Стиль Еклектика в дизайні інтер’єру

Що таке Еклектика?

Незвичайний і оригінальний стиль Еклектика в інтер’єрі будинку, квартири, офісу або готелю – це змішання стилів, поєднання різних напрямків, це свобода, фантазія і створення нового. Інтер’єр Еклектика – відмінний варіант для сучасних людей, що прагнуть творити і не бояться демонструвати свою сміливість і виходити за рамки звичного. Стиль, що запам’ятовується – Еклектика в інтер’єрі квартири, будинку, офісу або салону допоможе створити острівець затишку і неповторного настрою в серці мегаполісу: Київ і Лондон, Париж і Токіо, Москва і Нью-Йорк, Шанхай і Берлін – все міста підкоряються чарівності Еклектики.

Стиль Еклектика в дизайні інтер’єру – це:

 • Змішання двох-трьох (рідше чотирьох) стилів;
 • Основа Еклектики – як правило, класичні – історичні стилі або стилізація під них;
 • Оформлення в стилі Еклектика допускає використання різних оздоблювальних матеріалів: дерево і камінь, метал і скло, тканини. Доречні будуть і пластикові елементи декору і меблів, якщо вони гармонійно поєднуються з фоном і оздобленням;
 • На відміну від сучасних стилів – Кітч і Фьюжн, Еклектика не передбачає великої кількості яскравих кольорів і відтінків. Зазвичай фоновий колір – світлий, а меблі та декор – натуральних (як насичених, так і пастельних відтінків);
 • Стилістичні елементи (меблі, декор, колірна гамма, фактура, матеріали) повинні бути органічно поєднані, збалансовані. Основа Еклектики – гармонія. Цей стиль – не експеримент (як Фьюжн) і не виклик (як Кітч), це створення нового на основі злиття відомих стилів;
 • Цей стиль – затишний і оригінальний, новаторський і з елементами класики і вінтажу – відрізняється функціональністю і поєднанням строгих форм і м’яких ліній.

Квартира в стилі Еклектика виглядає комфортно, красиво і незвично. Основне правило оформлення інтер’єру в цьому стилі – вибрати два-три стилю (домінують історичні стилі) в якості основи і змішувати їх характерні риси. Якщо намагатися змішувати п’ять-шість і більше напрямків, вийде Кітч.

Для того щоб створити гармонійний інтер’єр в цьому стилі, потрібно володіти бездоганним смаком і фундаментальними знаннями про основи стилів. Тому варто звернутися до професіоналів: замовити дизайн в стилі Еклектика ви можете в нашій студії «Artinterior».

Особливості стилю

Меблі

 • Інтер’єри квартир в стилі Еклектика виглядають гармонійно завдяки використанню меблів різних стилів. Основні вимоги, які висуває стиль Еклектика – меблі повинні бути функціональними, зручними і красивими.
 • Цілком припустимо поєднувати розкішний обідній стіл і стільці з буфетом в стилі «Модерн» зі східним килимом. Відповідність, почуття міри, елегантність та особлива атмосфера свободи і гармонії – ось, що відрізняє цей стиль.
 • Меблі можуть бути модерновими і вінтажними, дорогими і доступними, витонченими і простими.

Текстиль

 • Текстильні вироби допомагають створити певний настрій: Еклектика тяжіє до простоти натуральних тканин класичних і східних стилів, до геометричних і етнічних принтів. Доречні і тканинні поверхні без принта: однотонні штори, оббивка меблів, покривала.
 • Зробити квартиру своєю, надати їй обжитий вид можна за допомогою яскравих диванних подушок, незвичайного пледа, красивих штор, оригінального килима.

Оздоблення і декор

 • Еклектика в квартирі або офісі, салоні або готелі немислима без декоративних елементів, що відбивають дух будь-якої епохи (як правило, історичної) або країни (зазвичай екзотичної).
 • Оскільки дизайн в стилі Еклектика нерідко має передбачає наявність яскравих елементів декору, текстильних деталей, то фоновий колір стін зазвичай світлий (білий, кремовий, світло-бежевий і т.д.). Меблі можуть бути світлими (бежевий, білий, світло-сірий і т.д.) або темними: не чорними, але насичено-синьоми, коричневими, такі відтінки, як винний, коньячний і ін.
 • Дизайн інтер’єру в стилі Еклектика складний тим, що непросто дотриматися балансу між змішанням стилів і хаосом. Еклектика не сприймає безладу, грубості, навмисності в оформленні.

