Класичний стиль в дизайні інтер’єру (стиль Класицизм)

Класичний стиль – Класицизм: характеристика стилю коротко

Класицизм – стиль, який виявив себе у всіх видах мистецтва Європи 17-19 ст.: живопису, літературі, музиці, архітектурі. Стриманість, симетрія, витонченість і звернення до античності знайшли своє відображення і в дизайні інтер’єрів. Стиль Класицизм – Класичний стиль в інтер’єрі квартири – це благородне оздоблення, матеріали виняткової якості, чіткі геометричні форми і відсутність «непотрібних надмірностей».

Будинки в стилі Класицизм приваблюють своєю спокійною кольоровою гамою та атмосферою надійності і царської гідності. Сьогодні інтер’єри в Класичному стилі вибирають люди заможні, з усталеними смаковими уподобаннями, а також ті, хто вважає за краще вікові культурні цінності і традиції швидкоплинній моді.

В нашій студії дизайну інтер’єру «Artinterior» ви можете замовити дизайн-проект квартири, будинку, офісу в стилі Класицизм. Київські любителі Класики обов’язково оцінять якість нашої роботи.

Історія зародження стилю

Класицизм виник у Франції в 17 столітті і, швидко поширившись по Європі, став панівним стилем більш ніж на два століття. Художники того часу надихалися мистецтвом Стародавньої Греції та Риму, а саме його строгістю, ясністю і простотою.

Незважаючи на суворі правила, Класицизм все ж проявлявся в різних країнах по-своєму: якщо у Франції в оформленні інтер’єрів були присутні пишність і лоск, то в Англії Класицизм відрізняли раціоналізм і строгість. За часів правління Катерини Другої гідність, гармонія і розумна стриманість Класичного стилю підкорили Росію. Будівлі Петербурга і їх інтер’єри послужили прикладом для оформлення кімнат у дворянських садибах по всій території Російської Імперії.

Русский Класицизм – цілий напрям в архітектурі Росії кінця 18-19 ст. Російський класицизм відрізнявся від світового тим, що допускав еклектику (змішання з Класикою інших стилів).

Особливості класицизму в дизайні інтер’єрів

«Розпізнати» Класичний стиль в інтер’єрі неважко: досить уважно озирнутися на всі боки.

 • Стримані карнизи, колони, двері і вікна чітких обрисів, мармурові каміни – всі предмети обстановки прагнуть до прямокутної форми.
 • Колірна гамма інтер’єру витримана в світлих пастельних тонах.
 • Ніші просторих залів прикрашають статуї, точь-в-точь, як і в Античну епоху.
 • Орнаменти Класичного стилю зображують листя дуба або лавра, грецький меандр, але при цьому можна спостерігати в їх розташуванні певний порядок-симетрію.
 • Класицизм в дизайні інтер’єру передбачає присутність арок, ліпнини, напівколон і колон.

Класицизм в інтер’єрі кімнати: назад до традицій Античності

Фото інтер’єру в стилі Класицизм показує, наскільки відрізняється цей напрям в дизайні своєю впорядкованістю і передбачуваністю, респектабельністю і грунтовністю. Замовити дизайн квартири в Класичному стилі хай і не найдешевше рішення, але зате такий дизайн завжди залишається актуальним і незалежним від віянь моди.

 • Використовувані оздоблювальні матеріали

Класика не сприймає дешевого оздоблення: всі матеріали натуральні або унікальні, а відповідно і дорогі. Колони і напівколони зазвичай виготовлені з мармуру, ліпнина обов’язково ручної роботи (а не готова ліпнина «під класику»).

Стіни приміщення часто обтягують тканиною або обшивають панелями натурального дерева. В якості підлогового покриття використовують паркет, але в деяких приміщеннях (ванна кімната, кухня, хол) допустимо використання мармурової або кам’яної плитки.

Стеля в Класичному стилі, як правило, біла, прикрашена ліпними фризами.

