Психологія в дизайні інтер’єру

Психологи стверджують, що особистість людини становить величезну безліч об’єктів та елементів: його діти, його друзі та близькі, його інтереси, хобі, речі, одяг і навіть інтер’єр. Недарма однією з проективних методик, що дозволяють скласти уявлення про особистість людини, є малюнок «Будинок, дерево, людина». У цьому контексті усвідомлений дизайн інтер’єру квартири, будинку, офісу набуває все більшої актуальності. Якщо ви хочете, щоб ваш дизайн квартири в Києві (Одесі, Львові, Харкові …) став продовженням вашої особистості, київська студія дизайну «Artinterior» допоможе в цьому.

Індивідуальний підхід від «Artinterior»

Психологія в дизайну інтер’єру для Арт-директора «Artinterior» Наталії Кармановой і всього дизайнерського колективу студії — не порожній звук. Знайомство з замовником завжди починається з грунтовної бесіди. Студія завжди надає своїм замовникам масу можливостей для самовираження і розвитку їх творчих ідей. «Правильний» дизайнер інтер’єру не стане створювати проект лише на підставі свого авторитетного думки. Психологія замовника завжди повинна бути для дизайнера головним пріоритетом в роботі, тому ми намагаємося враховувати всі індивідуальні побажання самого клієнта.

Створення «правильного» дизайн-проекту квартири або будинку – справа непроста. Людина тільки тоді буде почувати себе комфортно, коли все навколо нього повністю відповідає його індивідуальним стилем і смаком. Дизайнери «Artinterior» — справжні професіонали, що працюють в будь-яких напрямках і стилях. Дизайнерське рішення завжди буде унікальним і оригінальним, оскільки кожен замовник є неповторною особистістю.

Природно, ви можете наполягти на тому, щоб дизайн вашої київської квартири або будинку, офісу був подібний побаченому в іншому проекті, але навіть у цьому випадку дизайнер обов’язково врахує ваші індивідуальні психологічні особливості. Природно, такий дизайн-проект можливий тільки в разі тісної співпраці дизайнера і замовника.

Співпраця дизайнера з замовником

Дизайнери нашої студії завжди прагнуть так організувати простір, будь то офіс або житлове приміщення, щоб його психологія, стилістика, ергономіка і функціональність повністю відповідали вимогам клієнта.

Наші фахівці ніколи не обмежуються звичайними консультаціями замовника. Авторський дизайн інтер’єру від «Artinterior» завжди базується на розумінні психології клієнта. Перш ніж приступити до розробки вашого дизайн-проекту, наші фахівці досконально вивчать естетичні пріоритети, професію, звички самого замовника, а також врахують інтереси всіх членів сім’ї, їх психологічні портрети. Така інформація з психології будинку сприяє повноцінній опрацюванні загального стилю і максимальному відповідності дизайн-проекту особистості клієнта.

Послуги студії дизайну обов’язково повинні враховувати функціональність інтер’єру будь-якого приміщення з точки зору психології. Дизайнери «Artinterior» простежать, щоб ваш проект обов’язково включав в себе грамотне зонування і оптимальне поєднання всіх деталей інтер’єру. Крім цього, дизайн інтер’єру приватного будинку, офісу або сучасної квартири вимагає різної опрацювання функціональних зон приміщення, джерел його освітлення, а також правильної його інтеграції в навколишнє середовище. Для цього потрібен досвідчений дизайнер інтер’єру, який здатний грамотно вписати своє естетичне бачення проекту в специфіку вашого приміщення.

Дизайнери студії створять для вас гармонійний, відповідний вашій психології, дизайн-проект — від інтер’єру в традиційному класичному стилі з використанням екологічних матеріалів до актуального в наш час строго мінімалізму або в східному стилі, з урахуванням всіх вимог мистецтва фен-шуй.