Історія виникнення стилю

Еклектика, як архітектурний стиль, виникла в першій половині, XIX в. Її основні принципи – це відхід від жорстких рамок класичної архітектури і підвищення значення функціональності будівель: для кожного будинку доречний свій стиль.

Еклектика увійшла в сферу дизайну інтер’єру як форма відмови від правил і канонів, як напрямок самореалізації, свободи самовираження і спробою поєднати все найкрасивіше, зручне і цікаве, що створювалося в рамках вже існуючих стилів.

Саме слово «еклектика» можна перекласти як «вибране, добірне».

Де доречна Еклектика?

Еклектика стиль в інтер’єрі квартири або офісу – це свобода, творчість і оригінальність. Цей стиль підійде для оформлення як житлових, так і нежитлових приміщень.

Дизайн інтер’єру Еклектика в оформленні квартири або заміського будинку – це створення затишного простору, наповненого речами, значущими для власника житла: сувеніри з подорожей, речі, що дісталися у спадок або отримані в подарунок, модне і вінтажне, вигадливе і просте поруч.

 • Стиль Еклектика в інтер’єрі кухні – це приємні і корисні яскраві дрібниці, світлий фон і сучасна побутова техніка. Особлива чарівність і індивідуальність такій кухні додасть незвичайна кладка кахельної плитки (підлога, стіни, кухонний фартух), оригінальна люстра (кришталева, стилізована під класичну або ковану), тематичні картини на стінах. Еклектика в інтер’єрі кухні виглядає органічно і комфортно.
 • Привабливий універсальний характер цього стилю: стиль Еклектика (фото) доречний в будь-якій кімнаті. У будь-якій кімнаті Еклектика (кухня, ванна, вітальня, дитяча, спальня) виглядає органічно. Спальня Еклектика – це зручні меблі, просторе ліжко з яскравим покривалом, дерев’яний комод і шафа-купе з фотодруком. Тут доречний світлий фон і меблі темного дерева в поєднанні з непомітним декором і текстилем.
 • Вітальня Еклектика – це зручні дивани і крісла, невисокі стелажі для книг, строгі меблі і яскравий декор, що запам’ятовується: картини і вази, статуетки та фотографії, шкатулки і живі рослини, оригінальні світильники і диванні подушки.

Кімната в стилі Еклектика може бути строгою або яскравою, непомітною або вражаючою, але це завжди територія фантазії і самовираження, свободи і комфорту.

Стиль Еклектика в інтер’єрі (фото) доречний не тільки в оформленні квартири. Готель, оформлений в цьому стилі, буде виглядати затишно і незвично. У такому місці можна відпочити, відволіктися від повсякденних турбот, набратися сил для подальших досягнень.

Офіс в стилі Еклектика підійде для компаній, що займаються подорожами, організацією свят і оригінальних зізнань, для рекламного агентства або дизайнерської студії.

Особлива атмосфера цього стилю – краса, затишок, комфорт, оригінальність – роблять цей стиль прекрасним рішенням для оформлення інтер’єру салону краси. Де замовити дизайн салону краси в Києві? Звичайно, в нашій студії дизайну «Artinterior».

Чому Еклектика?

Еклектика в інтер’єрі – це оригінальність, стиль, індивідуальність і творчість. Це ідеальний варіант для тих, хто прагне піти від жорстких правил відомих напрямків при цьому зберігаючи власний стиль. Еклектика – вибір творчих особистостей, неординарних людей.

Стиль Еклектика в дизайні інтер’єру — це:

 • Поєднання простоти і складності;
 • Змішання впізнаваних елементів різних стилів в щось нове, самобутнє, оригінальне;
 • Синтез настроїв, тем, течій.

Замовити дизайн квартири в стилі Еклектика ви можете у наших фахівців: студія дизайну інтер’єру «Artinterior» рада створити для вас дійсно стильний, затишний і функціональний інтер’єр.

У нас ви можете замовити дизайн будинку в стилі Еклектика. Ми готові спроектувати дизайн готелю, інтер’єр офісу, магазину або салону в цьому стилі.

[easy-social-share]

ІСТОРИЧНІ СТИЛІ ІНТЕР’ЄРУ