 • Кольорова гама

Класична кольорова гамма уникає контрастів і яскравих відтінків. Всі відтінки спокійні, нейтральні, що робить загальну атмосферу Класичного інтер’єру заспокійливою. Найчастіше в матеріалах оздоблення, меблях і текстилі використовуються оливковий, бежевий, кремовий, світло-зелений і золотий кольори. Також допустимо використовувати всі коричневі відтінки (кольору натуральної деревини), але не забувати при цьому, що приміщення не повинно виглядати похмурим і темним. В меблевій оббивці і текстилі часто використовуються синій, синьо-зелений і пісочний кольори.

 • Освітлення інтер’єру в Класичному стилі

Для освітлення кімнати в Класичному стилі використовуються кришталеві люстри, світильники з прозорих каменів або дорогого скла. Люстра в Класичному стилі – справжній витвір мистецтва: це завжди найтонша обробка матеріалу. Дизайн інтер’єру в Класичному стилі фото показує, що розташовують люстру строго в центрі стелі: світло при цьому розподіляється рівномірно, що надає інтер’єру завершеного вигляду.

Крім стельових світильників часто прикрашають кімнати бронзовими свічниками (або люстрами, які імітують свічки плафонами). У кімнатах найчастіше можна побачити торшери в тканинних абажурах.

 • Текстиль та його місце в Класичному інтер’єрі

Парча, атлас, шовк – ось основні тканини, використовувані в декорі приміщень в Класичному стилі. Для вікон вибирають тканини, які добре драпіруються і підтримують форму, наприклад, плюш і важкий шовк. Штори в інтер’єрі часто доповнені ламбрекенами і де жабо. Підлоги часто застеляють дорогими килимами ручної роботи.

 • Меблі в Класичному стилі

Для виготовлення меблів використовують цінні породи дерева, дорогі оббивні тканини і натуральну шкіру. Меблі в стилі Класицизм – це завжди функціональні, комфортні, без «зайвого декору» предмети обстановки. Часто дерев’яні меблі покривають лаком, що робить інтер’єр легше, а самі меблі витонченіше. Як декор доречно в помірній кількості використовувати різьблення і позолоту.

Замовити дизайн будинку в Класичному стилі – це створити в ньому неповторну мистецьку композицію, де кожна деталь гармонує з іншими і ретельно підібрана.

Стиль Класицизм в дизайні інтер’єру квартири і інших приміщень: аксесуари та декоративні елементи

До вибору декору для Класичного інтер’єру слід підходити з усією відповідальністю: він повинен бути стриманим і солідним. Можна зупинити свій вибір на фарфорових виробах, антикваріаті, картинах, статуетках і сувенірах з мармуру і бронзи.

Картини в стилі класицизму – це пейзажі художників 17-19 століть, а також репродукції портретів і відомих картин релігійної спрямованості. Картини обрамляють у вишукані дерев’яні рами. Картина і малюнок на замовлення в стилі Класицизм, що переважно зображують краєвиди, стануть справжньою окрасою будь-якої кімнати.

Стиль Класицизм в інтер’єрі будинку: чому приділити особливу увагу

 • Дизайн спальні в Класичному стилі

Основним елементом спальні є ліжко, саме воно задає форму і стиль всім іншим елементам інтер’єру. Крім великого дерев’яного ліжка Класичний стиль передбачає наявність, тумбочки, комода, шафи, банкеток або стільців. Всі предмети меблів відрізняються округлими формами і плавними обрисами.

У кімнаті краще виглядає м’яке приглушене світло: з цим завданням відмінно впораються світильники в тканинних абажурах, часто виготовлених з того ж матеріалу, що і покривала. Зробити обстановку інтимною допоможуть також бра, встановлені на приліжкові тумбочках.

Красиво і завершено виглядає Класичний стиль в спальні, якщо шпалери і текстиль прикрашає однаковий візерунок. Спальня в стилі Класицизм – це рішення, перевірене часом і ознака бездоганного смаку.

 • Дизайн кухні в Класичному стилі

Кухня Класика – це завжди практично, стильно і функціонально. Кухонні гарнітури, виконані з масиву, заворожують своїми правильними формами і майстерним різьбленням. Колірна гамма меблів досить широка: від світло-кремових до темно-коричневих відтінків. Як декоративні елементи кухонних гарнітурів використовується їх інкрустування деревом цінних порід, шафки часто прикрашають стилізовані бронзові і позолочені ручки.

