Стиль Неокласика (Неокласичний, Неокласицизм) в дизайні інтер’єру
Стиль Неокласика (Неокласичний, Неокласицизм) в дизайні інтер’єру квартири або будинку – це одночасно класична розкіш і відповідність всім сучасним уявленням людини в дизайні затишного домашнього інтер’єру. Стиль Неокласицизм в інтер’єрі – це ознака доброго смаку, підкреслена респектабельність і елегантність.
Сьогодні дизайн Неокласика користується величезною популярністю: він підходить для оформлення як квартир «старого планування», так і для самих сучасних квартир-студій або просторих приватних будинків. Стиль Неокласицизм – фото підтверджує, наскільки багатогранним і неординарним може бути дизайн приміщень в цьому стилі.
Також стиль Неокласика дуже часто вибирається для оформлення інтер’єрів комерційних приміщень: офісу, магазину, ресторану, шоу-руму або салону.
Історична довідка
Класицизм і Неокласицизм – ці два класичних-історичних стилю мають багато спільного: античні мотиви, колони, любов до скульптури і живопису. Також деякі фахівці схильні вважати, що Модерн і Неокласицизм тісно пов’язані: другий «випливає» з першого. Але факт залишається фактом: поширений нині варіант Неокласицизму – сучасна Неокласика (Neoclassical style Modern) – стиль модний і актуальний.
Неокласичний стиль (Неокласицизм) – напрям у мистецтві Європи і США кінця 19-початку 20 століть. Йому притаманне тяжіння до Античності і епохи Відродження.
Русский Неокласицизм з’явився в Росії на рубежі 19-20 століть і найбільш яскраво проявився в архітектурі, графіці, прикладному мистецтві та живопису.
Період будівництва будинків з 1920 по 1950-ті роки отримав в Росії назва «сталінський Неокласицизм» в архітектурі.
Дизайн інтер’єру в стилі Неокласицизм: характерні риси
Дизайн в стилі Неокласика відрізняється вишуканістю, легкістю і гармонійністю. Інтер’єр в Неокласичному стилі переважно оформляється в світлих відтінках, особливо багато білого кольору. Замовити дизайн інтер’єру в стилі Неокласицизм – це створити унікальну обстановку, в якій у вільній формі можна інтерпретувати канони класики.
Це інтер’єр, в якому допустимо використання сучасних штучних оздоблювальних матеріалів поряд з натуральними, масивними розкішними і химерними меблями разом з мінімалістським декором.
- Традиційно дизайн інтер’єру Неокласика в якості підлогового покриття передбачає використання паркетної дошки з натурального дерева: це привносить в інтер’єр класичні нотки, наповнює його затишком. Часто для дизайну приміщень в даному стилі використовуються цінні породи дерева: палісандр, червоне і ебенове дерево, дуб, що підкреслює розкіш обстановки. Оригінальним інтер’єр в даному стилі робить високий плінтус: ця деталь підкреслить вишуканість обстановки.
- Неокласичний інтер’єр (фото) – це пофарбовані або обклеєні шпалерами з класичним малюнком стіни, переважно це світлі і ніжні тони. Часто використовуються відтінки голубого, лілового і бежевого кольорів. Строгості інтер’єру можна додати, вибравши чорно-білу кольорову гаму. Стіни в Неокласичному інтер’єрі можна декорувати тканиною, що завжди виглядає оригінально і вишукано. Іноді для декору стін використовуються дерев’яні панелі.
- Стиль сучасна Неокласика вимагає уважного підходу до створення правильного освітлення. Самі світильники можуть мати скляні підвіски, виглядати «старинно», також в їх дизайні можуть бути присутніми класичні візерунки. Щоб підкреслити Неокласичний стиль в інтер’єрі слід домогтися розсіяного і м’якого освітлення: воно вигідно виділяє самі деталі та декор. Дизайн квартири – Неокласика передбачає рівномірний розподіл світла по всій кімнаті: багато дизайнерів використовують вбудовані світильники, розташовують їх по периметру приміщення або ж на різних рівнях.
Декор в стилі Неокласицизм
Штори з ламбрекенами, декоровані розписом вази, дзеркала в масивних рамах, об’ємні і розкішні люстри – декор інтер’єру в стилі Неокласика не меньш шляхетний, як і Класичний декор.
Також важливе місце в інтер’єрі займає живопис: для декорування інтер’єру можна замовити мальовничу картину або, як варіант, замовити художній розпис стелі у вигляді абстракції.
Неокласика в інтер’єрі – це ті ж колони і арки, ліпнина, використання позолоти. Але в процесі дизайну приміщення важливо відчувати міру і не перевантажити інтер’єр. Найчастіше дизайнери привносять навмисно в інтер’єр ультрасучасні предмети декору та обстановки, що «розбавляє» розкіш і строгість Класики.
Неокласичні меблі
Меблі Неокласика витончені і прості, виготовлені зазвичай з натуральної деревини. Для них характерна ідеальна симетрія і риси мінімалізму: строгість, простота і функціональність.
