Індійський стиль в дизайні інтер’єру

Останнім часом погляди європейців все частіше звертаються на Схід. Одна з найдивовижніших східних країн, чия культура викликає загальний непідробний інтерес – Індія. Вона мальовнича і загадкова. Ось чому люди досить часто прагнуть відтворити індійський колорит в своєму оточенні. Завдяки професійним дизайнерам в цьому стилі можна замовити дизайн будинку, квартири, ресторану. Київська студія дизайну «Artinterior» з радістю створить для вас яскравий дизайн інтер’єру Індійському стилі.

Індійський стиль в інтер’єрі: виникнення і характерні риси

Індійський стиль відомий з незапам’ятних часів. Величезний вплив на його формування надали Грецький і Перський напрямки. Завдяки цьому в IV ст. до н. е. утворилася нова своєрідна художня мова форм. З цього моменту виникли багато характерних предметів меблів, наприклад, багато прикрашені низькі ліжка-каркаси. А наявність в Індії найбільших покладів смол визначило ще одну яскраву рису національного стилю – лакування меблів.

Особливості стилю

Щоб втілити Індійський стиль в дизайні інтер’єру квартири, будинку, ресторану, салону або офісу, необхідно враховувати його особливості:

 • Достаток орнаментів і малюнків (серед них обов’язковий «індійський огірок»), зображення людей і тварин.
 • Поєднання різноманітних фактур в одному приміщенні.
 • Використання екологічних матеріалів, стіни без шпалер – вони пофарбовані або оштукатурені.
 • Меблі мобільні і покриті лаком, переважно на низьких ніжках, виконані з ротанга або натуральної деревини.
 • Колірна гамма різноманітна: як правило, це поєднання теплих відтінків (рожевого, лілового та ін.) із золотим; обов’язкові національні мотиви і орнаменти.
 • Серед прикрас – багато металу, бісеру, мозаїки, шовку; домінують зразки ручної роботи.
 • Цікаві рішення планування – наявність арок і перегородок, переносних ширм, багато вікон з віконницями.
 • Ширми із зображенням різних персонажів.
 • Різні дзвінкі дрібниці, підвішені в різних отворах або перед вікном.
 • Свічки, розмальовані глиняні фігурки птахів і звірів.

Найбільш вдале застосування Індійського стилю

Повністю втілити Індійський стиль в дизайні інтер’єру квартири досить непросто, особливо людям, які не є професіоналами в цій справі. Адже більшість вітчизняних типових квартир не мають достатніх габаритів для створення ніш, візерункових арок, різьблених колон. Але якщо все ж хочеться додати хоч трохи індійської екзотики в невелике житло, то слід зробити акцент на меблях – їх повинно бути небагато, але кожен предмет повинен легко поєднувати функції кількох.

На відміну від квартири будинок або особняк в Індійському стилі може походити на повноцінний розкішний палац. Саме великі простори найкращим чином здатні відобразити всі риси даної стилістики. Захаращувати приміщення надлишком меблів не варто – зазвичай вона розставляються по стінах, в центрі допускається лише невеликий столик і килим. При симпатії до всього східного можна поекспериментувати і замовити дизайн екобудинку в Гоа стилі, який є одним із різновидів індійського напрямки в дизайні інтер’єру.

Привабливістю східного колориту пояснюється і прагнення багатьох відтворити його не тільки в житлі, але і в багатьох комерційних приміщеннях:

 • Стиль Indian в інтер’єрі бутіка одягу буде більш ніж доречний, якщо реалізована там продукція буде найвищої якості і виконана з натуральних тканин. В ідеалі – продавати національні східні костюми, прикраси, біжутерію. Для оформлення бутика в Індійському стилі крім основних атрибутів знадобиться багато тканини, велика площа і трохи меблів для зручності покупців.
 • Індійський стиль в інтер’єрі ресторану користується великою популярністю, оскільки оформлення в цьому напрямку свідомо створює враження східного колориту, відмінного сервісу і оригінальною кухні. Обов’язковий атрибут для таких ресторанів – кальян. Тут обов’язкова наявність таких колоритних аксесуарів, як підсвічники, вази, східні картини або килими. Оббивка меблів підбирається з використанням національних відтінків і орнаментів. Дизайн інтер’єру кафе в Індійському стилі схожий з ресторанним. 
 • Індійський стиль буде відмінним вибором для дизайну салону або магазину-ательє тканин, адже ця країна більше всіх асоціюється з якісними і натуральними тканинами.
 • Дизайн інтер’єру готелю в Індійському стилі – це яскраві орнаменти, розкішні шовки, старовинні масивні меблі, натуральні відтінки. Все це створює неповторну східну чарівність. 
 • Індійський стиль в інтер’єрі SPA (СПА) салону краще за багатьох інших напрямків може створити спокійну, заспокійливу атмосферу, налаштувати клієнта на розслаблення. Низькі кушетки, зручні шезлонги, м’яке розсіяне освітлення в поєднанні зі східним колоритом – ось характерні риси СПА в Індійському стилі.
 • Дизайн інтер’єру солярію в Індійському стилі нагадає відвідувачам про відпочинок, екзотиці, тобто подарує тільки позитивні емоції, а значить, призведе клієнтів сюди ще ні один раз.

Актуальність Індійського стилю в дизайні інтер’єру

Гарантія того, що інтер’єр в Індійському стилі, фото якого ми часто бачимо в каталогах модних зарубіжних готелів, не перестане бути актуальним, доведена часом. Любов до розкішного буяння фарб і фактур з’явилася, ще коли ця країна була англійською колонією. З незалежністю наступила епоха хіппі і схиляння перед вченням буддистів, бісер і пахощі були чи не у всіх будинках. Після цього всіх об’єднала любов до індійського кіно, потім – до кришнаитів. У наші дні заняття йогою – найбільш актуальний спосіб досягти внутрішньої гармонії.

У всі часи індійська стилістика манила європейців. До того ж, немає передумов, що коли-небудь пройде мода на аскетичний мінімалізм планування в поєднанні з розкішним оформленням окремих деталей інтер’єру, притаманних індійської стилістиці. Тому, якщо замовити дизайн будинку , ресторану, салону або квартири в Індійському стилі, можна бути впевненим, що він не втратить своєї актуальності через багато років.

Замовити дизайн інтер’єру в Індійському стилі ви можете в нашій студії! 

Студія дизайну інтер’єру «Artinterior» – це грамотні, кваліфіковані фахівці, багаторічний досвід роботи і любов до створення неповторних інтер’єрів.

[easy-social-share]