Бунгало стиль в сучасному інтер’єрі

Колонізатор на відпочинку: як оформити житло в стилі Бунгало?

Бунгало стиль в сучасному інтер’єрі рік від року стає все більш популярним. Причин на те кілька, але найвагоміша з них – прагнення більшості наших сучасників створити в своєму житлі атмосферу відпочинку, затишку і спокою.

Стиль Бунгало в інтер’єрі квартири відмінно справляється з цим завданням. Судіть самі: що може після напруженого трудового дня налаштувати на релакс більше, ніж житло, оформлене в колоніальному ключі? Тим більше, якщо врахувати той напружений ритм життя, який став для переважної більшості наших співгромадян реальністю.

Саме тому, якщо ви хочете замовити дизайн інтер’єру в Києві, наприклад, для міської квартири з терасою або будинку на березі Київського моря, кращого стилю просто не знайти.

Копнемо глибше: витоки стилю Бунгало

Коли британські колоністи міцно влаштувалися в Індії, їм довелося зіткнутися з капризами місцевої погоди: сильна спека і вологість змушували європейських гостей переглянути свої переконання щодо жител. Британські особняки виявилися тут абсолютно непридатними, зате будиночки місцевих жителів припали колонізаторам до душі.

З тих пір Бунгало стиль в інтер’єрі вийшов за межі Індії, і зокрема – за межі її провінції під назвою Бенгалія, де, власне, і зародилося даний напрямок. Тепер ця течія геть позбавлена географічної прив’язки: житло, оформлене в стилі Бунгало, в Києві або будь-якому іншому європейському місті – не рідкість.

Відмінні риси напрямку

 • Стиль Бунгало в дизайні інтер’єру будинку або котеджу має одну впізнавану усіма особливість – це невисокі стелі. Так уже склалося історично, що будиночки в Індії мали горизонтальну, а не вертикальну форму пропорцій, і чим ширше вони були – тим вважалося краще. З цієї ж причини немає сенсу братися за оформлення приміщення в подібному ключі, якщо в будинку є другий поверх.
 • Вітальня – серце будинку. Ця кімната вважається головною, і всі інші приміщення прилаштовуються саме до неї.
 • Житловий простір має бути використано по максимуму, але ні в якій мірі не захаращено. Просторі приміщення зобов’язані мати лише найнеобхідніші меблі, які повинні бути простими і лаконічними.
 • Вбудовані меблі – ще одна «фішка» цього стилю. У такому інтер’єрі немає місця громіздким комодам і величезним білизняним шафам. Зате їх вбудовані аналоги – ось гідна знахідка для інтер’єру в цьому стилі.
 • Легкість – ще одне гасло дизайну інтер’єру будинку, котеджу або квартири в стилі Бунгало. Меблі і штори повинні бути не надто масивними.
 • Дуже важливо пам’ятати про грамотне використання аксесуарів. Декоративних штучок в приміщенні повинно бути не надто багато, але і повністю ігнорувати їх теж не має сенсу. Добре впишуться в стиль Бунгало плетені циновки з трави або очерету, коване кашпо з екзотичною домашньої рослиною, домоткані килимки і покривала, а також посуд з етнічними візерунками. Також можна використовувати натуральну або штучну шкіру дикої тварини, яка накидається на підлогу або вішається як трофей на стіну.
 • Важливе місце відводиться природним матеріалам. Натуральний текстиль, дерево, бамбук, очерет, глина та шкіра – у фаворитах.
 • Підлоги і стеля повинні бути оформлені натуральними (або імітуючими) матеріалами. Найкраще на цю роль підійдуть дерев’яні дошки і балки. Якщо немає можливості використовувати природні складові, можна вдатися до ламінату.
 • Поговоримо про стіни. Бунгало стиль в дизайні інтер’єру передбачає декоративну штукатурку, паперові шпалери з етнічними мотивами або так званий ефект мазанки.
 • Прийшла черга звернутися до вікон. Тут немає особливих обмежень: хоч і бажано, щоб вони були великі (до підлоги). На жаль, в сучасних квартирах знайти планування з такими вікнами досить-таки складно. Що ж до їх оформлення, то колоритно впишуться в інтер’єр в стилі Бунгало джутові жалюзі та рулонні штори, легкі однотонні гардини з бавовни або льону або важкі портьєри щільної фактури.
 • Що стосується колірної гамми, то в особливій пошані натуральні відтінки. Бежевий, кремовий, білий, жовтий, всі відтінки коричневого, охра, приглушено-червоний, оранжевий, синій, зелений – всі ці кольори припадуть дуже до речі.
 • Якщо ви бажаєте отримати реалістичний дизайн інтер’єру в стилі Бунгало для квартири, апартаментів, бази відпочинку або готелю, бажано подбати про те, щоб була велика тераса або хоча б балкон з дерев’яними поручнями і таким же покриттям підлоги.

Де стиль Бунгало буде виглядати краще за все?

Як ми вже відзначили, оформлення приміщення в цьому стилі добре підходить для будинків, квартир з терасою і котеджів. Відмінно буде виглядати дизайн інтер’єру будинку на березі річки чи моря – бажано, щоб з вікон відкривався гарний вид. Також можна оформити в стилі Бунгало офіс, кафе, ресторан, магазин – звичайно, тільки в тому випадку, якщо тематика приміщення буде відповідати обраному стильовому напрямку.

Замовити дизайн інтер’єру в стилі Бунгало ви можете в студії «Artinterior»!

Замовити дизайн інтер’єру в Бунгало стилі – відмінне рішення. Однак якщо воно буде реалізовано абияк, не чекайте якісного результату.

Здавалося б, подібний напрямок досить простий і нехитрий, проте при неправильній реалізації ви ризикуєте отримати приміщення, оформлене по-дилетантськи.

Ви ж не хочете цього? В такому випадку ми чекаємо вас в дизайн-студії «Artinterior» , де наші дизайнери та архітектори готові якісно втілити в дизайн-проект інтер’єру всі ваші побажання!

[easy-social-share]