Декор меблів благородний, але відсутня помпезність. Часто в декорі меблів використовують мотив колон (наприклад, в торцях комодів і шаф). Фасади меблів часто прикрашають рослинні мотиви, проте самі меблі в стилі Неокласицизм позбавлені округлих форм.
На відміну від Класики, меблі в Неокласичному стилі часто виготовляють з використанням штучних і сучасних матеріалів, тому вони відрізняється великою різноманітністю (фактури і декоративного рішення).
Якщо спробувати коротко описати меблі в Неокласичному стилі, то це мінімалістські форми з Класичною елегантністю (полегшена Класика). Удавана нечисленність меблів компенсується їх високою функціональністю. Найбільш часто використовується в інтер’єрі журнальні столики, дивани і крісла, шафи зі скляними або дзеркальними вставками, секретери.
Вибирати меблі для інтер’єру в стилі Неокласика слід, виходячи з площі кімнати: так, в невеликий простір не впишуться громіздкі і розкішні предмети обстановки (хоча вони також допустимі в даному стилі).
Текстиль в стилі Неокласицизм
Інтер’єр в стилі Неокласицизм (фото) може бути прикрашений дорогим килимом, а для декору вікон використовуються прямокутні штори з важкого і щільного шовку. Також, як правило, в дизайні вікон разом зі шторами використовується напівкруглий ламбрекен з рясним драпіруванням і жабо.
Стиль Неокласицизм в інтер’єрі житлових приміщень
Інтер’єр квартири або будинку в стилі Неокласики має одну важливу особливість – єдиний простір: всі приміщення повинні плавно «перетікати» одне в інше. Саме тому вибір даного стилю часто передбачає перепланування житлового простору, об’єднання невеликих кімнат і створення композиційного центру – як правило, це вітальня.
Інтер’єр квартири Неокласика передбачає візуальне зонування простору: зазвичай в ролі «розділових» елементів виступають колони і арки (напівколони і полуарки).
Дизайн Неокласицизм (фото) особливу увагу приділяє правильному співвідношенню кількості меблів до простору приміщення: так, тут важливо не просто передбачити правильні пропорції предметів обстановки, але також і раціонально розташувати їх в кімнаті.
Стиль Неокласицизм в інтер’єрі вітальні, спальні, кухні
- Неокласика в інтер’єрі вітальні грунтується на дотриманні класичних пропорцій: меблі розташовуються уздовж стін, а в середині приміщення – «помітний» предмет (наприклад стіл або журнальний столик). У центрі вітальні можна постелити килим, навколо якого розставити парні крісла або торшери. Вітальня Неокласика може стати символом затишку, тепла і благородної розкоші: тут часто встановлюють камін з натурального мармуру. Що стосується форми, то краще віддати перевагу прямокутній конструкції. Цікаво в вітальні виглядає і така стильова особливість Неокласики, як стежка капітоне – на кріслах, диванах: у поєднанні з круглими гудзиками вона привносить в інтер’єр особливий шарм.
- Неокласика в інтер’єрі спальні – це урочиста атмосфера, створити яку вдається за допомогою дзеркальних поверхонь. Дзеркало в Неокласичному інтер’єрі присутнє майже завжди: воно візуально розширює простір і полегшує інтер’єр. Дух старовини в інтер’єр спальні можна привнести, використовуючи бронзу: це можуть бути бронзові свічники і світильники, меблева фурнітура, невеликі бронзові скульптури, рами для картин і дзеркал.
- Неокласика в інтер’єрі кухні – це мармурові столешніци, порцеляновий посуд з розписом, меблі з витонченим декором. Кухонні гарнітури схожі з класичними, проте тут допустимі оригінальні поєднання: кам’яна столешня і глибокі відтінки натурального дерева можуть співіснувати з сучасною світлодіодним підсвічуванням, сучасною побутовою технікою та хромованою столовою утварью. Вибір кухонних гарнітурів величезний – можна замовити і купити кухонні гарнітури від виробника або ж замовити кухні «Неокласика».
Замовити дизайн інтер’єру в стилі Неокласицизм ви можете в студії «Artinterior»!
Замовити дизайн інтер’єру в стилі Неокласика – прекрасне рішення для тих, хто в рівній мірі цінує затишок і сучасний комфорт, хто не терпить частих змін в обстановці – стиль Неокласицизм актуальний в усі часи.
Стиль Неокласика в інтер’єрі (фото) – це класичні традиції в сучасній інтерпретації, естетика і комфорт.
В нашій студії дизайну інтер’єру в Києві ви можете замовити проект квартири в стилі Неокласика або замовити дизайн будинку в стилі Неокласика: професійні дизайнери створять стильний і оригінальний інтер’єр, в якому все буде враховано, починаючи з ергономічного планування і закінчуючи підбором оздоблювальних матеріалів, побутової техніки, меблів і декоруванням інтер’єру, що дозволить уникнути можливих «помилок-супутників» самостійного дизайну.
Також в нашій студії ви можете замовити дизайн салону, кафе, ресторану або офісу в Неокласичному стилі або замовити дизайн магазина або шоу-руму в Неокласиці – студія дизайну «Artinterior» створить сильний, ергономічний інтер’єр робочого простору, який підкреслить солідність компанії.
[easy-social-share]