Розробка дизайн-проекту від «Artinterior»

Наші дизайнери завжди ставлять себе на місце клієнта, починаючи з першого ескізу. Ви можете замовити 3d візуалізацію інтер’єру, або це буде просто картина на замовлення або розпис стін – в будь-якому випадку робота буде виконана в повній відповідності з психологією стилю. Крім цього, наші деякі фахівці володіють нетрадиційними знаннями — фен-шуй квартири і будинки. За погодженням із замовником в проект можна включити будь-яку технологічну начинку, наприклад, систему «Розумний будинок».

Дизайнери студії намагаються, спираючись на своє розуміння психології замовника, звести воєдино всі його вимоги, щоб клієнти відчували інтер’єр продовженням власного «Я». Для нас «душа дому» – не порожній звук. Ми хочемо, щоб вона з’явилася в кожному будинку, наповнивши його особливим теплом і гармонією.

Послуги нашої студії стоять для Києва зовсім недорого, вони доступні будь-якому представникові середнього класу. У «Artinterior» можна замовити дизайн-проект квартири або будинку. Крім цього, у нас можна замовити дизайн офісу або салону-магазину в Києві чи інших містах України. Навіть якщо вам просто потрібен 3d проект дизайну кухні, замовити дизайн кімнати або будь-якого іншого невеликого приміщення — звернення в «Artinterior» буде оптимальним варіантом для замовника, якому важливий не просто інтер’єр, а індивідуальний дизайн, в якому він завжди буде почувати себе комфортно. Наші дизайнери володіють всіма необхідними знаннями з психології інтер’єру.

Роль кольору в інтер’єрі

Психологія кольору в інтер’єрі — новий напрямок у дизайні, що дозволяє домагатися максимальної відповідності інтер’єру будинку або офісу індивідуальним вимогам замовника. Правильно підібрана колористка приміщення покращує стан людини, дозволяє йому залишатися максимально працездатним, або ефективно розслаблятися, залежно від функціонального навантаження конкретного приміщення. Китайці ще в давнину сформували практичні рекомендації щодо правильного (корисному для самопочуття і здоров’я) використанню кольору в інтер’єрі. Так, червоний колір робить людину активним, а блакитний навіває мрійливий настрій. Підібравши потрібний колір для кожної кімнати, дизайнер може створити по-справжньому комфортне середовище для власника будинку або квартири.

Якщо говорити про вплив кольору, дизайнерами «Artinterior» помічено наступне:

  • Білий колір в інтер’єрі

Психологія цього кольору така, що будь-яке приміщення, витримане в білому кольорі, пробуджує в людині приховані ресурси. Білі стіни в інтер’єрі дозволяють створювати дизайн в будь-якому стилі (від Класичного до Хай-тек), а біла кухня здавна вважалася найоптимальнішим варіантом. Яскраві кольорові елементи декору додають білому кольору оригінальності та індивідуальності.

  • Жовтий колір в інтер’єрі

Сучасна психологія стверджує, що це самий життєрадісний колір. Якщо ви хочете привнести в своє життя радісні пригоди, якщо ви відкриті до нових людей і знайомствам — краще жовтого кольору не знайти. Дитяча кімната, оформлена в жовтих тонах, зробить вашу дитину комунікабельним і допитливим.

  • Червоний колір в інтер’єрі

Цей колір в дизайні треба використовувати дуже обережно, адже психологія червоного кольору така, що він дуже сильно впливає на людину. З одного боку, червоний моментально пробуджує активність, але його надлишок може викликати виснаження нервової системи, а кімната, виконана в червоних тонах, може дратувати людини. Тому цей колір краще використовувати для приміщень, де ви знаходитесь лише періодично або недовгий час.

  • Бузковий колір в інтер’єрі

Психологія називає цей колір улюбленим кольором тонко відчувають і творчих людей. Якщо ви вирішили оформити своє житло в бузкових тонах, знайте, що підсвідомо ви хочете впустити у своє життя таємницю. Бузковий колір дозволяє людині відірватися від сумної дійсності й піти у світ своїх мрій і фантазій. Не варто використовувати цей колір в оформленні дитячої кімнати, набагато більш доречний бузковий колір буде у ванній кімнаті, вбиральні або ж у романтичною спальні.

