Стиль Бароко в дизайні інтер’єру квартири, будинку, салону, офісу

Стиль Бароко: історія виникнення

Зародився стиль Бароко в Італії в 17 столітті і наповнив житло багатих італійців небувалою розкішшю, вишуканістю і вигадливістю.

З італійського «barocco» перекладається не інакше як химерність. Саме це слово може передати всю складність, демонстративність і помпезність цього стилю. Сьогодні стиль Бароко в дизайні інтер’єру квартири, будинку, салону, офісу покликаний підкреслювати високий статус і багатство власників.

Примітно! Під впливом європейського Бароко з’явився стиль російське бароко – стильовий напрям в архітектурі кінця 17 – початку 18 століть. Його ще часто називають «Наришкинським», так як деякі церкви були побудовані в цьому стилі саме на замовлення родини Наришкіних.

Характерні риси Бароко

Інтер’єр в стилі Бароко (фото) стає з кожним днем ​​все популярнішим. Перенести в інтер’єр палацову атмосферу можна, використовуючи:

 • Розкішний текстиль (парча, шовк, оксамит) і багате оздоблення (гобелени, ліпнина на стінах і стелі) – Бароко декор прагне до пишності й демонстративної величі;
 • Мальовниче оздоблення стелі та стін: можна замовити розпис стін в стилі Бароко;
 • Прикрасити інтер’єр можуть скульптури і витончені статуетки, часто зображують дітей, музикантів і прекрасних жінок. Якщо таких немає – в Києві можна замовити скульптуру на замовлення;
 • Меблі, прикрашені вишуканою різьбою, покриті позолотою або бронзою, з оздобленням шпоном дорогої деревини, оздоблені мозаїкою і цінним металом – як варіант, можна зробити меблі на замовлення. Київські майстри допоможуть виготовити меблі, яки привнесуть в інтер’єр особливий шарм палацової розкоші.

Як повинні виглядати меблі

Меблі в стилі Бароко повинні обов’язково виглядати презентабельно і дорого. Їм притаманні:

 • Тканинна оббивка;
 • Лакування і позолота;
 • Вигнуті ніжки;
 • Складне різьблення.

Столи і стільниці в цьому стилі часто прикрашаються мозаїкою, спинки крісел і дивана мають відігнуті назад спинки. Для Бароко характерні такі меблі, як атаманкі, буфети, комоди і двостулкові шафи.

Колір меблів часто збігається з кольором оздоблення стін, але може бути і контрастним. Красиво, наприклад, на тлі світлих бежевих стін і позолочених елементів виглядають меблі, оббиті бордовою тканиною.

Кімната в стилі Бароко: секрети оздоблення інтер’єру

Відразу варто відзначити, що стиль Бароко підходить для дизайну просторих приміщень: в іншому випадку, масивні меблі буде візуально звужувати невелику кімнату.

Для того щоб інтер’єр приміщення був пізнаваний, слід використовувати такі матеріали, як кришталь, натуральний камінь, дорогі породи дерева, мармур і обов’язково позолоту.

 • Кухня в стилі Бароко – це пишні форми кухонних фасадів з багатим різьбленням і позолотою, вигнуті ніжки меблів, кришталева люстра. Обриси меблів повинні бути плавними, спинки стільців округлими. Важливий момент: на кухні в стилі Бароко сучасна побутова техніка повинна максимально «маскуватися».
 • Спальня в стилі Бароко також відрізняється великою кількістю різьблення на предметах обстановки. Стеля в спальні, як правило, рясно прикрашається ліпниною. Вікна в кімнаті бажано завісити важкими шторами. У кольоровій гамі переважають всі відтінки золотого, бежевий, бордовий, червоний і коричневий кольори.
 • Ванна в стилі Бароко не менше химерна, ніж інші кімнати в будинку: вишукані позолочені крани, мармурове оздоблення раковини, мозаїка на стелі і розпис стін. Безпрограшно буде виглядати в ванній кімнаті велике дзеркало в дорогій оправі.

Оздоблення стін, стелі та підлоги в стилі Бароко

У процесі дизайну приміщення в стилі Бароко важлива кожна деталь: так, особлива увага приділяється декоративному оформленню стелі, стін, матеріалу підлогового покриття.

Стеля в стилі Бароко часто є фрескою (картиною), обрамлену ліпниною. Допускається біла стеля, але знову в декоративному обрамленні. Сучасний ринок будматеріалів дозволяє вибрати підходящий варіант вже готової стельової прикраси.

Стіни в стилі Бароко не пріємлют площину: кожна частина стіни повинна нести певне смислове навантаження. Для цього можна використовувати картини і дзеркала в гарній рамі, напівколони, непоганим рішенням може стати камін (або його імітація).

Пол в стилі Бароко може бути мармуровим або керамогранітним. Ділянку прямо під люстрою бажано також виділити: можна використовувати інкрустацію, килими.

Бароко в дизайні нежитлових приміщень

Стиль Бароко (фото) покликаний підкреслити багатство і шик обстановки інтер’єру. І саме завдяки урочистості і пишності, які він привносить в інтер’єр, Бароко завжди залишається популярним в дизайні ресторанів, готелів і магазинів.

 • Замовити дизайн ювелірного салону в стилі Бароко – це просто «зануритися» в розкіш! Велика кількість світла, атмосфера величі – який фон для ювелірних прикрас може бути краще ?!
 • Стиль Бароко в інтер’єрі магазину, незважаючи на свою помпезність, сприймається досить легко;
 • Стиль Бароко в інтер’єрі салону хутряних виробів (хутра, хутра) – прекрасний варіант оформлення простору. Вишукана колірна гамма і велика кількість дзеркал будуть привертати увагу покупців, а сам стиль, як не можна краще, передасть красу пропонованих товарів.

Замовити дизайн інтер’єру в стилі Бароко ви можете в студії «Artinterior»! 

Очевидно, стиль Бароко – досить складний для самостійного втілення. Тому краще звернутися до фахівців.

Студія дизайну «Artinterior» пропонує вам послуги досвідчених дизайнерів.  Ми зможемо ефектно відтворити розкішну обстановку минулих епох в вашому приміщенні, щоб ви змогли в повній мірі насолодитися красою та вишуканістю стилю Бароко.

  –  У нашій студії можна замовити дизайн будинку в Києві (Одесі, Львові, Дніпропетровську, Харкові) – наші фахівці реалізують всі ваші побажання щодо оформлення інтер’єру.

  –  Замовити дизайн квартири в стилі Бароко або замовити дизайн офісу, ресторану або бутіка в цьому стилі – ви також можете в студії  «Artinterior».

Ви гарантовано залишитеся задоволені результатом нашої співпраці!

У всі часи люди вважали за краще розкіш і шик. Стиль Бароко здатний краще всього передати любов до комфорту і підкреслити достаток!

[easy-social-share]

ІСТОРИЧНІ СТИЛІ ІНТЕР’ЄРУ