Стиль Маньеризм в дизайні інтер’єру

Стиль Маньеризм в дизайні інтер’єру будинку або квартири – це підкреслене відчуття величі, шику і розкоші. У такому інтер’єрі все виглядає багато: це інтер’єр немов з паралельного світу, в якому все театрально, награно, помпезно і пафосно. Інтер’єру в цьому стилі властиві незвичайні або химерні ефекти, пов’язані з розмірами, освітленням або перспективою, певний гротеск і яскраві кольори.

Італійський Маньеризм – це перехідний стиль між масивними і величними формами Ренесансу і пишним Бароко.

Цікаво: Бароко – Маньеризм. Деякі фахівці не визнають Маньеризм окремим самостійним стилем, а скоріше вважають його «раннім Бароко».

З історії

Стиль Маньеризм зародився в Італії в середині 16 століття і зберігав свою популярність протягом чверті століття. Свою назву стиль одержав завдяки сучасникам, що ототожнювали його з епохою Відродження, її кращими досягненнями (від італ. Manierismo – химерність).

Характерні особливості стилю

Інтер’єру в стилі Маньеризм властива хаотична організація форм:

 • Перевантаженість інтер’єру деталями, спотворення пропорцій;
 • Джерела світла можуть розташовуватися в самих незвичних місцях;
 • Використання псевдо-статуй, ліпнини та псевдо-барельєфів;
 • Застосування кольорового мармуру (керамічної плитки «під мармур»);
 • Виразність форм;
 • Золоті та срібні, бронзові інкрустації (оригінал або імітація);
 • Помилкові двері і вікна виглядають дуже реалістично і помпезно;
 • Надмірна прикраса інтер’єру фресками і орнаментами.

Маньеризм інтер’єр – це розпис стін і стель, прикраса фресками, використання орнаментів. Кількість подібного декору в рази перевищує звичні і допустимі норми, але саме за рахунок цього стиль Маньеризм і сьогодні знаходить прихильників. Більшість елементів є підробкою, проте ідентифікувати її дуже складно.

Меблі в стилі Маньеризм також химерні і рясніють декоративними елементами. Як і все інше в цьому стилі, меблі виглядають розкішно – ідеально використовувати для обстановки приміщень антикварні копії часів меблювання римських палаців 16-17 століть. Меблі в даному стилі зазвичай масивні і можуть бути різних відтінків (срібло, бронза, мідь). Тканини оббивки відрізняються яскравістю і візерунчастостю.

  – У всіх елементах інтер’єру та декору форма переважає над змістом, а краса окремо взятої деталі важливіше загальної краси.

Завдяки рясному використанню орнаментів вдається домогтися виразності ліній.  Кімната в стилі Маньеризм відрізняється своєю яскравістю та ефектністю, незважаючи на те, що кольори можуть не поєднуватися між собою. Маньеризм і сьогодні користується популярністю, правда в чистому вигляді для оформлення житлового простору його використовують рідко: як правило, люди використовують його в поєднанні з іншими стилями.

Д ізайн інтер’єру в стилі Маньеризм може стати відмінним варіантом для обстановки готелю або магазина ювелірних прикрас: це обов’язково підкреслить розкішність обстановки, її дорожнечу. Стиль Маньеризм в інтер’єрі розкішного готелю зможе вразити своєю химерністю людей навіть з самою сміливою уявою.

Стиль Маньеризм в інтер’єрі магазину ювелірних прикрас обов’язково приверне покупців: яскраві колірні поєднання, живопис і візерунки – ефектний фон для коштовностей.

Оформлення кімнат: текстиль та декор в стилі Маньеризм

Вітальня в стилі Маньеризм або кухня в стилі Маньеризм – будь-яке приміщення, витримане в даному стилі відрізняється великою кількістю декору і аксесуарів.

 • На підлозі можна постелити килим: як правило, він або однотонний, або з геометричними мотивами.
 • Текстиль в інтер’єрі «під стать» всієї обстановці: барвистий, з численними візерунками, можливо з використанням срібних і золотих ниток.
 • Картини в стилі Маньеризм – це репродукції робіт багатьох відомих художників, серед яких особливо популярні Джорджо Вазарі, Франческо Сальвиати і Доменіко Беккафума. У картинах присутнє звернення до емблематиці і символіці.

Насичений орнаментами, фантастичними формами і гротеском декор є повною протилежністю делікатній класиці та її традиціям.

Стиль Маньеризм в інтер’єрі будинку і квартири: ідеї

Замовити дизайн будинку в стилі Маньеризм або замовити дизайн квартири в цьому стилі – це за допомогою ефектних копій створити ілюзію пишноти і багатства королівського палацу. Живописні полотна із зображенням епічних сцен, оформлені в масивні рами, бронзові свічники і люстри, канделябри і дзеркала.

За часів популярності Маньєризму будинки активно прикрашали аксесуарами «під слонову кістку». Аксесуари та декор відображають багатство власника житла. Це можуть бути предмети, виконані в різних стилях: статуетки в стилі Ренесанс, дзеркала в стилі Бароко або класичні свічники. Але, в ідеалі, аксесуари повинні бути антикварними (якісними копіями).

Основою інтер’єру можуть стати класичні елементи: фризи і колони, а в квартирі створити ілюзію простору можна за допомогою великих дзеркал. Стиль Маньеризм (фото) в інтер’єрі відрізняється крайньою перевантаженістю приміщення деталями, на відміну від ренесансної збалансованості.

Інтер’єр в стилі Маньеризм, де ставка зроблена на живопис – килими, аксесуари, текстиль та окремі предмети меблів, стане «подобою» дорогої палати палацу при мінімальних витратах.

Будинки в стилі Маньеризм (фото) кардинально відрізняються від усіх інших: вони володіють особливим шармом і таємничістю.

Замовити дизайн інтер’єру в стилі Маньеризм ви можете в «Artinterior»! 

Для того щоб створити дизайн по справжньому чудового інтер’єру в стилі Маньеризм, слід завчасно детально продумати майбутню обстановку, узгодити всі нюанси з професіоналом. Замовити дизайн квартири в стилі Маньеризм або замовити дизайн будинку, салону, бутика, або іншого приміщення в цьому стилі, можна в нашій студії. 

«Artinterior» створить розкішний – «химерний» і вишуканий, а не «аляповатий» інтер’єр. Створення обстановки в стилі Маньеризм – завдання технічно складне і вимагає залучення до процесу багатьох фахівців і застосування професійної 3d візуалізації інтер’єру.

Дизайн-студія «Artinterior» втілить всі ваші побажання в реальність!

[easy-social-share]

ІСТОРИЧНІ СТИЛІ ІНТЕР’ЄРУ