Еко-стиль (Екостиль) в дизайні інтер’єру

Чистий, спокійний і при цьому сучасний Еко-дизайн в інтер’єрі поєднує в собі природну гармонію і концептуальний підхід до оформлення приміщення. Стиль Еко в дизайні інтер’єру – це свобода самовираження в межах ідеї житла, заснованого на злитті з природою. Це краса, екологічність і природність. Завдяки цим складовим все більш популярним стає Екостиль в дизайні інтер’єру сучасної київської квартири або Еко стиль в дизайні заміського будинку.

Офіс, магазин або будинок в стилі Еко – це:

 • Тільки натуральні оздоблювальні та декоративні матеріали;
 • Синтез природного початку і сучасних форм;
 • Природна колірна гамма: відтінки коричневого, зеленого, синього, білого, світлі тони жовтого і блакитного, а також бежевий, пісочний;
 • Противага високотехнологічним, індустріальним напрямками дизайну інтер’єру;
 • Вираз прагнення людини до гармонії з природою, її природною красою;
 • Безпека матеріалів, використовуваних при оздобленні і оформленні.

Кімната в Екостилі – це простір світла, повітря, зелені і тепла. Цьому стилю властиві природна простота і естетика, чистота і екологічність.

Особливості стилю

Меблі

 • Меблі в Еко-стилі – це тільки натуральні матеріали (дерево, в меншій мірі камінь) і незвичайні форми. Еко-стиль тяжіє до плавних, чітких ліній. Дизайн квартири в стилі Еко не мислим без стильних дерев’яних стільців химерної форми, зручного м’якого дивана, широкого ліжка, оригінальних крісел.
 • Оригінально виглядають в такому інтер’єрі плетені меблі, а також меблі, виготовлені з цілісного деревного масиву.
 • Недоречне вигадливе оздоблення, присутність пластикових деталей, строкатість.
 • На кухні можна оживити інтер’єр столом з цільного пня або стільницею з каменю.

Текстиль

 • Перевага віддається натуральним тканинам: льон, бавовна, шерсть і т.д.
 • Тканинна оббивка на меблях повинна виглядати просто, але дорого. Екодизайн не сприймає економії на матеріалах: все повинно бути натуральним, красивим і екологічним.
 • Скатертина, штори, пледи – усюди доречні рослинні або тваринні принти. Оббивка меблів може бути однотонною, а декоративні подушки – більш яскравого відтінку того ж кольору або прикрашені принтами (листя, фігурки тварин, дерева, квіти і т.д.)
 • Не варто забувати і про колірну гамму: пісочний, зелений, білий, бежевий, блакитний – ідеальні тони для текстильних виробів.
 • Цікаво буде виглядати килим, що імітує траву. Можна купити і менш екстравагантний килим: непомітний колір і приємна фактура – ось, що повинно відрізняти килим в Еко-стилі. По килиму має бути приємно пройтися босоніж.

Декор і оздоблення

Стиль Еко в дизайні інтер’єрі квартири або будинку не допускає перевантаженості інтер’єру: в приміщенні повинно бути просторо і світло.

 • Основний фон – світлий, деревні і сині відтінки доповнюють білу, пісочну або світло-зелену основу, так як надлишок коричневого, синього, темно-зеленого створить відчуття тісноти й навіть похмурості.
 • Велике значення в інтер’єрах в цьому стилі приділяється фактурі меблів і матеріалів: крісла і стіни, стеля та диван, стіл і підлога – все повинно бути не тільки красиве, але і приємно на дотик.
 • Пол може бути покритий пробкою, деревом і навіть каменем (зокрема у ванній). Доречні будуть килимки з соломи, бамбука.
 • Стіни можна оформити деревом, декоративним каменем або штукатуркою, пробкою, стіновими панелями, тканинними шпалерами. Гармонійно виглядають і звичайні шпалери з природними візерунками, а також фотошпалери з пейзажами (ліс, море, гори).
 • Стеля може бути або рівною, світлою, або дерев’яною з балками.
 • Прикрасити кімнати можна живими рослинами в горщиках, клітинами з пташками, акваріумами. Квартира в стилі Еко не можлива без рослин: вони можуть займати два-три горщика або вазона, а можуть розташовуватися уздовж цілої стіни.

