Стиль Арт-деко (Ар-деко) в дизайні інтер’єру

Арт-деко або «зоряний стиль»

Стиль Арт-деко в дизайні інтер’єру квартири, будинку, офісу, салону, ресторану – це успішне співіснування єгипетських та індійських елементів, африканського мистецтва і стилю Ампір. Таке змішання складових виглядає завжди дуже барвисто і сміливо.

Стиль Арт-деко в інтер’єрі характеризується своєю витонченістю і легкістю, для нього характерно об’єднання в цілісну композицію екзотичних і досить звичайних матеріалів. Можливо, саме завдяки цим особливостям стиль Арт-деко – один з найбільш найпопулярніших стилів інтер’єру.

Важливо! Ар-деко і Ар-нуво – два абсолютно різних стильових напрямки, відмінності яких один від одного дуже істотні! Також важливо відзначити, що «Ар-нуво», з його звивистими, плавними обрисами з явною тенденцією до асиметрії, є прабатьком стилю «Ар-деко».

Поява і коротка історія стилю Арт-деко

Арт-деко з’явився у Франції (Париж) в проміжок між першою і другою світовими війнами, потім моментально широко поширився на території США (сьогодні в архітектурі і дизайні існує поняття «американський Ар-деко») і Європи. Свою назву стиль одержав від виставки декоративного мистецтва (1925 рік), що проводиться в Парижі.

У 20-х — 30-х роках минулого століття в Америці і Європі в стилі Арт-деко були витримані дуже багато домашніх і громадських інтер’єрів. 

Примітно! Раніше Арт-деко називали «обтічним модерном», «зигзаг модерном» або «джаз модерном».

Головні вимоги при створенні інтер’єру в стилі Арт-деко

Будинки в стилі Ар-деко вимагають обов’язкового дотримання деяких правил дизайну:

 • По-перше, всі предмети обстановки (меблі Ар-деко, аксесуари і використовувані матеріали) повинні виглядати презентабельно і дорого;
 • По-друге, кімната в стилі Арт-деко повинна бути витримана в певній впорядкованій кольоровій гамі;
 • По-третє, весь декор повинен бути ретельно підібраний, в інтер’єрі повинен простежуватися саме стиль Ар-деко, не повинно складатися враження хаосу і «несмаку».

Характерні риси стилю Ар-деко

У процесі дизайну інтер’єру в даному стилі дизайнери використовують такі елементи Ар-деко:

 • Мотиви модерну: плавні лінії, що нагадують хвилі і рослинні форми;
 • Цінні екзотичні матеріали: крокодиляча шкіра, слонова кістка, перли і перламутр, цінна деревина;
 • Картини на замовлення в стилі Арт-деко з зображенням жінок, пустелі і пальм, драконів та інших казкових тварин;
 • Арт-деко візерунки і Арт-деко орнамент вигадливі, геометричне, часто побудовані на колірному контрасті;
 • Дзеркало Ар-деко, як правило, обрамляє масивна рама бронзового кольору;
 • Люстри Арт-деко завжди розкішні, вишукані і досить об’ємні.

Житлові приміщення в стилі Арт-деко – деталі інтер’єру

Стиль Арт-деко в інтер’єрі будинку, котеджу, квартири досить популярний сьогодні завдяки не тільки своїй еклектичності, а й оригінально підібраним сполученням кольорів, хитромудрості ліній і чіткості форм.

 • Стиль Ар-деко (фото) може бути яскраво виражений в інтер’єрі ванної кімнати шляхом використання контрастної плитки, мозаїки, позолочених і бронзових аксесуарів. Ванна в стилі Ар-деко – це використання якісної і дорогої сантехніки, мармуру і коштовного каміння. Як аксесуари можна використовувати вази з орнаментом, фонтани;
 • Спальня в стилі Арт-деко має передбачає створення розкішної, але при цьому комфортної обстановки. «Поставити стиль» в приміщенні допоможуть ефектні аксесуари, світильники Ар-деко і розумно підібраний текстиль. Відмінно в спальні будуть виглядати штори з драпіровкою, шовкові або атласні подушки і покривала;
 • Кухня в стилі Арт-деко може бути прикрашена посрібленими або позолоченими свічниками, картинами і оригінальними вазами. Фасади кухонного гарнітура роблять з натурального дерева і прикрашаються ефектними ручками. Робоча поверхня може бути виконана з натурального мармуру або каменю;
 • Ар-деко вітальня під час оформлення вимагає максимальної уваги, адже в цьому місці проводиться велика частина вільного часу. В якості меблів виступають зручні дивани і крісла. Як правило, вони досить прості, і дорожнечу їх підкреслюють лише натуральні тканини оббивки. Прикрашають інтер’єр вітальні дорогі килими ручної роботи, шовкові або оксамитові штори, витончені торшери.

Переваги вибору стилю Арт-деко для обробки приміщень

Крім квартир і будинків в стилі Арт-деко також можна витримати приміщення офісного типу, магазини, ресторани, салони краси та інші нежитлові об’єкти. Цей яскравий стиль стане справжньою прикрасою будь-якого приміщення. Крім того, нестандартний підхід до оформлення торгових об’єктів допоможе залучити покупців.

 • Стиль Ар-деко в дизайні інтер’єру салону краси обов’язково запам’ятається: розкішне обрамлення дзеркал, кришталеві світильники, приємна на дотик оббивка крісел і крісел. Перукарня (перукарський салон) в стилі Арт-деко не менше ефектна: увагу клієнтів можна залучити вишуканими декоративними аксесуарами і картинами в дорогих рамах;
 • Дизайн офісу в стилі Ар-деко дозволяє ефектно розмежувати робочу зону від зони спілкування і відпочинку: в подібних цілях можна використовувати прийоми освітлення і колірної контраст;
 • Дизайнерський бутик в стилі Ар-деко – це завжди красиво, цікаво і нестандартно. Замовити дизайн бутика в цьому стилі – це в рази збільшити конкурентоспроможність і кількість покупців. Варто зазначити, що стиль Ар-деко в інтер’єрі магазину одягу обов’язково повинен створювати професіонал: в іншому випадку ефект часто буває зворотним;
 • Стиль Арт-деко в інтер’єрі готелю, ресторану, нічного клубу — сьогодні один з найбільш затребуваних.

Замовити проєкт в стилі Арт-деко ви можете в студії дизайн інтер’єру «Artinterior»! 

Вам сподобався стиль Арт-деко?  Як бачите, Арт-деко в дизайні інтер’єру вимагає не тільки фінансових витрат, але і знання багатьох тонкощів цього стилю. Фото інтер’єру в стилі Арт-деко завжди вражає і притягує і, якщо ви хочете, щоб обстановка вашого будинку (приміщення) виглядала «як з картинки» – звертайтеся до нас. Київські замовники давно оцінили якість пропонованих нами послуг дизайнера! 

  – У нас же ви можете замовити дизайн квартири в стилі Арт-деко або замовити дизайн будинку в цьому стилі. Стиль Арт-деко — це вибір сміливих, неординарних і впевнених у собі особистостей. Дизайн-студія «Artinterior» створить виразний і трохи зухвалий дизайн вашого будинку або квартири в стилі Арт-деко.

  – Якщо ви захочете замовити дизайн офісу, салону, ресторану або шоу-руму в стилі Арт-деко – ми з радістю створимо для вас інтер’єр стильний, зручний і функціональний – який продемонструє шик і розкіш цього ефектного стилю.

Ми зможемо втілити в життя будь-які ваші побажання!

[easy-social-share]

ІСТОРИЧНІ СТИЛІ ІНТЕР’ЄРУ