Рустикальний (Рустіко, Рустик) стиль в дизайні інтер’єру

Що таке Рустик?

Природність, недбала вишуканість і підкреслена грубість природної складової обстановки – ось що таке Рустикальний (Рустіко, Рустик) стиль в дизайні інтер’єру.

Для цього стилю характерні такі особливості, як:

 • Використання натуральних матеріалів (дерево, камінь, фактурні тканини – полотно, мішковина);
 • Суть Рустика – це простота, природність, масивність, грубість;
 • Нарочито проста обробка меблів і нехитрість обробки;
 • Відсутність сучасних матеріалів: метал, пластик, синтетичні тканини;
 • Природна колірна гамма (виключно природні тони: відтінки коричневого, зелений, золотистий, сірий);
 • Відчуття рукотворності предметів меблів і елементів декору;
 • Особлива атмосфера гармонії з природою.

Рустикальний стиль інтер’єру підходить просторим приміщенням: котедж, дача, вілла і т.д. Стиль Рустика  в дизайні інтер’єру будинку – це дерево і камінь, масивні меблі і грубуватий декор, що навіває спогади про старовинні оселях. У той же час Рустик стиль в інтер’єрі – це зручність, комфорт і затишок.

Студія дизайну «Artinterior» втілить ваші мрії про затишний будинок, в якому можна відпочити від суєти, кричущої яскравості і мінливої ​​моди сучасного міста. Дизайн інтер’єру будинку або квартири в Рустикальному стилі – це поєднання суворої грубості і теплого затишку, стабільності і простоти, природності і спокою.

Все більш і більш популярний у великих містах стиль Рустик (Київ та Москва, Токіо і Нью-Йорк, Париж і Мілан) вибирають упевнені в собі люди, які прагнуть до комфорту і бажаючі продемонструвати своє вміння поєднувати затишок і спокій обстановки в будинку з індивідуальністю.

Історія виникнення стилю

Назва рустикального стилю походить від французького слова «rustique», що на російську можна перекласти як «грубий» або «сільський».

Рустик – поєднання екостилю і стилю кантрі. Це найсуворіший з усіх сільських стилів: дизайн-проект інтер’єру будинку або квартири в цьому стилі передбачає використання грубих необроблених (або ж штучно постарених) натуральних матеріалів, увага акцентується на фактурі і кольорі дерева, каменю, полотна.

Початкове широке поширення стиль Рустик в дизайні інтер’єру квартири і будинку отримав в Америці в самому кінці XIX в. Важкі, масивні дерев’яні меблі, нарочито грубе начиння і декор – все це створює атмосферу природності і гармонії, якої так не вистачало людині в період розквіту міського життя.

Де доречний Рустик?

Замовити дизайн інтер’єру  в Рустіко стилі можна для заміського будинку, котеджу або дачі. Шикарно виглядає оформлений в рустикальном стилі мотель, готель або дорогий ресторан. Дизайн інтер’єру апартаментів мотелю в цьому стилі – це створення атмосфери стабільності, грубої вишуканості і приємною простоти. У такому мотелі відпочивати будуть із задоволенням. Відчуття гармонії і затишку, тепла натуральних матеріалів і природної краси інтер’єру дарує умиротворення і сприяє спокійному відпочинку.

Дизайн інтер’єру в Рустикальному стилі – це:

 • Простір і свобода;
 • Меблі з грубих необроблених колод і дощок (або вдала імітація грубої обробки);
 • Велика кількість штучно постарених і дійсно антикварних елементів декору;
 • Поєднання теплих природних кольорів і відтінків, що створює відчуття тепла;
 • Грубий, немов домотканий текстиль;
 • Необроблені або оформлені каменем, штукатуркою, цеглою стіни;
 • Масивність меблів, оздоблювальних матеріалів, декоративних елементів.

Чому Рустик?

Сучасний Рустик як і раніше масивний, грубий і простий, але це ідеальний для людини з напруженим графіком дизайн інтер’єру будинку. Київ, Львів, Одеса, Харків – усюди знаходяться люди, втомлені від яскравості і ненатуральності сучасних матеріалів і модних тенденцій. Дизайн інтер’єру квартири в Рустик стилі – це можливість зробити своє житло островом гармонії, комфорту та спокою.

Цей стиль відрізняється притаманною лише йому внутрішньою силою, гармонійно поєднується з затишком і вишуканою простотою справжньої якості.

Стіль Рустик – це:

 • Відмова від усього ненатурального, яскравого, помітного;
 • Мінімум декору;
 • Атмосфера добротного житла минулих часів;
 • Продумане поєднання зручності і природності: сучасна побутова техніка присутня в інтер’єрі квартири, будинку або мотелю в Рустикальному стилі, проте вона так гармонійно вписується в інтер’єр, що не порушує цілісності стилю (побутова техніка або прихована за меблевими фасадами, або оформлена під старовину);
 • Рустик – це розкішна простота, вишукана грубість, продумана природність.

У такому стилі оформлені багато багатих заміських особняків як в Америці, так і в Європі. Українські дизайнери також активно використовують мотиви Рустикального стилю в оформленні котеджів, дач, особняків, готелів, мотелів і ресторанів.

Різноманітність форм і фактур природних матеріалів дозволяє створювати унікальні інтер’єри в Рустик стилі для кожного конкретного замовника.

Замовити дизайн інтер’єру в стилі Рустик ви можете в нашій студії! 

Студія «Artinterior» допоможе вам створити особливу атмосферу квартири або будинку в Рустикальному стилі.

Досвідчені дизайнери створять дизайн-проект з урахуванням ваших побажань, особливостей вашого приміщення (загальна площа, розмір вікон, можливість перепланування і т.д.).

Рустикальний стиль в інтер’єрі – брутальність і затишок, природність і індивідуальність, зручність і гармонія.

[easy-social-share]