Говорячи про вплив кольору на людину, хотілося б згадати про такий цікавий напрямок в дизайні інтер’єру як ОнтоАрт. Цей стиль повністю ґрунтується на знанні такого напрямку в психології, як Онтопсихологія. Усім відомі слова: «Буття визначає свідомість». Онтопсихологія надали цьому висловом новий сенс, стверджуючи, що саме завдяки мистецтву особистість людини стає прекрасним у своїй цілісності. Дивовижне поєднання яскравих кольорів у стилі інтер’єру ОнтоАрт дозволяє кожній людині проявити своє внутрішнє розуміння прекрасного.

Дизайнери «Artinterior» підберуть для вас саме той колір, з яким ви будете почувати себе комфортно.

Значення інтер’єру для життя людини

Так влаштована психологія людини, що ми постійно впливаємо на речі, а речі впливають на нас. Кожен предмет фіксує в нас певний емоційний стан. Особливо це стосується інтер’єру нашого житла, будь то квартира або приватний будинок.

Кожна людина намагається так організувати обстановку навколо себе, щоб вона відповідала його підсвідомим потребам. Комусь треба, щоб його будинок був «барлогом», в якій можна розслабитися і відпочити після «полювання». Інший представляє свою квартиру чимось на зразок перевалочної бази: забігти, поїсти, погрітися — і знову в дорогу. Третій бачить свій будинок своєрідною візитною карткою, яка працює на його імідж. А четвертий не бачить себе без затишної квартири, в якій все любовно підібрано для найбільшого комфорту.

Дизайн інтер’єру може служити для різних цілей:

  1. Відповідність життєвому стандарту;
  2. Зміни себе як особистості;
  3. Зміна свого способу життя;
  4. Закріплення позитивних моментів свого життя.

Природно, дизайн інтер’єру в кожному випадку повинен бути підібраний особливо ретельно, щоб людина, зайшовши в своє оновлене житло, міг впевнено сказати: «Це моє!». Кращим другом, і навіть багато в чому психологом, в такому випадку стає дизайнер інтер’єру.

Психологія вибору стилю

Дизайнер, що добре розбирається в психології інтер’єру — справжня знахідка для замовника. Адже тільки такий дизайнер може добре вас зрозуміти, щоб разом з вами знайти той стиль дизайну, який по максимуму проявить вашу індивідуальність. На які ж психологічні поняття спирається такий дизайнер при підборі індивідуального стилю інтер’єру для свого замовника?

Відомо, що життя людини складається з різних метапрограмм. Метапрограмма – це особливості стилю мислення людини, одного разу освоєний людиною спосіб поведінки, яку він потім буде підсвідомо застосовувати в багатьох ситуаціях. Так, людина, метапрограмою якого є орієнтація на Минуле, і в інтер’єрі буде тяжіти до класичного, традиційного стилю. Якщо ж людина орієнтована на Майбутнє, найімовірніше, він вибере Хай-тек або Модерн. Метапрограмм у кожної людини існує величезна безліч, вони постійно перетинаються, гармонируя або дисонуючи між собою. Саме тому неможливо раз і назавжди знайти той стиль інтер’єру, який влаштував би кожного.  Давайте подивимося, як та чи інша метапрограмма може впливати на вибір стилю інтер’єру будинку.

Типи метапрограмм:

  • Метапрограмма «Речі як цінність»

Якщо ви людина, для якої найбільш важливі речі, вам не можна вибирати мінімалістичний дизайн. Для вас краще підійде стиль Класицизм, Шеббі шик, а також Ампір або подібний.

  • Метапрограмма «Процеси як цінність»

Люди процесу найбільш комфортно почувають себе в вільному плануванні. Для вас підійдуть меблі-трансформер, ширми, перегородки і т.д. Характерні стилі — Конструктивізм, Авангард і Функціоналізм.