Кухня в стилі Класицизм, що дуже важливо, вимагає максимального «маскування» побутової техніки та сучасного кухонного начиння. Газова плита, холодильник, витяжка повинні бути вбудованими або захованими за дверцятами шафок. Великий масивний стіл, за яким зможе збиратися вся родина, – важливий елемент кухні в стилі Класицизм.

Прикрасити стіни приміщення можна натюрмортами в вишуканих оправах.

 • Ванна в стилі Класицизм

Ванна кімната в класичному стилі оздоблюється часто в білому або бежевому кольорі, а завдяки наявності позолочених елементів виглядає вельми урочисто. Підкреслити величність інтер’єру можна, використовуючи в якості підлогового покриття мармур.

Дзеркала в масивних позолочених або бронзових рамах, настінні свічники і канделябри додадуть ванні особливий шарм і розкіш.

 • Вітальня – класичний дизайн

Дизайн класичних віталень фото показує, що втілити стиль в інтер’єрі цього приміщення буває іноді набагато простіше, ніж реалізувати його в інших кімнатах квартири або будинку. Пояснюється це тим, що вітальня, як правило, саме просторе приміщення в будинку, також тут в більшій кількості присутній природне освітлення.

Прикрасить інтер’єр вітальні вишукана багатоярусна люстра з позолоченими елементами, підвісками з кришталю, додатковий акцент в кімнату привнесуть підлогові торшери.

Класицизм в мистецтві інтер’єру вітальні допоможуть підкреслити бронзовий годинник, важкі вази.

 • Кабінет в Класичному стилі

Оздоблення кабінету в класичному стилі сьогодні, напевно, одне з найбільш популярних рішень. Таке традиційне оформлення підкреслює солідність і статусність – в нашій студії ви можете замовити дизайн кабінету в Класичному стилі.

Краса Класики, як і будь-якого іншого стилю, складається з дрібниць. У кабінеті навіть найменші аксесуари на робочому столі не повинні суперечити загальної стильової спрямованості.

Стіни кабінету в Класичному стилі не обов’язково обклеювати шпалерами: можна використовувати тканину, замовити розпис стін, нанести декоративну штукатурку. Також, як варіант, частину стіни можна оббити дерев’яними панелями, а решту залишити гладкою. Стиль Класицизм фото кабінету показує наскільки доречно в інтер’єрі виглядають напівколони й колони, статуї і картини.

Квартира в стилі Класицизм – це завжди затребуване, елегантно і респектабельно. Класичний дизайн квартир формує стійкий образ достатку і стабільності.

Класика в оформленні нежитлових будівель та інтер’єрів

Риси класицизму настільки приваблюють своєю стриманою розкішшю, що цей стиль сьогодні – один з найпопулярніших для оформлення закладів громадського харчування. Вишукані меблі та дорогі аксесуари дозволяють додати ресторанам і барам необхідний для залучення клієнтів імідж.

Замовити дизайн офісу в Класичному стилі – значить продемонструвати надійність і грунтовність компанії.

Замовити дизайн інтер’єру в Класичному стилі ви можете в студії «Artinterior»! 

Довірити створення затишної, привабливої ​​до приємного проведення часу обстановки краще професіоналам: замовити дизайн квартири в Класичному стилі, котеджу або будинку в Класичному стилі ви можете у нас. Тільки за участю професійного дизайнера можна уникнути частих помилок, що допускаються при самостійному оформленні інтер’єру в такому серйозному стилі.

Київська студія дизайну «Artinterior» пропонує вам привнести в інтер’єр свого житла атмосферу затишку і благородної розкоші Класики.

В нашій студії ви можете замовити дизайн ресторану, кафе, офісу, салону-магазину одягу в Класичному стилі. Замовити дизайн магазина елітного декору в стилі Класицизм – дозволить вигідно представити свій асортимент споживачеві і в рази збільшити свої можливості в сфері продажів.

[easy-social-share]

ІСТОРИЧНІ СТИЛІ ІНТЕР’ЄРУ