Арабський стиль в дизайні інтер’єру

Арабський стиль, що дозволяє створювати пишні, загадкові інтер’єри, представляє одне з східних напрямків у дизайні. Будучи породженням культури мусульманських народів, ця яскрава етнічна течія в дизайнерському мистецтві не одне століття утримується на хвилі популярності і в європейців.

В Україні, мабуть через контраст з нашими національними традиціями і постійно зростаючим інтересом до всього східного, теж широко поширене використання Арабського стилю в дизайні інтер’єру житлових приміщень, ресторанів і салонів краси. Наприклад, дуже часто саме його вибирають, коли хочуть замовити дизайн ресторану або дизайн кафе-кальянної в Києві чи інших містах України.

Зародження стилю і його поширення

Арабський стиль з’явився з народженням ісламу в VII ст. і незабаром став частиною способу життя, при якому суворо дотримуються релігійні канони, поважаються багатовікові традиції предків і віддається перевага речам і предметам, зробленим власними руками.

Мусульманських майстрів завжди відрізняла хороша художня уява, а їх правителів – прагнення до багатства і бажання відобразити свою особливу обраність для історії. В результаті цього симбіозу народжувалися чудові палаци халіфів, потопаючих в розкоші. Дизайн в Арабському стилі не передбачає використання живопису та скульптури – Коран забороняє зображувати все, що створив Бог. Саме тому в арабських країнах декор будь-яких приміщень включає арабески – орнамент з абстрактними геометричними формами і хитромудрою в’яззю арабського письма.

У Європі Арабський інтер’єр увійшов у моду в 60-х роках 19-го сторіччя, коли багато європейців стали вибирати східний стиль для оформлення інтер’єру різних приміщень. Неперевершені за своєю красою мусульманські та мавританські споруди часів колоніальної Іспанії завжди вражають уяву туристів. Арабські мотиви і зараз широко використовуються для інтер’єрів іспанських і французьких будинків.

Арабський стиль дуже полюбився багатьом фахівцям з дизайну, які реалізують оригінальні проекти в цьому стилі. Дизайнери студії «Artinterior» теж із задоволенням працюють над створенням дизайн-проектів в Арабському стилі для інтер’єру будинків, квартир, окремих кімнат, офісів, котеджів, кафе та інших приміщень.

Характерні особливості Арабського стилю

Барвистий і нарочито багатий інтер’єр в Арабському стилі, фото якого можна побачити в модних каталогах готелів та онлайн-журналах про дизайн, має свої особливі атрибути. Переглядаючи ці знімки, легко виділити основні елементи, які притаманні кожному арабському дому. Це стрілчасті арки вікон і дверей, численні килими і подушки, колони і напівколони для зонування великих приміщень, насичені і яскраві кольори, тепле і затишне освітлення.

Арабський стиль в інтер’єрі квартири припускає використання невеликої кількості меблів:

 • Дивани або отоманки, прикрашені найрізноманітнішими подушками;
 • Низькі, нестандартної форми столи, найчастіше дерев’яні з інкрустацією;
 • Дегкі, зазвичай ажурні, шафи;
 • Ніші з різьбленими дверцями.

Тим, хто хоче замовити дизайн будинку в Арабському стилі, потрібно врахувати, що при оформленні житла велике значення має фактура:

 • Стеля може бути оформлена дерев’яними панелями або прикрашена розписами на замовлення;
 • Стіни – затягнуті дорогими тканинами;
 • Для підлоги використовується плиточна мозаїка або вона застеляється яскравими килимами;
 • Двері можуть мати елементи кованих решіток;
 • Для драпіровок і балдахінів застосовують дорогі шовкові або оксамитові тканини.

Незмінним атрибутом Арабського інтер’єру є різноманітні аксесуари:

 • Декоративний посуд – глечики з високим горлом, розписані глиняні страви та ін .;
 • Кальяни і курильниці для пахощів;
 • Всілякі світильники в Арабському стилі;
 • Ковані клітки для пташок;
 • Книги і рукописи в унікальних палітурках.

Застосування Арабського стилю в інтер’єрі різних приміщень

Арабський стиль в дизайні інтер’єру будинку по душі тим, кого тягне розкіш і витонченість, хто готовий постійно перебувати в калейдоскопі барвистою мозаїки. Для життя в цьому барвистому райському саду потрібен певний тип темпераменту, але можливість змішання стилів в дизайні інтер’єру дозволяє кожному використовувати окремі деталі декору в арабському стилі для свого житла. Навіть одна кімната в Арабському стилі може створити в квартирі або котеджі дивовижний настрій Сходу.

Європейці найчастіше використовують Арабський інтер’єр при оформленні різних лаунж-зон, призначених для розслаблення і віддалення від проблем. Спальня в Арабському стилі з величезним ліжком під балдахіном, з розкішними килимами, яскравим текстилем і приглушеним світлом – просто інтер’єр казки про 1001 ніч.

Багатьох приваблює вітальня в Арабському стилі, адже для Сходу місце, де приймають гостей, є особливим. При її оформленні наші дизайнери можуть використовувати килими з довгим ворсом для підлоги і шовкові килими для стін. Не обійтися тут без великого зручного дивана, який буде прикрашений безліччю шовкових, парчевих і атласних подушечок. Як аксесуар підійде барвистий кальян, здатний створити настрій безтурботності.

На відміну від спальні і вітальні, кухня в Арабському стилі мінімалістична і лаконічна. Хоча срібного і мідного кухонного начиння, а також предметів з кольорового скла повинно бути багато. Не зайвими будуть і зразки дизайнерського мистецтва у вигляді начиння з позолотою і гравіюванням.

Багато і гостинно виглядає дизайн інтер’єру ресторану в Арабському стилі, що створює затишну атмосферу, яка дозволяє відновлювати сили і поповнювати енергію. У такий заклад з настроєм чуттєвого тепла хочеться повертатися знову і знову.

Замовити дизайн салону краси в Арабському стилі – відмінний вибір, особливо, якщо в ньому будуть використовуватися східні методи відновлення та збереження привабливості та здоров’я.

Замовити дизайн інтер’єру в Арабському стилі ви можете в «Artinterior»! 

Наша студія – це грамотні, кваліфіковані фахівці, багаторічний досвід роботи і любов до створення неповторних інтер’єрів.

Студія дизайну «Artinterior» пропонує вам свої якісні послуги! Київ, Харків, Львів, Одеса та інші міста України вже давно оцінили легкість і ефективність роботи з нами!

[easy-social-share]