Стиль Ампір в дизайні інтер’єру

Стиль Ампір – демонстративна велич

Стиль Ампір в дизайні інтер’єру квартири – це втілення імператорської розкоші, де чіткі форми і строгість класики дивовижно поєднуються з важкими прикрасами і урочистим декором. Будучи уособленням порядку, спокою і тиші, Ампір декор і сьогодні зберігає свою популярність: найчастіше його вибирають для оформлення вітальні або кабінету, вишуканих салонів, магазинів і бутиків.

Замовити дизайн квартири або будинку в стилі Ампір – це привнести в інтер’єр приміщення спокій і урочистість, розкіш і граціозність.

Студія дизайну «Artinterior» створить для вас унікальний інтер’єр і ви відчуєте себе в ньому справжнім імператором або імператрицею!

З історії появи Ампіру

Стиль Ампір з’явився на початку 19 століття у Франції, в період недовгого правління імператора Наполеона Бонапарта. Пафосний і пихатий Ампір був покликаний підкреслити велич і піднесеність Франції: такого ефекту можна було досягти, використовуючи пілястри, колони, військову атрибутику, цінні породи дерева і позолоту.

Незважаючи на те, що Ампір об’єднує в собі деталі і мотиви відразу декількох культур, він все ж має основну мету — донесення до людини значущості приміщення.

 – Важливо! Ампір і Класицизм мають одну важливу відмінність, яку не можна опускати: якщо Класицизм в першу чергу орієнтований на грецьку стародавність і культуру Афін, то в основі Ампіру лежить мистецтво Стародавнього Риму.

Ампір сьогодні: особливості стилю

Ампір в сучасному інтер’єрі – це розкішна обстановка, спокій, гармонія і виваженість у всьому.

Стиль Ампір в дизайні інтер’єру квартири, будинку, котеджу передбачає чисті форми, симетрію, хитромудрий дизайн. Стиль Ампір (фото) в житлових приміщеннях відрізняється деякою холодністю, однак, оформлений з урахуванням всіх стильових вимог, будинок підкорює моментально.

  • Спальня в стилі Ампір – це обов’язкове використання дорогих тканин (шовк, оксамит) і розкішних меблів. Якщо відповідні антикварні предмети обстановки знайти складно, то краще віддати перевагу меблям на замовлення, обов’язково виготовленим з натурального дерева (краще темних відтінків: червоне дерево або горіх), також в Києві наші фахівці, завжди можуть виготовити відповідну скульптуру на замовлення, додатково ми пропонуємо замовити розпис стін в стилі Ампір;
  • Ванна в стилі Ампір – це гранітна або мармурова підлога, прикрашена ліпниною стеля, велика кількість аксесуарів і переважання в інтер’єрі теплих пастельних відтінків. Ванна кімната в стилі Ампір, що важливо, повинна бути досить просторою, щоб вмістити необхідні предмети обстановки (наприклад, велике крісло – класичний елемент санвузла в стилі Ампір);
  • Кухня в стилі Ампір завжди «ошатна»: фасади кухонного гарнітура прикрашають вітражі, на стінах гравюри і картини в вишуканих рамах. Бажано, щоб віконні драпірування були підібрані в тон до кольору оздоблення стін.

Дизайн нежитлових приміщень в стилі Ампір

Якщо раніше Ампір можна було зустріти в оформленні палаців одружень, резиденціях послів і кабінетах впливових осіб, то сьогодні популярний стиль Ампір в оформленні магазину, весільного салону, готелів і навіть нічних клубів! І це цілком логічно: Ампір дозволяє приміщенню виглядати одночасно і офіційно, і святково.

  • Магазин в стилі Ампір характеризується впорядкованістю і, що важливо, саме цей стиль дозволяє розташовувати всюди дзеркала — можна сказати, що це його відмінна риса;
  • Стиль Ампір в інтер’єрі SPA-салону посприяє створенню умиротвореною обстановки, а цікаві колірні поєднання дозволять створити воістину максимально ефектний інтер’єр (поєднання чорного або білого кольорів з смарагдово-зеленими, бордовими і синіми відтінками);
  • Стиль Ампір в салоні текстилю, штор (гардин) – це відмінний варіант для оформлення приміщення: що може так добре підкреслити красу і розкіш тканин, як не вишукані дерев’яні меблі ?!

Сталінський Ампір

Окремо хотілося б трохи поговорити і про таке поняття, як «сталінський ампір в дизайні» – напрям, що зародився на території Радянського Союзу (період правління Сталіна). Для нього характерні такі риси:

  • Меблі в строгому стилі, виготовлені ​​з натуральної деревини, допустиме різьблення у вигляді зображень радянської символіки. Кількість меблів досить обмежена: платтяна шафа, обідній стіл, громіздкий письмовий стіл і шкіряний диван;
  • Як джерела світла відмінно підходять масивні люстри «під бронзу», прикрашені кришталевими підвісками.

Оздоблення інтер’єру і його обстановка створюються таким чином, щоб в кінцевому підсумку приміщення справляло враження строгості і сприяло працездатності.

Замовити дизайн інтер’єру в стилі Ампір ви можете в нашій студії дизайну! 

Ампір – досить складний для втілення в життя стиль і доцільніше замовити дизайн будинку або замовити дизайн квартири – студії дизайну.  Київські дизайнери студії «Artinterior» складуть проект з урахуванням всіх стильових особливостей і призначення приміщення, а також ваших власних побажань.

Замовити дизайн бутика, ресторану або салону в стилі Ампір ви також можете у нас: талановиті дизайнери створять дизайн інтер’єру приміщення, який обов’язково запам’ятатися всім вашим клієнтам.

У нас Ви можете замовити дизайн офісу в стилі Ампір або Сталінський Ампір — двох дійсно доречних для цього типу приміщень стильових напрямках!

Якщо Ви ще сумніваєтеся у виборі стилю інтер’єру, то подивіться на фото інтер’єрів в стилі Ампір – Ваші сумніви моментально розвіються!
Студія дизайну інтер’єру «Artinterior» працює по всіх містах України: Київ, Львів, Одеса, Харків, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ.

[easy-social-share]

ІСТОРИЧНІ СТИЛІ ІНТЕР’ЄРУ