  • Метапрограмма «Ідеї як цінність»

Таким замовникам притаманне прагнення відтворити який-небудь стиль в точності. Наприклад, певний етнічний. Ще одна ідея для людей з такою метапрограмою: «Мій дім — моя фортеця»: сейфові замки, б’ються вікна, автономні системи життєзабезпечення та інше.

  • Метапрограмма «Місце як цінність»

Для таких людей важливо старе місце проживання, тому їм корисно шукати нове житло в старому районі. Все в інтер’єрі такої людини повинно мати своє місце. Стиль може бути будь-яким. Головне — ідеальна продуманість інтер’єру, з нотками інтер’єру з минулого, а також порядок у ньому.

  • Метапрограмма «Люди як цінність»

Інтер’єр людини, для якої найважливіше люди, повинен бути максимально зручний і комфортний для кожного. Повинно бути чітке просторове зонування інтер’єру: дитяча, спальня, їдальня, кабінет. Ця метапрограмма часто властива замовникам — керівникам або лідерам в бізнесі.

В інтер’єрі може проявлятися по кілька метапрограмм, але якась все одно буде переважати. Досвідчений дизайнер при підборі стилю дизайну інтер’єру обов’язково враховує провідні метапрограми замовника.

Вплив навколишнього простору на психологічний стан людини

Скільки людей, стільки й інтер’єрів. Приходячи додому, ми знімаємо свою соціальну маску і стаємо собою. Можна сказати, що ми беззахисні і відкриті будь-якого впливу навколишнього оточення. Ось чому так важливо, щоб дизайн інтер’єру сприймався нами як «свій». А для цього замовник повинен розуміти, як те чи інше приміщення впливає на свого господаря.

  • Психологія передпокої

Передпокій є проміжною зоною адаптації. Наше сприйняття тут знаходиться в точці трансового замішання. У передпокої ми знімаємо або надягаємо на себе іншу роль. Дзеркало на повний зріст, годинники, м’які банкетки — все це дозволяє орієнтуватися в часі і просторі, а також допомагає швидкої адаптації.

  • Психологія ванної кімнати

Ванна кімната — це місце, де перетинаються інтереси чоловіки, жінки і дітей. З іншого боку, ванна кімната є, мало не єдиним місцем в будинку, де людина може усамітнитися.

— Як ванна кімната впливає на людину:

  • Якір на додаткову енергетику — тут ми заряджаємося бадьорістю на весь день;
  • Потужний ресурс вікової регресії;
  • Зняття стресу, релаксація;
  • Щоденний побутової ритуал як своєрідний обряд самоідентифікації.
  • Психологія кухні

На кухні працюють візуальна і кинестетическая метапрограми, а особливо їх синестезія «бачу-відчуваю». Тому загальне оточення на кухні не повинно перевантажувати наш зір. М’які та спокійні колористичні поєднання перемикають людини в «гурманський» режим: кінестетичний. Цьому сприяють: красива скатертину, посуд (малюнки або орнамент на ній), шорсткість, дерев’яний стіл.

  • Психологія вітальні

Сучасна вітальня зазвичай використовується як приміщення для прийому гостей або загальна кімната для всіх членів сім’ї. Як правило, це житлове приміщення з найбільшою комунікативної навантаженням, своєрідний перехрестя, який треба відрегулювати. Якщо цього не зробити, конфлікти і зіткнення домочадців будуть неминучі.

— Рекомендації щодо організації психологічного простору вітальні:

  • Круглий стіл – спілкування без ієрархій;
  • Телевізор — об’єднуючий тотем;
  • Камін — дуже сильний об’єднуючий людей елемент.
  • Психологія спальні

При дизайні інтер’єру спальні особливу увагу треба звертати на аспекти, що впливають на здоровий сон і допомагають еротізіровать атмосферу цього приміщення.

Можливість здорового сну забезпечує людині приплив енергії і чудовий настрій. Перейти від візуальної системи до кінетичної після напруженого трудового дня можливо через аудиальную систему (прослуховування релаксационной музики перед сном).

Еротичні почуття в спальні підсилює створення архітіпіческій атмосфери печери, яка будить в людині відчуття безпеки. Полог над ліжком, система інтимного освітлення, шкури на підлозі, камін або свічки багаторазово підсилюють відчуття.

