти будинків) в Колоніальному стилі, замовити дизайн квартири в Колоніальному стилі: до процесу дизайну інтер’єрів ми підходимо творчо і професійно.

У студії дизайну «Artinterior», крім послуг дизайну будинків і квартир, ви можете замовити дизайн-проект салону-магазину в Колоніальному стилі, що буде відмінним варіантом оформлення інтер’єру для сувенірних крамниць, магазинів екзотичних тварин і птахів та ін.

Замовити дизайн магазина декору в Колоніальному стилі – це створити найкращий фон для цікавих і незвичайних предметів прикраси інтер’єру, екзотичних аксесуарів тощо.

Ми створимо для вас дизайн інтер’єру, що повністю відповідає всім вашим запитам!

[easy-social-share]

ІСТОРИЧНІ СТИЛІ ІНТЕР’ЄРУ