Стиль Стимпанк в дизайні інтер’єру квартири, ресторану, антикварного салону

Що таке Стимпанк?

Незвичайний і дивовижний стиль Стимпанк в дизайні інтер’єру втілює найсміливіші фантазії цінителів альтернативної реальності. Урбаністичні образи великих міст із складним детальним оформленням інтер’єру, злиття минулого і майбутнього – все це стиль Стимпанк. Київ, Москва, Нью-Йорк, Токіо, Лондон та інші міста все частіше піддаються чарівності Cтімпанку.

Для цього стилю характерно наступне:

  • Поєднання мотивів вікторіанської епохи і футуризму;
  • Використання матеріалів та елементів декору в старомодному стилі, доповненому складними деталями;
  • Коричнева колірна гамма (від темно-коричневого до бежево-золотистого);
  • Велика кількість таких елементів, як шестерінки, труби, заклепки;
  • Основні матеріали – метал (бронза, латунь), дерево, цегла, камінь, важкі тканини;
  • Відчуття минулої епохи, що розвивається в іншому напрямку: механіка замість електроніки;
  • Неповторне поєднання брутальної грубості і витонченої уваги до найменших деталей.

Стиль Стимпанк в дизайні інтер’єру квартири підходить для цінителів наукової фантастики. Традиційно цей стиль вважається чоловічим – це відмінний варіант для оформлення як кімнати хлопчика чи підлітка, так і житла дорослого чоловіка.

Історія виникнення стилю

Розквіт стімпанк припав на 80 рр. XX ст. Цей напрямок у мистецтві, насамперед літературі, що стало популярним в моді і дизайні інтер’єру.

Термін «стімпанк» був введений в обіг письменником К. Джетер в 1987 р Це слово походить від злиття слів «steam» – «пар» і «punk» – «девіантною», тобто відхиляє від норми. Основна ідея Стімпанк (іноді цей називають «паропанк») – розвиток людства по шляху вдосконалення парових двигунів і механізмів замість електроніки.

Стімпанк стиль в інтер’єрі – це злиття Англії вікторіанської епохи і альтернативного майбутнього парових механізмів. Цей стиль живить атмосфера фільмів (у тому числі мультиплікаційних – «Триган», «Цельнометаллический алхімік» і т.д.), книг (насамперед творчість Жюля Верна), образи індустріальних міст.

Є кілька напрямків цього стилю:

  • історичний стімпанк (власне вікторіанська Англія чи Дикий Захід),
  • фентезійний стімпанк (з’єднання альтернативної реальності парових механізмів з мотивами фентазі – магією, чарівними істотами і т.д.),
  • дізельпанк (орієнтація на епоху першої половини XX ст.) та ін.

Студія дизайну «Artinterior» створює приголомшливі інтер’єри в стилі Стимпанк. Стиль Steampunk в інтер’єрі квартири – це парадоксальне поєднання вишуканого чарівності минулого з суворим грубуватим шармом альтернативного майбутнього.

Де доречний Стимпанк?

Стиль Стимпанк – це вибір сміливих, динамічних людей, що прагнуть показати свою індивідуальність і здатних оцінити суперечливий дух паропанк.

Цей стиль ідеальний для ресторану, невеликого готелю, бару чи кафе. Дизайн інтер’єру ресторану в Стимпанк стилі – це поєднання по-своєму затишної атмосфери Дикого Заходу або Англії позаминулого століття з незвичайними деталями, які запам’ятовуються: стіл у вигляді гігантської шестерінки на металевому стовпі, складні годинник, фігурки дирижаблів, заводних роботів, поїздів. Дизайн-проект інтер’єру кафе в Стимпанк стилі передбачає створення особливої ​​атмосфери суворої романтики ретрофутуризм через опрацювання найдрібніших деталей: попільнички, стакани, світильники, колір і фактура обробки стін, підлоги, стелі, меблів. Дизайн інтер’єру бару в цьому стилі може бути похмурим і важким – тільки для своїх, тих, хто здатний оцінити складну атмосферу Стімпанк, або більш вільним (стилізація під Стимпанк).

Стімпанк – ідеальний варіант для оформлення антикварної крамниці. Дизайн інтер’єру антикварного салону  в Стимпанк стилі підкреслить особливу чарівність предметів минулого і створить атмосферу старомодної вишуканості з ноткою неординарного футуристичного духу.

Чому Стимпанк?

Стиль Стимпанк в дизайні інтер’єру – це:

  • розсіяне тепле світло;
  • обробка стін, деревом, металевими смугами або цеглою;
  • круглі вікна-ілюмінатори;
  • масивні меблі з вигнутими ніжками з оббивкою з важкої тканини або оригінальні металеві конструкції;
  • велика кількість таких деталей, як шестерінки і труби;
  • наявність таких елементів декору, як: старовинний телефонний апарат, глобус, друкарська машинка, дерев’яний термометр, зістарені шкатулки, годинники, підставки для посуду, попільнички і т.д .;
  • камінь, метал, пристаріле дерево;
  • атмосфера старого індустріального міста: кіптява, зміг, механізми, старомодні механізми і предмети меблів;
  • арки, ніші, колони.

Замовити дизайн інтер’єру в Стимпанк стилі – значить вибрати дійсно оригінальне оформлення квартири, ресторану, готелю.  Неповторне зачарування Стімпанк – це єднання старовинних предметів меблів і декору і стильних механізмів і прикрас, немов потрапили до вас з іншої епохи або з паралельного світу.

У нашій студії дизайну «Artinterior» ви завжди можете замовити стильний проект бару , антикварного салону, ресторану чи кафе, також ми пропонуємо замовити дизайн квартири. Київські дизайнери створять неповторну атмосферу ретрофутуризму, грамотно поєднуючи антикварні меблі та оригінальний декор з нарочито простою і грубої обробкою.

[easy-social-share]