Як бачимо, не тільки людина змінює інтер’єр, але й інтер’єр може впливати на людину, її самопочуття і настрій. Більш того, будь-які зміни в житті людини повинні закріплюватися інтер’єром (якір). Наше просування вгору повинно закріплюватися якістю нових речей. А що це буде, перестановка або капітальний ремонт — вирішувати вам.

Вплив приміщення та інтер’єру на дітей

Інтер’єр безпосередньо впливає на психіку дитини. Саме в дитячій кімнаті відбувається розвиток нової особистості. Перш за все, наш дизайнер поцікавиться віком ваших дітей, оскільки організація простору, декор та функціональне призначення дитячої кімнати дуже залежить від віку дитини.

  • Кімната для гри і навчання: (від 2 до 6 років)

Головне в житті дитини цього віку — гра. Додайте великі коробки — будинки для іграшок. Для дитячої кімнати відмінно підійде меблі, що дає привід для різних метафор: абстрактні трансформери, двоярусна ліжко, знімні диванні подушки, великі куби, тренажерні куточки і т.д. Телевізор, музичний центр і комп’ютер в дитячій кімнаті розвивають репрезентативні системи дитини (візуальну і аудиальную). Дитячу кімнату треба наситити простими і помірно-яскравими кольорами, сильно розділеними між собою.

  • Кімната нової особистості (від 6 до 12 років)

У цьому віці метапрограмма відмінності поступово витісняє метапрограмму схожості. Гра доповнюється навчанням і улюбленим заняттям. Інтер’єр повинен відповідати інтересам дитини. Настінний годинник у кімнаті формують поява понять минулого і майбутнього, це гуманний спосіб соціалізації дитини.

  • Психологія підліткової кімнати (від 12 до 16)

Метапрограми підлітків: відмінності по відношенню до дорослих, схожість із відмінностями по відношенню до однолітків, візуальна система, люди як цінність. Кімната сприймається підлітком як особиста територія, тому двом підліткам в сім’ї дуже важливо розділитися по окремих кімнатах. Метапрограмма «Цінність як люди» проявляється в наслідуванні кумирам і сверхценности друзів (яскраві плакати на стінах і постійна наявність гостей). Бажано також зробити додаткову звукоізоляцію.

Як створити вдома здоровий інтер’єр?

Знання психології змушує людину задуматися про те, як створити у своєму будинку здоровий інтер’єр. Всі нюанси психології приміщення можна врахувати тільки при спільній роботі з кваліфікованим дизайнером.  Однак деякі рекомендації психологів можна втілити в життя вже сьогодні:

  • Передпокій

Передпокій повинен здаватися максимально просторою і світлою. Це робить наше перебування тут радісним. Візуально розсовуємо приміщення за рахунок надлишкового освітлення. У передпокої обов’язково має бути дзеркало в повний зріст і годинник.

  • Ванна кімната

Метапрограмма ванній — синестезія візуальної та кінестетичний системи. Тому світло повинне бути яскравим, але розсіяним і приглушеним. Краще використовувати галогенні або led лампи з м’яким світлом. Аудіальний комфорт реалізується через шумозаглушення.

  • Кухня

На кухні  не завжди прийнятні брудно-сірі, буро-коричневі і всі «кислотні» відтінки кольору — зелені, рожеві і т.д. Для нормального апетиту треба, щоб на кухні були теплі «деревні» тону і кольору стиглих продуктів: коричневий, жовтий, червоний, помаранчевий та інші. Якщо ви хочете зменшити вагу — оформляйте кухню в чистих холодних тонах: зеленому, синьому. Світла на кухні має бути в нормі. Якщо його мало, ми відчуваємо млявість, а їжа здається позбавленою смаку.