Історія виникнення стилю

Еко-стиль виник як реакція у відповідь на урбаністичні тенденції, індустріалізацію та захоплення високотехнологічними мотивами.

Активний розвиток цього стилю почався в кінці XX ст. і триває досі. Це синтез східних і західних традицій дизайну: з одного боку, в розвиток Еко-стилю внесли значний вклад японські ідеї гармонізації простору і єднання з природою, з іншого – об’єднання природних матеріалів та оригінальних дизайнерських форм прийшло в Еко-стиль зі Скандинавського півострова.

Цей стиль дозволяє створити в своєму будинку або на робочому місці простір, недоторканий суєтою і шумом сучасної епохи, це прагнення до природи і її красі і протест проти перетворення сучасної цивілізації в урбаністичну.

Еко дизайн може бути концептуальним, відображаючи погляди господарів квартири або офісу: захист природи, інтерес до неї, спроба висловити своє бажання піти від міської реальності. Екостиль підійде і тим, хто просто цінує красу природності і не хоче обмежувати себе відомими стилями.

Де доречний Еко-стиль?

Інтер’єр квартири в Еко-стилі – це красиво, зручно і екологічно. Світло, простір, приємна колірна гамма роблять цей стиль затребуваним. Свобода, яку передбачає Еко-стиль, – запорука можливості самовираження. Замовити дизайн інтер’єру в Еко стилі – значить вибрати якість, гармонію і особливу атмосферу спокою і чистоти.

 • Дизайн кухні в стилі Еко – це натуральні відтінки дерев’яних меблів, простота і одночасно вишуканість природних матеріалів, комбінування дерева, кераміки, льону, бавовни, а також рослинні візерунки на текстилі і посуді. Кухня в Еко стилі затишна і красива.
 • Спальня в Еко-стилі – світле і просторе приміщення, в якому приємно і зручно відпочивати і спати: спокійні кольори, добротні та безпечні матеріали, заспокійливі морські або лісові мотиви в оформленні.
 • Ванна кімната в Еко-стилі – підлога, викладена галькою, велика кількість рослин, дерево і камінь в оздобленні. Це ідеальне місце для релаксації: спокійне, затишне, красиве.
 • Дитяча в Еко-стилі – це безпека матеріалів, спокійна обстановка і спосіб зробити природу ближче до дітей в сучасному мегаполісі.

У сучасному місті все більше людей замислюються про користь натуральних продуктів, тому гарна ідея замовити дизайн магазина органічних продуктів (Еко-бутика) в Екостилі в Києві: такий магазин буде виглядати природно і сучасно.

Еко-стиль в інтер’єрі торгового залу доречний в тих місцях, де відбувається продаж екологічно чистих продуктів харчування, виробів з натуральних тканин, предметів декору і меблів з дерева, каменю, бамбука.

Офіс в Еко стилі прекрасно підійде компанії, що займається екологічними проблемами, або тієї, чия діяльність пов’язана з видобутком і переробкою природних матеріалів з урахуванням користі як для людини, так і для природи.

Чому Еко-стиль?

Еко стиль (фото) – це природна краса, гармонія і продуманість, комфорт і вишукана лаконічність, затишок і якість. Дизайн кімнати в Еко-стилі дозволить по-новому поглянути на ваше житло, створити особливий простір гармонії з природою.

Замовити дизайн екологічного інтер’єру ви можете у наших фахівців. Наша дизайн-студія «Artinterior» – це кваліфіковані професіонали, індивідуальний підхід до кожного клієнта і прагнення створювати дійсно гарні і неповторні інтер’єри.

[easy-social-share]