Богемний Бохо стиль в дизайні інтер’єру квартири, будинку, салону

Бохо: художній безлад і циганська романтика

Якщо ви вирішили оформити свою квартиру, будинок, дачу, офіс в стилі Бохо, морально готуйтеся до того, що далеко не всі знайомі оцінять цей сміливий крок по достоїнству. Так уже склалося, що богемний Бохо стиль в дизайні інтер’єру багатьма сприймається як безсистемне нагромадження речей, безлад, зайва строкатість і деяка «циганщина». Насправді ж за зовнішньою плутаниною ховається тонко організований простір – затишний і привабливий.

Отже, якщо ви не боїтеся сміливих експериментів, вибирайте Бохо, а ми, студія дизайну «Artinterior», готові допомогти вам перетворити заповітну мрію в реальність. Тим більше, що останнім часом стиль Бохо в Києві, як і в багатьох інших великих містах, переживає чергове зростання популярності.

Звідки з’явився цей стиль?

Не можна приступати до розробки дизайн-проекту інтер’єру квартири в стилі Бохо, не розібравшись у витоках цього напрямку. Перші ознаки Boho як культурного явища з’явилися ще в XVIII столітті. У цей час у Франції групка молодих художників вирішила піти проти засад суспільства, що проявилося в їх творчості і способі життя. Як зразок для наслідування молоді люди вибрали жителів Богемії – сучасної Чехії, яку в той час населяли як споконвічні чехи, так і цигани. В результаті цього сучасний Бохо стиль в дизайні інтер’єру має неприкриті відсилання до свого циганського коріння.

Тонкощі застосування

Хоча стиль Бохо в інтер’єрі – явище, практично позбавлене умовностей, нескладно здогадатися, що оформити в подібному ключі можна не всі приміщення. Наприклад, якщо ви займаєте видну посаду у великій корпорації і раптом вирішите внести в дизайн інтер’єру офісу нотку романтики, поставивши в ньому рожевий диван із зеленою шаллю і подушками в східному стилі, ділові партнери навряд чи зрозуміють вас. Зате якщо ви художник чи письменник, оформити власну майстерню в богемний стиль цілком реально.

Як бачите, Богемний стиль в дизайні інтер’єру вимагає відповідного способу життя, адже він є не просто сміливим дизайнерським рішенням, але ще й відображає внутрішній світ господаря помешкання. Саме тому не варто братися за оформлення житла або офісу не підготувавшись – адже в разі невдачі ви ризикуєте уславитися дилетантом. Набагато безпечніше довіритися дизайнерам студії «Artinterior». Ми знаємо, що потрібно робити, щоб Бохо стиль (київські замовники вже впевнилися в цьому на власному досвіді) вписувався в приміщення органічно і стильно.

Головна «родзинка» Бохо стилю в дизайні інтер’єру – непередаване відчуття затишку і легкості, яке виникає, якщо приміщення оформлене правильно. Велика кількість дрібничок, текстильних елементів, книг, картин – все це вносить в загальну атмосферу кімнати нотки свята.

Хоч і вважається, що Богемний стиль в інтер’єрі далекий від норм і правил, це не означає, що можна перетворювати квартиру в резиденцію пана Плюшкіна, стягуючи сюди все підряд різношерсті речі. Еклектика еклектикою, але пам’ятати про деякі важливі моменти все-таки потрібно.

Колірні рішення

Спочатку може здатися, що приміщення а-ля стиль Бохо (фото) – це яскравий коктейль з усіх фарб веселки. Дизайн-проект інтер’єру будинку, виконаний в цьому ключі, відрізняється небувалою строкатістю, можливо навіть недоладно, але ніяк не несмак. Так, припустимо змішання різних стилів, але при цьому елементи меблів, колір стін, підлогових покриттів, декору – все це повинно мати споріднену колірну гамму.

Палітра в дусі Бохо повинна мати відсилання до натуральних кольорів. У фаворитах знаходяться природні відтінки – сонячний жовтий, апельсиновий помаранчевий, лазурний блакитний, смарагдовий зелений, малиновий, колір фуксії і так далі.

Якщо вам до смаку більш екстравагантні колористичні рішення, можна допустити так званий прийом «кольору в кольорі». Він передбачає з’єднання двох самодостатніх відтінків в одному виробі. Наприклад, можна прикрасити однотонний яскраво-червоний диван синьою шаллю, нашити на помаранчеві гардини зелені стрічки або доповнити строкаті подушки хаотично настрочені латками контрастних тонів.

Меблі – важливий елемент інтер’єру

Якщо ви вирішите замовити дизайн інтер’єру квартири в стилі Бохо, можете заздалегідь починати ходити по меблевих магазинах, так як в цьому напрямку саме меблям відводиться чільне місце. Причому, чим більш різноплановою вона буде, тим краще. Наприклад, для дизайну інтер’єру вітальні в Богемному стилі не обійтися без м’яких меблів, але при цьому бажано, щоб диван, крісла та пуфи були з різних гарнітурів, тобто відрізнялися за кольором і фактурою. У пошані також вінтажні меблі – сервант або буфет з гнутими ніжками і скляними дверцятами, велика скриня в дусі Провансу, бабусине трюмо – всьому цьому знайдеться місце в приміщеннях а-ля Бохо.

Не забувайте про плетені меблі – наприклад, крісла та стільці з лози не тільки гармонійно вписуються в Богемний стиль, а й відповідають вимогам екологічності. А адже, як відомо, прихильники Бохо ратують за використання саме натуральних матеріалів.

Ковані елементи в інтер’єрі – ще одна особливість інтер’єру в Богемному стилі. Це може бути узголів’я ліжка, камінна решітка, торшер, поличка, ніжки столу.

Підіб’ємо підсумки

Як бачите, за зовнішнім безладом стилю Бохо ховається гармонія, яка допоможе вам почувати себе в Богемному приміщенні спокійно і затишно. Якраз з цієї причини все більше людей прагне оформити в цьому ключі своє житло.

Замовити дизайн інтер’єру в Бохо стилі ви можете в нашій студії! 

Якщо ви хочете поповнити ряди шанувальників Бохо і бажаєте замовити дизайн інтер’єру в Києві, радимо звернутися в дизайн-студію «Artinterior».

Наші співробітники мають великий досвід успішної роботи у цій сфері, що гарантує втілення в життя найсміливіших Богемних ідей, які чудово прикрасять вашу квартиру, майстерню або офіс.

[easy-social-share]