  • Вітальня

Для того щоб кожен член сім’ї відчував себе комфортно в загальній вітальні, дизайнери «Artinterior» використовують два підходи:

  • Змішання стилів — кожен член сім’ї знаходить своє місце, згідно з особистими перевагами (чоловік в улюбленому кріслі читає газету, дружина на дивані дивиться серіали).
  • Будується загальний психологічний портрет сім’ї, після чого знаходяться загальні метапрограми, що задовольняють всіх домочадців (якщо вся родина любить слухати музику у високій якості — у вітальні ніяк не обійтися без музичного центру рівня Hi-End).
  • Спальня

На здоров’я і самопочуття людини дуже впливає розташування ліжка. В ідеалі, вона повинна розташовуватися по діагоналі від входу, узголів’ям від дверей. На сході, до положення узголів’я ліжка висувають особливі вимоги, вважаючи, що від напрямку голови людини по відношенню до сторін світу під час сну, залежить його самопочуття і довголіття. Для здоров’я також дуже корисно спати в холодку (можна використовувати кондиціонер з функцією сну, іонізатор і очисник повітря, а також відкриті вікна — в теплу пору року). У спальні краще обійтися без комп’ютера (електромагнітні хвилі ніхто не відміняв). Будильник, з дзвінком у вигляді вашої улюбленої музичною композиції і делікатно світящихся цифр дозволить легко і приємно прокинутися після сну.

Оригінальні способи визначення дизайнером інтересів, особливостей і смаку замовника при складанні Т.З.

Якщо замовник прийняв рішення замовити дизайн інтер’єру в «Artinterior», йому необхідно приготуватися до плідної співпраці з нашими фахівцями.

Щоб замовити дизайн квартири, будинку або салону у нас, обов’язково потрібно особисту участь замовника.

У разі якщо нашому клієнту важко вибрати стиль «свого» інтер’єру самостійно, ми використовуємо власну аналітичну методику. Насамперед, дизайнер «Artinterior» складе психологічний портрет замовника, завдяки якому буде визначений його кращий стиль дизайну інтер’єру.

Ця оригінальна методика носить назву «Мішень».  Вона заснована на виявленні того, що більше воліє замовник: естетику або комфорт. Визначивши точку, що знаходиться на перетині цих двох факторів, ми аналізуємо 4 спрямованості замовника щодо стилю дизайну:

  1. Сучасні стилі;
  2. Історичні стилі;
  3. Етнічні стилі.
  4. Змішані стилі і Ретро стиль;

Після визначення найбільш оптимального стилю інтер’єру починається більш детальна робота з виявлення ідеалів і переваг замовника, а також речей, які викликають неприйняття клієнта в рамках цього напрямку.

Але і це ще не все! Після грунтовної бесіди із замовником і членами його сім’ї, наші дизайнери поєднають його психологічний метапрограмний портрет (профіль) з портретами всіх домочадців, а також базовим портретом приміщення. Крім цього, нами будуть прораховані всі патерни поведінки, зокрема патерни пересування по квартирі всіх членів сім’ї.

Для чого це потрібно? Після складання психологічних портретів, що відображають ваші уподобання в інтер’єрі, дизайнер накреслить можливі граф-схеми пересування по квартирі всіх членів сім’ї. Потім буде створена поєднана граф-схема приміщення. На цій схемі відразу буде помітно, які точки найбільш часто перетинаються, а які — ніколи. Так перебуває домінантна нота кожного члена сім’ї плюс метапрограмма самого приміщення.

Інтер’єри тих зон, де є максимальні потовщення, повинні бути найбільш комфортними для тих людей, чиї патерни там активно діють. Треба також враховувати те, шкідливо чи корисно перетин окремих графів для сім’ї. Зрозуміло, що оскільки всі сім’ї різні, то у кожної буде своя оригінальна граф-схема. Дизайнери студії готові окремо розглядати кожен конкретний випадок, і розробити проект з урахуванням всіх індивідуальних особливостей наших клієнтів.

Замовити дизайн інтер’єру, створений на основі ваших індивідуальних переваг, дуже просто — звертайтеся в студію дизайну «Artinterior» в Києві!

Ми завжди до Ваших послуг!

[easy-social-share]