Стиль Постмодернізм в дизайні інтер’єру

Постмодернізм інтер’єр – це відмова від стереотипів, дивовижне і гармонійне поєднання елементів різних стилів. Тут все побудовано на контрасті: прямі лінії поєднуються з кривими і звивистими, яскраві відтінки гармоніюють з блідими, присутнє в інтер’єрі і контрастне поєднання фактур. Стиль Постмодернізм в дизайні інтер’єру будинку або квартири – це завжди функціональна, приваблива і ексклюзивна обстановка.

Сьогодні Постмодернізм стиль більш ніж просто популярний: його вибирають власники клубів, офісів, салонів краси і ресторанів. Даний стиль припаде до душі і тим, хто бажає нестандартно підійти до дизайну свого житла, людям творчим і креативним.

Історична довідка

На початку ХХ століття класичний тип мислення епохи (історичного) Модерну змінився на некласичний. Для фіксування ментальних особливостей нової епохи, яка радикально відрізнялася від попередньої, потрібен був новий термін. Сучасний стан науки, культури і суспільства в цілому в середині минулого століття було охарактеризовано Ж.-Ф. Ліотаром як «стан постмодерну». Зародження постмодерну відбулося в 50-70-ті роки ХХ століття, воно пов’язане і стилістично випливає з процесів епохи Модерну як реакція на кризу її ідей. 

Постмодернізм в архітектурі проявив себе дуже яскраво, в деякому сенсі антагоністично Модерну. Декоративні орнаменти застосовані в активних і кричущих тонах, відбулося об’єднання в рамках одного стилю декоративних елементів і прийомів, властивих стилям різних історичних епох. У постмодернізмі вони комбінуються незвичайним чином і часто представляються в незвичному контексті.

Багато істориків вважають, що з’явився Постмодернізм в мистецтві раніше – ближче до початку ХХ століття. Але, не дивлячись на те, що не можна назвати точну дату появи даного стилю, можна з упевненістю сказати – епоха Постмодернізму триває і донині. Зародившись в ХХ столітті Постмодернізм продовжує надихати на створення нових тенденцій в оформленні сучасного інтер’єру. Цей стиль – відправний пункт в створенні дійсно яскравого дизайну, орієнтованого, в першу чергу, на сучасних людей.

Характерні риси Постмодернізму в інтер’єрі приміщень

Інтер’єр в стилі Постмодернізм – це свобода творчості і прояву фантазії, порушення звичних схем і пропорцій. Сучасний Постмодернізм – це дивовижне поєднання (часто іронічне) Готики, Ампіру, Класики і Бароко, але при цьому особлива увага приділяється рисам історичного Модерну – попередника постмодерну. Стиль Пост-Модерн в сучасній інтерпретації, являє собою компроміс між Модерном історичним і сучасним Модерном Contemporary, чого не скажеш про історичний Ретро-Постмодернізм середини ХХ століття.

Модерн і Постмодернізм нерозривно пов’язані: другий є продовженням першого, з додаванням історичних ноток сучасності. Постмодернізм немов згладжує чіткий порядок модерністських правил і засад. Стиль Постмодернізм в інтер’єрі будинку дозволяє підкреслити індивідуальність, зробити обстановку дійсно барвистою і декоративною. Варто зазначити, що стиль Постмодернізм (фото) в інтер’єрі багатогранний: для кожної країни або континенту можна виділити окремі етнічні особливості.

Енергійний і яскравий стиль Постмодернізм в інтер’єрі квартири, будинку, офісу виглядає завжди оригінально і реалістично.

Розглянемо на прикладі окремих приміщень особливості стилю:

  • Кухня в стилі Постмодернізм і вибір кольору

Дизайн в стилі Постмодернізм не накладає певні обмеження у виборі кольору. Однак, кращими є насичені та яскраві кольори, перламутрові і флуоресцентні відтінки. Інтер’єр кухні в даному стилі можна витримати і в відтінках кольору «металік».

На кухні, як і у всіх інших приміщеннях, не варто рясно використовувати «кричущі» кольори: вони важко сприймаються. Досить обмежиться яскравими аксесуарами на приглушеному і стриманому фоні.

При виборі колірної гами необхідно керуватися призначенням приміщення (створенням необхідної для нього атмосфери).

  • Вітальня в стилі Постмодернізм, оздоблення стін і стелі

Як правило, стіни в стилі Постмодернізм роблять монохромними. Можна прикрасити стіни аерографією, вставками зі скла або металу. Як варіант, в стіні вітальні можна обладнати нішу з підсвічуванням.

Стелю в даному стилі можна зробити багаторівневу, що дозволить вигідно «пограти» з освітленням. Зазвичай стеля однотонна, але коли потрібно створити якийсь ефект, дизайнери вдаються до яскравих фарб.

Меблі в стилі Постмодернізм

В одному приміщенні в стилі Постмодернізм можна зустріти як меблі суворої форми, так і обтічної. Для виготовлення меблів використовується штучна шкіра, хромовані або нікельовані матеріали. Предмети обстановки можуть бути симетричних і асиметричних форм, переважають динамічні і вільні лінії.

В інтер’єрі в стилі Постмодернізм можна використовувати меблі, які трансформуються і футуристичні меблі. Однак не слід перевантажувати інтер’єр: предметів обстановки не повинно бути дуже багато.

Декор і аксесуари

Кімната в стилі Постмодернізм може бути прикрашена яскравими і насиченими картинами, постерами і плакатами. Предмети мистецтва, представлені в інтер’єрі, відрізняються сміливістю: так, картини можуть бути виконані в дусі дадаїзму або абстракціонізму. Добре впишуться в обстановку предмети з кольорового скла: кульки, посуд, вази. Можна використовувати барвисті керамічні або пластикові статуетки.

Освітлення в стилі Постмодернізм – свого роду декор: воно дуже різноманітно. В одному приміщенні прекрасно «уживаються» яскраві галогенові і неонові світильники і велика центральна люстра незвичайної форми.

Варто пам’ятати, що при оформленні інтер’єру в даному стилі важливо не перестаратися з декором: химерних предметів мистецтва має бути в міру.

Постмодернізм від студії дизайну інтер’єру «Artinterior»

Ви можете замовити дизайн квартири в стилі Постмодернізм або замовити дизайн будинку в стилі Постмодернізм в нашій студії. Професійні дизайнери «Artinterior» створять стильний і функціональний інтер’єр, що повністю відповідає вашому естетичному сприйняттю і побажанням, з урахуванням всіх особливостей вашого приміщення.

Замовити дизайн офісу в стилі Постмодернізм ви також можете в нашій студії. Стиль Пост-Модерн в дизайні інтер’єру офісу – це, в будь-якому випадку, ставка на оригінальність, яскравий інтер’єр, що подарує натхнення співробітникам компанії та клієнтам. Такий дизайн – відмінне рішення для інтер’єру офісу, де працюють творчі і неординарні особистості. 

Для тих, хто бажає йти в ногу з часом і мріє про красивий і функціональний інтер’єр, київська студія «Artinterior» пропонує послуги професійних дизайнерів – ми створимо сміливий і яскравий дизайн інтер’єру, який відповідає всім вашим побажанням!

[easy-social-share]

ІСТОРИЧНІ СТИЛІ ІНТЕР’ЄРУ