Готичний стиль в дизайні інтер’єру

Незважаючи на складність і якусь характерну похмуру таємничість, сьогодні Готичний стиль в інтер’єрі квартири або будинку досить популярний. Вибирають такий дизайн люди творчі, яскраві та неординарні, які прагнуть зробити обстановку навколо себе дещо урочистою, але в той же час стриманою, елегантною і розкішної. Попри те, що Готичний стиль вимагає досить багато місця, і для його відтворення більше підходять просторі приватні будинки, сучасний дизайн дозволяє успішно застосовувати його і в звичайних квартирах.

З історії: відродження Готичного стилю

Готичний стиль, що бере початок в далекому 12 столітті, досяг свого найбільшого розквіту лише в 12-14 вв. Прийшовши на зміну пишному романського стилю в мистецтві, експресивний Готичний стиль підкорив Західну Європу своєю грандіозністю, стриманістю і надихаючою містичною атмосферою.

У 16 столітті культура Відродження «потіснила» Готику, але інтерес до неї з’явився знову в період правління королеви Вікторії: Викторианскую епоху можна сміливо назвати «епохою відродження Готики».

Основні риси Готичного стилю в інтер’єрі

Існують деякі елементи Готичного стилю, які залишилися незмінними ще з далеких часів його зародження:

 • Арки, стрілчасті вікна і прорізи – характерні елементи Готичного стилю. Якщо арочні віконні прорізи простіше реалізувати в заміському будинку, то в квартирі форма у вигляді арки з стрілчастим завершенням може використовуватися для декору дверних прорізів і створення, наприклад, міжкімнатного «віконця-вітража».
 • Розпис стін: сцени з життя лицарів і релігійні сюжети прикрашали середньовічні житла і храми. Сьогодні, як варіант, в дизайні інтер’єру можуть використовуватися картина і малюнок на замовлення в Готичному стилі. Якщо розпис стін являє собою монохромний орнамент, то його виконують за допомогою трафарету, складний багатобарвний розпис стін (зазвичай виконується по гладкій штукатурці), безумовно, краще довірити художнику.
 • Середньовічні мотиви і сюжети: трилисник, «готична троянда» (стилізована квітка в колі) і четирехлепестковий візерунок – характерні візерунки саме даного стилю. На вітражах можна зустріти сюжети лицарських часів, а в різьбі – фантастичних тварин. Готичний шрифт і орнамент були широко поширені по всій Європі: готичний орнаментально-декоративний принцип панував у внутрішньому і зовнішньому декорі старовинних соборів, церков і аббатств.
 • Великі каміни, що представляють собою монументальний кам’яний портал, обрамлений деревом з декоративною різьбою або прикрашений хитромудрими готичними орнаментами, стане кращою прикрасою будинку в Готичному стилі.
 • Вітражі в готичному стилі відрізняються своєю яскравістю. У заміському будинку вітражі – відмінний варіант декору вікон, а в дизайні квартири елементи розпису скла будуть доречні на дверних фільонках.

Готичний стиль в інтер’єрі квартири: від використовуваних матеріалів до меблювання

Багато хто схильний вважати, що інтер’єри в Готичному стилі похмурі, але це не так, і фото інтер’єрів в Готичному стилі – наочне тому підтвердження. В першу чергу хотілося б сказати, що обстановка квартири або будинку в цьому стилі буває легкою і одухотвореною, а сам готичний інтер’єр кімнати завжди інтелектуальний і піднесений, наштовхує на роздуми про красу небесного і земного зв’язку.

 • Використовувані матеріали

Під час оздоблення інтер’єру в Готичному стилі використовуються переважно матеріали натурального походження: камінь, деревина, мармур. Самі часто використовувані породи дерева: дуб, горіх, ялівець, листвениця. У декорі активно застосовується натуральна шкіра, ковані з металу вироби, позолота бронза і мозаїка.

 • Кольорова гама

Готичний стиль фото якого показує багату кольорову гаму інтер’єрів, використовує крім темно коричневих відтінків і чорного, також жовтий, синій і червоний кольори. Для контрасту використовуються відтінки зеленого, пурпурного і рубінового кольорів, а акцентувати увагу на деталях інтер’єру допомагають золоті, срібні елементи.

