Романський стиль в дизайні інтер’єру

Строгий і величний, суворий і простий, монументальний і потужний Романський стиль в інтер’єрі (фото) здається дещо незатишним, холодним, навіть кілька тиснуть. Тому Романський стиль в дизайні інтер’єру квартири, будинку, офісу або салону зустрічається не дуже часто: цей стиль не визнає комфорту в сучасному сенсі слова. Квартира в романському стилі підійде романтикам, закоханим в дух середньовічної Європи. Цей стиль називають іноді також Замковим, середньовічним або лицарським. Романський стиль (фото) – це втілення пам’яті про фортеці і замки, про епоху лицарів і воєн, хрестових походів, про часи імперій і завоювань, битв і повстань.

Дизайн інтер’єру в романському стилі — це:

  • Просторі приміщення з високими стелями;
  • Арки, склепіння стель і колони;
  • Грубі меблі і натуральні матеріали (дерево і камінь, метал);
  • Відсутність декоративних елементів;
  • Стримана колірна гамма: всі відтінки коричневого, сірого, білий, синій, темно-зелений і червоний як колірні акценти;
  • Круглі і арочні вікна;
  • Цей стиль втілює епоху Середньовіччя в похмурому велич напівпорожніх обідніх залів, монументальності віконних, дверних прорізів і колон, масивної непорушності оздоблювальних матеріалів, своєрідною важкої розкоші дерев’яних меблів, нерідко нарочито грубої.

Замовити дизайн квартири в романському стилі – значить вибрати похмуру, сувору красу тієї непростої епохи. Більшою популярністю користується стилізація під Романський стиль, коли в оформленні інтер’єру використовуються лише деякі елементи Романського стилю: ковані ланцюги, лицарські обладунки, віялові або венеціанські вікна, гобелени і драпірування, важкі свічники і т.д.

Особливості Романського стилю

Меблі

  • Меблі в романському стилі повинні бути простими, брутальними, функціональними – нічого декоративного, витонченого, м’якого і зручного;
  • Для інтер’єру в цьому стилі підійдуть масивні дерев’яні стільці і стіл, громіздкі шафи з металевими накладками. Лише ліжко може бути розкішним — великим, з багато вишитим балдахіном і покривалом;
  • Для зберігання речей можна використовувати і важкі скрині з металевими накладками.

Текстиль

  • В епоху зародження стилю не було скатертин, милих жіночому серцю кухонних дрібниць, зручних диванних подушок і м’яких меблів;
  • А ось вікно може бути завішене важкими багатошаровими портьєрами;
  • Доречні будуть гобелени і килими з східними візерунками або вишитими тематичними сюжетами: батальні сцени, полювання, лицарські поєдинки (як на підлозі, так і на стінах).

Оздоблення і декор

  • Романський стиль в інтер’єрі будинку – це дерево і камінь: стіни, викладені каменем або покриті штукатуркою (бежевого, сірого або золотисто-коричневого кольору), склепінчаста кам’яна стеля з дерев’яними вставками, кам’яна, плиткова або дерев’яна підлога;
  • Центром вітальні може стати камін. Кімнати можна прикрасити фресками, масивними канделябрами, предметами мисливської тематики (опудала, зброя, шкури);
  • Оживити інтер’єр допоможуть вітражі і свічки, що створюють затишну атмосферу. Доречна буде і скульптура: суміш міфологічних і біблійних персонажів і сюжетів, а також фігури тварин і птахів (як реальних, так і фантастичних).

Історія виникнення стилю

Романський стиль Середньовіччя зародився в XI ст. Назва стилю походить від слова «Roma», тобто «Рим». Зародившись в архітектурі, Романський стиль незабаром проник в сферу оформлення приміщень. Романський стиль – це арки, склепіння, колони, релігійна тематика в оздобленні будівель і інтер’єрів.

Романський стиль в архітектурі і живопису перейняв багато рис візантійського мистецтва.

У XIII в. в Європі Романський стиль змінився Готичним. Готика також тяжіє до величних форм, вітражним стеклам, релігійних сюжетів, масивної простоті і натуральним матеріалам. Стилі Романський і готичний мають багато спільного, але є і відмінності: Романський стиль – це напівкруглі лінії, прямокутні форми, масивні конструкції будівель, арочні вікна, що повторюється геометричний або рослинний малюнок; Готика – це стрілчасті вікна, хвилясті і пересічні лінії, витягнуті форми, ажурні конструкції будівель, складні орнаменти.

Відродження Романського стилю відноситься до XIX в. Сучасні дизайнери інтер’єру також цінують цей стиль за його сувору красу, неприступність, масивність, надійність і похмуру гармонію.

Де доречний Романський стиль?

Романський стиль в інтер’єрі квартири може виглядати важко і надмірно строго. Такий варіант підійде лише для багатокімнатної квартири з високими стелями. У менш просторому приміщенні доречніше буде стилізація. Кімната в романському стилі ідеально підійде для захопленого історика, романтика чи підлітка, який цікавиться цією епохою.

Органічно виглядатиме Романський стиль в дизайні інтер’єру офісу керуючого великою компанією, директора інституту, що займається історичними дослідженнями відповідного періоду.

Підходить цей стиль для агентств, які організовують тематичні свята або поїздки в країни замків (Чехію, Польщу і т.д.), для готелів і ресторанів.

Екстравагантно і незабутньо буде виглядати салон краси, оформлений в цьому стилі: незвично, оригінально, цікаво. Замовити дизайн салону краси в романському стилі ви можете у наших фахівців.

Замовити дизайн інтер’єру в романському стилі ви можете в нашій студії! 

Київська студія дизайну інтер’єру «Art-interior» (Арт інтеріор) – це досвідчені фахівці, любов до своєї справи і індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Замовити дизайн будинку в Романському стилі у нас — значить доручити створення величного, суворого і продуманого інтер’єру справжнім професіоналам.

[easy-social-share]

ІСТОРИЧНІ СТИЛІ ІНТЕР’ЄРУ