 • Меблі в Готичному стилі

В основному, для обстановки приміщень в Готичному стилі використовується массивні дерев’яні меблі, рясно прикрашені різьбленням. При цьому присутні аркові і стрілчасті мотиви: висока склепінчаста форма ліжка, нагадує архітектурні деталі середньовічних замків і церков, прорізи стільців також стрілчастої форми. Крім меблів з дерева готичні інтер’єри часто прикрашають майстерно виконані ковані предмети обстановки і металева фурнітура. Типові для Готичного стилю меблі: високі двостулкові шафи з фільонками, буфети, стільці з високими спинками.

Велику роль в обстановці інтер’єру в Готичному стилі грають скрині: свого часу вони були основними меблями, які часто замінювали ліжка, столи або лави. Також зі скринь, шляхом установки їх один на одну, споруджували імпровізовані шафи.

 • Вікна

Готичний стиль вікна — це сама пізнавана риса стилю: кольорові вітражі у формі стрілчастих арок, вікно-троянда над входом в кімнату, можна сказати, і створюють унікальний вигляд інтер’єру.

Готика в інтер’єрі: що підкреслить стиль

Готичний стиль кожного приміщення в будинку або квартирі можна вдало підкреслити, використовуючи різні аксесуари, світильники, текстиль і деякі інші невід’ємні атрибути Готики. Завдяки готичної стилізації приміщення перетворюється в справжній таємничий замок.

 • Спальня в Готичному стилі

Готичний стиль спальні багато в чому справляє яскраве враження завдяки використанню ретельно підібраного текстилю: це обов’язково дорога і багата тканина (перевагу варто віддати парчі, оксамиту). Прикрасити спальню можуть шпалери (ткані картини) із середньовічними сюжетами.

 • Кухня в Готичному стилі

Таємничість і загадковість кухні можна підкреслити, правильно розподіливши освітлення. Так, основне світло має припадати на робочу зону, а на решті території світло повинне бути більш м’яким: можна, наприклад, обмежитися свічниками, кованими настінними світильниками і лампами.

 • Ванна в Готичному стилі

Готичний стиль у ванній можна підкреслити великими дзеркалами в кованої оправі або дерев’яній рамі. Прекрасним рішенням для ванної кімнати може стати мідна раковина з карбуванням.

 • Кабінет в Готичному стилі

У кабінеті, оформленому в Готичному стилі, може бути присутнім лицарська символіка. Прикрасити стіни можна, розмістивши на них обладунки та зброю, на полицях можна помістити статуетки, що зображують середньовічні лицарські турніри. Замовити дизайн кабінету в Готичному стилі – це оригінально оформити своє робоче місце, внести в нього розкіш і таємничі нотки.

Готика в інтер’єрі нежитлових приміщень

Ексклюзивно в цьому стилі можна також оформити інтер’єри салонів, магазинів, ресторанів та інших закладів. В нашій студії дизайну ви можете:

 • Замовити дизайн-проект магазину шкіряних виробів в Готичному стилі і яскраво виділитися на тлі конкурентів.
 • Реалізувати Готичний стиль в дизайні інтер’єру пивного бару. Таке вишукане оформлення обов’язково приверне клієнтів.
 • Замовити дизайн салону-магазину ювелірних прикрас в Готичному стилі: ювелірні магазини в такому незвичайному оформленні від самого початку позиціонуються як унікальні заклади для виняткових людей.
 • Замовити дизайн-проект салону-студії тату в Готичному стилі і задовольнити естетичним запитам відвідувачів.

Важливо розуміти, що Готичний стиль – це самодостатній і складний дизайн, що не допускає ніякого комбінування з іншими стилями або їх деталями, тому довірити його втілення в життя краще професіоналам.

Замовити дизайн інтер’єру в готичному стилі ви можете в нашій студії! 

Дизайнери студії «Artinterior» допоможуть привнести в ваш інтер’єр строгість і розкіш епохи середньовіччя, її гармонію і натхненність.

У нас ви можете замовити дизайн-проект квартири, будинку, офісу, салону або інших приміщень в Готичному стилі.

Ми не тільки надамо вашому інтер’єру готичні риси, але і зробимо його по-справжньому яскравим і вражаючим!

[easy-social-share]

ІСТОРИЧНІ СТИЛІ ІНТЕР’ЄРУ